Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyi ideje van egy normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideje van egy normális férfinak kiélni magát és egzisztenciát építeni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a nőknek jóval kevesebb. Tehát 30-32 korig már meg kell, hogy találják azt a férfit akivel családot akarnak alapítani mert 35 éves kor fölött már kockázatosabb a gyerekvállalás genetikailag, legalábbis a nőknél. A férfiaknál úgy olvastam csak 50 éves kor fölött jöhet egyáltalán szóba a spermák minőségének romlása, akkor is csak ha erős dohányos volt és egészségtelenül élt világ életében. Ez van elméletben.

De engem most a gyakorlati része érdekel, hány éves kor az, amikor egy férfi még nem számít idősnek a családalapításhoz? Mennyi ideje van kiélni magát egy férfinak, és egzisztenciát építeni, 35-40 éves koráig belefér?

És kiélés alatt most nem azt értem, hogy mindenkit megkefélni aki éppen akad, hanem hogy több nővel is ilyen éves vagy több éves szintű kapcsolatot létesíteni, nem úgy mint a bolond, hogy az első komolyabb nőt elvenni feleségül, mint az előző generáció, aminek a 70%-a válással végződött. Egész egyszerűen mert régen éretlenül, tapasztalatlanul és felelőtlenül házasodtak már huszonévesen, és ez lett belőle. A legtöbb gyerek család nélkül nőtt fel, és a családban felnőttek nagy része is rossz családi mintát látott, mert ugyan nem váltak el a szülei (anyagi okokból, vagy lelki gyengeségből) és inkább benne maradtak egy boldogtalan, kihűlt, vitákkal teli hideg házasságban.

Na most én nem akarok erre a sorsra jutni. Férfiként mennyi időm van kitapasztalni, hogy milyen nő illik hozzám egy egész életre? 30-35-40 év? (normális értékrendű férfiról beszélünk)


2017. okt. 12. 16:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem alapitanek csaladot 40 eves ferfivel es nem erdekel a spermaja minosege. Marpedig azert nem, mert kizarolag korombeli ferfival tudok komoly kapcsolatot elkepzelni, vagyis ha en maximum 30 evesen szulok, a parom is elmeletben maximum 28-32 eves. (Gyakorlatban fel evvel fiatalabb nalam.) Szerintem ket felnott ember egyutt 30 eves korara siman kialakit egy normalis egzisztenciat. (Tudod, a nok is keresnek penzt, nem csak reszelgetik a kormuket amig beallit az egzisztenciaban kituno ferfi.)
2017. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Ez az egész úgy ahogy van baromság. Kezdve azzal, hogy ki kell tapasztalni milyen nő illik hozzád.. Dehogy kell. Ha megtetszik valaki, akkor össze kell vele jönni, aztán vagy működik vagy nem. Az életkorod ebben baromira nem játszik. Meg lehet találni elsőre is az igazit, meg lehet 50 éves korodig is "tesztelgetni" fölöslegesen. Nem tudni kell, hogy ki illik hozzás, hanem érezni pár hónap után, hogy na igen, ő nekem való.

A másik baromi nagy butaság, hogy ezek közül egyik sem zárja ki a másikat. Sőt sokkal könnyebb úgy egzisztenciát építeni, hogy van egy hátgerincem aki mindenben támogat, vagy van egy családom, egy gyermekem aki motivál. Nem kell kitolni a gyereket sem 30 éves korig, nőknél sem... Számolgassunk egy kicsit, aki elvégez egy alapszakot, az általában 3-4 év. Tehát 21-22 éves korára le tud diplomázni akárki. Ezután el tud menni dolgozni 2-3-4-5-6 évet. Vagy egyetem utolsó 1-2 félévében már akár belefér az állandó meló is. Na mindegy lényeg a lényeg bőven lehet olyan munkahelyet találni, ahova azért már 4-5 év előzetes munkatapasztalattal nem akkora ördöngősség bekerülni, vagy az előző munkahelyre visszamenni gyerek után. Természetesen szakiránytól függ. Óvoda, bölcsi van, nagyszülő jobb esetben be tud segíteni legalább az egyik részről. Illetve vannak már direkt anyukáknak tervezett otthonról végezhető munkák. A mai világban szerintem már nem feltétlenül jelenti a gyerek a karrier végét egy nő számára. A férfi karrierjére pedig szerintem pont semmilyen hatása nincsen egy gyereknek, hiszen neki kell otthon maradnia a babával. Valkinek pénzt is kell keresni, ha a nő pillanatnyilag nem tud.

Nem tudom, én nem szeretnék 50 évesen szülőire járkálni. Ezért nyilván annak sem örülnék, ha párom 40 éves koráig csak "kiélné magát" mert hogy ő most egzisztenciát épít.. És? Azt lehet gyerek mellett is, lehet párkapcsolatban is. Mindent meg lehet oldani. A dolgoknak nincsen "sorrendje", nem szabad így eltervezni az életedet, hogy "na akkor 35 éves koromig építem a karrierem, utána 36 évesen találkozok egy nővel, utána 39 évesen első gyerek" stb. Mert ilyen szemlélettel nem fogsz nyitott szemmel járni, és talán elszalasztod vagy nem becsülöd meg azt a nőt, akivel amúgy le tudtad volna élni az életedet.

2017. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

Egy nő kb 23 évesen, férfi 33 évesen lehet biológiailag a toppon, szóval úgy 10 éves korkülönbség még bőven belefér.

(ez csak általánosságban igaz még mielőtt valaki belekötne, eléggé egyénfüggő.)

2017. okt. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%

10: De te csak egyetlen nő vagy (bántás nélkül) a sokból. Rengeteg csaj van, aki simán vállalna gyereket 23-28 évesen simán, egy pár éves kapcsolat után, egy tőle 5-10 évvel idősebbel, ha az a férfi olyan.

---

Mondom: Itt mindenki diplomás értelmiségi? Él még az országban másik 7-8 millió ember, aki nem olyan, mint te. (És nem kell putrilakókra gondolni) Nem akar mindenki a termékenysége utolsó utáni pillanatáig várni, hogy talán legyen 1-2 gyereke.


Egyik nagypapám 1924-ben született. Egyik nagymamám 1934-ben született. 1954-ben házasodtak össze, 46 évig voltak együtt, papa haláláig. Papa könyvelő volt a TSZ-nél, mama bankban dolgozott egész életében.

Másik nagypapám 1934-ben született. Másik nagymamám 1939-ben született. 1957-ban házasodtak össze. Még mindig élnek mindketten, együtt vannak. Papa rendőr volt, mama bankban dolgozott.

(A foglalkozásokat csak arra mondom, hogy mindenki azt hiszi hogy csak a prolik szülnek és házasodnak korán)


A szüleimnél apa 1958-ban, anya 1965-ben született. 1993-ban házasodtak össze. Megvannak azóta is, köszönik.

Ezek miatt sem értem, mi ez az idiótaság, hogy "nekem csak max 2-3 éves korkülönbségű párom lehet". Miért?

2017. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
37%

Férfiaknál is veszélyesebb a gyerekvállalás 40 felett,érdekes hogy ezen az oldalon csak kevesen tudnak erről...

Max. 30 éves korodig van időd bohóckodni,senki sem akar 35 vagy 40 feletti férfiakkal gyereket vállalni.

2017. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%

14# Azert, mert nem 1920-at irunk, hogy ahhoz kelljen hozzamennunk, aki eloszor rank nez. Regen az embereknek egyedul a vagyoni kozosseg kialakitasa volt a cel, hogy a no tudjon bekeben gyerekeket nevelni anelkul, hogy nyomorognanak. Meg jo, hogy a 19 eves lany nem a 21 eves suhancot valasztotta aki mellett epp hogy futotta volna kenyerre 3 gyerekkel.

Nekem fontosabb, hogy a parom velem legyen egy szinten minden tekintetben, ha nosztalgiazunk akkor is hasonlo emlekeink legyenek, nem akarom, hogy a parommal torteno beszelgetesek ugy nezzenek ki, mintha az apammal beszelgetnek es szeretem, hogy a haveri korunk is korunkbeliekbol all, tehat ha elmegyunk valahova kikapcsolodni akkor egyeznek az igenyek, sokkal jobb, hogy egyutt oregszunk es manapsag egy no gyerek mellett is kereshet penzt, nem lenyeg, hogy a ferfi el tud-e tartani egy egesz csaladot vagy sem.

2017. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem itt majdnem az összes pont baromság. Majd megtalál az igazi. Nem kell erre rágörcsölni.


Egzisztenciát építeni akár család mellett is lehet. A lényeg a folyamatosságon van. Nem 40 évesen kell elkezdeni, mert azt már cseszheted. Férjem is családosan jutott a csúcsra.


Ettől a kiélés szövegtől meg falnak tudnék menni... Olyan NINCS, hogy kiélted magadat. Pontosan azok a párok mennek szét/félre a komolyabb mélypontokon, akik előtte így éltek. Valaki vagy komolyan veszi a kapcsolatát, vagy nem. Az aktuális kapcsolatban kell élni. Ezt nem lehet megtanulni vagy kitapasztalni. Folyamatos figyelmet igényel. Egy szűz férfi is lehet tanulékony és fejlődésre igényes és egy nem szűz férfi is lehet önző és üresfejű. Előbb választanám az előzőt. Persze be lehet magunkat csapni, hogy mi megértünk a családalapításra mert "kitapasztaltuk" magunkat, aztán meg lehet válni amikor elolvad a cukormáz, a problémamegoldó képesség meg nulla.

2017. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Iparágtól függően kb 3-7 év alatt már lehet olyan egzisztenciát kiépíteni, amire már lehet családotalapítani. Több több éves kapcsolat nem eredményez kiegyensúlyozott házasságot. Nincs közöttük összefüggés.

Kérdés az, mennyire fiatal feleséget szeretnél, milyen képzettségűt. Azt figyeltem meg hogy általában 3-6év. korkülönbség van a házastársaknál.

Továbbá a nők 25 éves koruk után hajlanak a házasságra, de csak olyan férfival akinek már kiépített egzisztenciája van. (Diplomás emberekről beszélek).

2017. okt. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

16:

Oké. A szüleim 1993-ban házasodtak össze 7 év korkülönbséggel.


De mondom, rengeteg ilyet ismerek amúgy is! És nem tudom elégszer elmondani: Nem mindenki karrierkedős, diplomás, belvárosi ember a világon. Rengetegen vannak nők, akik szívesen kezdenek gyerekvállalásba közelebb a 25-höz, mint a 30-hoz.

2017. okt. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
33%
19# Oke. En viszont karrierkedos, belvarosi ember vagyok. Nekem fontosabb, hogy a parom korombeli legyen. Es mint latod, sokan masoknak is. A korombeli lanyok kozul akiket legalabb olyan szinten ismerek, hogy tudom hany eves a parjuk, kozuluk is maximum ketto jut eszembe, akiknek jelentosen idosebb a parja, a tobbi mint max 2-3 ev elteres. Gondolhatod hulyesegnek, de manapsag mar akkor is ez a jellemzo.
2017. okt. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!