Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Családon belüli erőszak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családon belüli erőszak esetén miért van az hogy a bántalmazó bocsánatot kér a párjától?

Figyelt kérdés
2017. dec. 3. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert így, megbánást tettetve láncolja magához a másikat aki szereti és megbocsát neki. Megint. És így alakul ki a bántalmazottban a következő kép a másikról: " szeret engem, csak hirtelen haragú....tudom, hogy megütött, de megbánta.....igen, csúnyákat mondott, de nem gondolta komolyan, csak ideges volt...."
2017. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Mert sajnos a legtöbb bántalmazó kapcsolatban élő nőnél ezzel minden el is van intézve... és ezt a férfi pontosan tudja. Lehet még valami apró ajándékot, virágot is ad a "bocsi" mellé, és mehet minden tovább, ahogy eddig.
2017. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mert lehet, hogy hirtelen felindulásból, meggondolatlanul tette, amit tett - persze ez még nyilván nem mentség, csak egyesek azt gondolják. Azt hiszik, kerülhet még fátyol a múltra és tiszta lappal képesek lehetnek folytatni a kapcsolatot - de normális emberekben az ilyen agresszió örök tüskeként marad meg.
2017. dec. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Ahogy az első írja...

Stockholm szindróma. Érdemes utána olvasni.

2017. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem, hogy miért ilyen egyértelmű ez mindenki számára, pedig amúgy nem az. Apám az egész családot bántalmazta fizikálisan és lelkileg, egyszer abbahagyta bocsánatot kért mindnekitől, és megváltozott teljesen. Nem mondom hogy tökéletes lett, mert nagyon nem(még mindig mintha ég és föld lettünk volna, alig támogat valamiben, alig dicsér, de legalább már nem is ellenez semmit, és nem vág az arcomhoz dolgokat), de megszűnt szinte(néha még ideges, de tárgyakon vezeti le) az összes agresszió, vagy elfojtotta, vagy kezelni kezdte. És ettől nem azt mondom, hogy ki lett törölve minden, mert még mindig utálom azt amilyen volt, és szerintem soha életembe nem fogok tudni oldottan beszélgetni vele emiatt, de megkönnyítette a mi életünket amíg még otthon voltunk ezzel az egésszel.


Emberek változhatnak, viszont a kérdés az, hogy mennyire tud együtt élni ezzel a kedves bántalmazott, illetve hogy esetleg nem-e volt ő is egy hunyója a dolognak, hogy tudja mivel lehet feszíteni a húrt, és tudatosan arra ráül teljesen, hogy a másik direkt érezze magát szarul miatta.(ekkor sem agresszió a megoldás, de nem mondanám, hogy nem megérdemelt.)

2017. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5ös vagyok, másrészről a megbocsátás az nem feltétlenül mindig a másik feloldozása, hanem saját magunké. Nem ragaszkodok azokhoz a sérelmekhez, nem fogom őket dédelgetni és ezzel megmagyarázni mindent, hogy ezért, meg ezért nem sikerül nekem semmi.
2017. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk apám inkább azt várná el máig, hogy mi kérjünk tőle bocsánatot, mert ő mindent jól tett, csak mi szarok nem tudunk felnőni a nagyságához. Elmebeteg, megalomániás alkoholista akinek példaképe Sztálin elvtárs...
2017. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szegény Edgar.....:-(

Nekem a nevelőapám volt ilyen. Egy életre megnyomorít az ilyen.

2017. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert tudja hogy van egy hülye valakije, aki beveszi :D
2017. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az erőszak általában a tehetetlenség végső megnyilvánulása. Mikor a másik fölött nincs hatalma az illetőnek, mert visszaszájal, vagy elvonul, vagy egyszerűen nem azt csinálja, amit a másik akar. Az irányításkényszeres, kisajátító ember ilyenkor elveszti a türelmét, és mindenáron kontrollálni akarja a helyzetet. Mivel más eszköze nincs, az agresszív viselkedéshez fordul. (Ezen a ponton megjegyzem, hogy a verbálisa agresszió, a fizikai agresszió, az ordítozás, csapkodás, sírás és minden primitív, "gyermeki" válasz azt jelzi, hogy az illető kudarcot vallott a helyzettel vagy magával szemben, és/vagy nincs felnőttként racionális eszköze, belátása a helyzet kezelésére.) Mikor ebből az elborultságból visszatér, és átveszi az érzelmi túlfűtöttség helyét a racionális gondolkodás, akkor jön a bűntudat, hogy mit tett a másikkal. Addig meg konkrétan magáért és a kontrollérzetében (amiből az önbecsülését és a biztonságérzetét nyeri) szenvedett csorbáért harcol. Más kérdés, hogy a másik, aki kívülről látja őt, nem fogja megérteni ezt a harcot, teljesen jogosan. Általában ezt már a szülő cseszte el benne, azzal, hogy nem tanította meg a saját érzelmeit kezelni, azokat megfogalmazni. Akik nehezen fejezik ki magukat (gyenge verbalitás), vagy nem képesek nézőpontváltásra, azoknál gyakran csattan a pofon indokolatlanul, vagy fajuk az egész torka szakadtából ordibálásig. Ezt is tanulni kell/kellett volna...
2017. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!