Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyire kelendő egy diplomás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire kelendő egy diplomás (csillagász) pasi, akinek nincs munkája, viszont doktori fokozattal rendelkezik?

Figyelt kérdés

Az ELTE-n végzett fizika szakon, és csillagászati doktorandusza van. Jelenleg nincs munkája, de hát ebben a kommersz országban nincsenek is kutatások, semmilyen tudós munka. Csak a nyugati multik, összeszerelő gyárak meg a sok programozói állás, mind az olcsó munkaerőre támaszkodva. Szóval összességében egy teljes szégyen az ország helyzete, csak kulimunkák vannak. Bezzeg például Amerikában piszkosul megfizetnének egy ilyen tudóst, itt meg még piacképtelen, meg büfé diplomásnak számít, szégyen.

A magyar nők szemében mennyire érték egy ilyen férfi, akinek nagy és érdekes tudása, és doktori címe van. De az ország helyzete miatt nem kapja meg az őt megillető anyagiakat?


2017. okt. 26. 11:39
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
20: Ha természettudományos doktorival nem talál magának állást, akkor rajta az egyetem se segít.
2017. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Mégis hol találjak magamnak állást? Minden második álláshirdetésen csillagászt keresnek.

-irónia off-

2017. okt. 26. 15:35
 23/38 anonim ***** válasza:
23%
Ostoba! Normális ember be sem iratkozik ilyen egyetemre! Piacképes szakról meg nyilván kivágtak volna mint macskát szarni! Vicc vagy ember!
2017. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
91%

Talán mondjuk nem a szakmádban dolgozol...

Ha meg olyan jó lennél a szakmádban, és mondjuk jó kapcsolatban lettél volna a professzoraiddal, akkor meg lenne munkád. Mindig, minden szakkal ez van... kitermelődik x ember, és ennek kb. a fele, vagy ilyen spéci szakokban a negyede se tud elhelyezkedni. Ez benne van a pakliban, amikor jelentkezel rá. Ha ennyire dölyfös vagy, hogy akkor csakazértis munka nélkül lebzselsz otthon és mindent szidsz, csak magadat nem, akkor meg ne rinyálj azon, hogy nincs nőd.

2017. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ne akard megmagyarázni, én is csillagásznak tanultam. Ma csak megszokásból van kiírva a diploma az álláshírdetések 80%-ába, nem hogy még a szakot nézzék. Angol nyilván megy, matekot tanultál, programozni tanultál. Service centeres láblogatós meló bölcsészlányokkal, pénzügyi elemző (egyes pozíciókra közgázos labdába se rug egy fizikussal, matematikussal szemben), programozás, válogass.


21-es.

2017. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
59%

Lassan nekem is doktori fokozatom lesz (természettudományos területen), de egy szakmunkásnak több esélye van nálam, mint neked. Életképtelen vagy, kit érdekel a "nagy s érdekes" tudásod ha ennyi idősen még magadat sem tudod eltartani? Más egyetem mellett dolgozik és nem nyafog. Ha olyan okos és inteligens vagy akkor miért nem választottál más szakmát?

Amúgy MTA Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont létezik nyilván nem kerenél sokat (nem kapnád meg ami szerinted téged megillet), de nem lennél munkanélküli és azzal foglakozhatsz bizonyos kereteken belül amivel szeretnél. Másik lehetősége, hogy nem a szakterületeddel helyezkedsz el, ha valóban olyan "inteligens és okos" vagy nem jelenthet gondot.

2017. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Csillagász :DDD Hú nagyon lenyűgöző :DDD
2017. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Itt rajtam kívül komolyan mindenki bevette, hogy a kérdező járt már egyetemen?
2017. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
28. Amilyen diplomásokat ismerek... ennél hülyébb és borzalmasabb hozzáállású emberek is kaptak már diplomát sajnos.
2017. okt. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
De nem az, hogy hülye. Annyira senki se hülye, hogy kiálljon jelenteni a létszámot meg a időjárást előadás elején, és ő kb ez a szint.
2017. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!