Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha elkezdek érezni valamit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elkezdek érezni valamit gyorsan ellököm magamtól a másikat. Mit tehetnék ellene? Miért félek a kötődéstől?

Figyelt kérdés

Az a legnagyobb baj velem, hogy amikor elkezd elmélyülni a kapcsolat, színre lépnek pislákoló érzelmek is, akkor megijedek és elkezdek hülyén viselkedni, kicsit kifordulok magamból. Megijeszt, hogy egyszer csak mélyen érezhetek valaki iránt és belém költözik a félsz, hogy mi lesz, ha nem leszek elég jó neki vagy csak az, hogy elveszíthetem azt, akit nagyon megszeretnék.

Ezek után pedig képes vagyok a legrosszabb oldalamat adni, elkezdek hisztis lenni, sokat panaszkodok és valamilyen szinten csak azért, hogy eltaszítsam magamtól a másikat, hogy ténylegesen mégse tudjak annyira kötődni hozzá és hogy kiábránduljon belőlem a másik fél is. Emiatt már 2 pasi is kilépett az életemből, amit én is akartam a felszínen, de persze csak a félelem miatt, szóval valójában egyáltalán nem is ezt akartam.

Mit tudnék ez ellen tenni azon kívül, hogy nem viselkedek úgy mint egy idióta p*csa? Hogy lehet nem félni attól, hogy ha közel engedek valakit magamhoz nem fog eldobni később?

21/l


2017. szept. 10. 16:39
 1/5 Heart of Darkness ***** válasza:
Mondjuk ne legyél hülye. Az mindig is benne lesz minden kapcsolatban, hogy bármikor vége szakadhat vagy bármikor történhet valami. Felesleges félni, nem fogsz belehalni ha "eldobnak". Pár hónapig vagy jó pár hétig lesz rossz de utána megszokod és elmúlik.
2017. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ilyen voltam én is, de szerencsére idővel elmúlt.
2017. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1

Ez nem ilyen egyszerű. Ezt te nem értheted.

2017. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Buta gondolkodás ez, hogy "eldob". Semmi sem tart örökké, de amíg tart addig ki kell élvezni. Nem kell, hogy örökké tartson, de amíg tart addig jó. Úgy állj hozzá, hogy szakítás után is egy kedves emlék legyen akire öröm visszagondolni. Ha szép élményeket gyűjtesz, akkor boldog életed lehet, de ha kimaradsz minden jóból mert félsz, bánni fogod. Életed egy szakaszán valakivel boldogok vagytok, együtt örültök az életnek, ha pedig az útjaitok elválnak majd jön valaki más. Öreg napjaidban majd jó lesz felidézni a régmúltat.

Ne feledd, "innen senki sem jut ki élve":) Úgyhogy éld meg bátran az életet, éld át a szeretetet a valakihez tartozás örömét, a kalandot, izgalmakat, mert csak ez az egy életed van.


Ha pedig valami gyerekkori traumára vezethető vissza nálad ez a gondolkodás, elvesztettél valakit vagy ilyesmi, akkor fordulj pszichológushoz.

2017. szept. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Noblesse Oblige ***** válasza:

Az nagyon sokat segítene ha rájönnél mi az oka a félelmednek. Valami biztos kiváltotta ezt a védekezési reakciót.


Magamra emlékeztetsz nagyon! Amíg nem volt tétje a dolognak addig "földreszállt angyal" voltam. Amikor ráébredtem hogy a kapcsolathoz bizalom kell és közel kell engednem magamhoz a másikat tejesen megvadultam. Olyan allűröket bedobtam, hogy normális férfi messziről elkerül.


Esetemben 2 szerencsés tényező állt mellettem. Az egyik a társam, aki valamiért szilárdan hitte, hogy egyszer egyenesbe leszek. És kitartott.

A másik hogy tudtam miért félek a közelségtől. Én egyértelműen fájdalmas tapasztalatokat hoztam a csaladomból, és nekem a bizalom egyenlő volt az örűltséggel.


Volt egy pont amikor el kellett döntenem hogy bízok vagy sem. Mert a szerelem önmagában nem tart életben semmit és nem tesz müködőképessé egy kapcsolatot.


Neked is a mélyre kell ásnod és megtudni az okokat. Akkor már könyebben nézzel szembe vele.

2017. szept. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!