Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért rettegek ennyire a nőktől?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért rettegek ennyire a nőktől?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén valamilyen oknál fogva szó szerint félek a nőktől. Nem merek hozzájuk szólni de még rájuk nézni sem merek annyira félek és inkább a földet bámulom. Tegyük fel beszélgetnem kell egy lánnyal aki szimpatikus nekem de sajnos a nőktől való félelmem miatt nagyon hamar befejezem velük a beszélgetést és inkább elmenekülök amire egyáltalán nem vagyok büszke. Az a baj, hogy még a megszólítás sem megy mert nagyon ideges vagyok miatta és mindig attól félek,hogy elrontok valamit. Egyszerűen nem tudok a nőkkel beszélgetni. Nem csak személyesen de még az interneten keresztül sem tudok velük miről beszélgetni. Nem tudom miért de gyermekkorom óta nagyon félek a nőktől és ösztönösen mindig is elkerültem őket. Az a bajom, hogy ha tetszik egy lány, akkor ha a közelében vagyok izgulok, és gyomoridegem van, aztán nem bírok kinyögni egy szót sem mert félek, hogy valami hülyeséget mondok és nevetségessé válok, vagy rosszat gondol rólam. Sohasem voltak lány barátaim. Bevallom őszintén a 19 évem alatt kb. talán ha kétszer beszélgettem lányokkal, ők soha sem keresték a társaságomat és én sem az övékét. A beszélgetés nagyjából annyiból állt,hogy megkérdezték,hogy milyen óránk lesz és,hogy hol leszünk meg tegyük fel ha beteg voltam megkérdezték,hogy meggyógyultam-e, ennyi volt a beszélgetésem velük.


Ezeknek a gátlásaimnak köszönhetően egyáltalán nem ismerkedem senkivel sem de szerintem jobb is ez így. Valószínű,hogy közrejátszik az önbizalomhiányom, az,hogy az önértékelésemmel is komoly problémáim vannak és szociális fóbiám is van.


Válaszaitokat előre is köszönöm szépen. 19/F



2017. nov. 3. 15:03
 1/3 anonim válasza:
A kérdésben ott a válasz. A szociális fóbia elég durva tud lenni. Nem kell, hogy oka legyen. Ez sajnos ilyen.
2017. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert még kisfiú vagy. Én is ilyen voltam 19 évesen.
2017. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Diavolino44 ***** válasza:

Azert, mert felsz attol, hogy egy masik szemelynek sebezhetove tedd ki magad. Valoszinu a suliban levo “lathatatlan rangsorban” a fiuk kozott eleg hatul szerepelsz. Igy a fiuk azert nem csesztetnek, mert tudjak, hogy nem vagy “ellenfel” veluk” szemben.

Az ok egyszeru, a megoldas viszont rengeteg munka es fajdalommal fog jarni.

2017. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!