Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják, hogy egy párkapcsolatban a 7. év kritikusnak számít?

Figyelt kérdés
Sok cikk is taglalja ezt a problémát, legutóbb Kovács Patrícia színésznő jelentette be, hogy 7 év után elválik a férjétől. Lehet ebben valami, hogy a 7. éven átok ül egy kapcsolatban? Mit gondoltok erről? Van esetleg köztetek olyan, aki 7 év után szakított, mert megromlott a dolog?

2017. júl. 30. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem átok ül, csak hét év alatt változik eleget ahhoz a két ember, hogy már kijönnek új, megoldandó problémák. Ha ezeket meg tudják oldani együtt, akkor meg tudják oldani, ha pedig nem, akkor szétmennek.

31/f

2017. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már az se semmi, ha egy kapcsolat ennyit kibír. Amúgy az én párom is ennyi év után szakított az első barátnőjével, szóval lehet ebben valami.
2017. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Mi 7.5 év után mentünk szét. Annyi volt csak a változás, hogy tovább akartunk mind a ketten lépni ebben a kapcsolatban csak ezt másképp képzeltük el, ami pedig összeegyeztethetetlen volt. Ő külföldi nagyváros, én itthoni kertvárosi rész. Nem volt harag, csak elengedtük egymást, hogy mindenki tehesse azt, amit kigondolt :)

31/f

2017. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva volt, mi 7 év után jegyeztük el egymást!


Azóta, 10 éve házasok vagyunk és összesen 18 éve együtt.


Ha úgy vesszük, nálunk is kritikus fordulópont volt, de jó értelemben!

2017. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 7. év előtt ment szét a kapcsolat. Beteg lett, így én többet dolgoztam, hogy legyen orvosra pénz.

Aztán megcsalt 3 hónappal az esküvő előtt, mert nem voltam otthon, meg 16 óra munka után nem volt kedvem elemmeni sétálni.

2017. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég sok statisztika bizonyítja, hogy a 7-8. év között megnő a válások, szakítások száma. A szólás nem más, mint ennek a népi negfivyelése.


Érdekes egyébként, nemrég olvastam erről, hogy olyan párokat vizsgáltak egy kutatásban, ahol mindkét fél saját jogán jómódú, tehát nem fognak gazdasági okokból együtt maradni a kapcsolat elhidegülése után. És ott is az jött ki, hogy az első 1.5 év kritikus, ott dől el, hogy lesz e kapcsolat vagy marad olyan komolyabb randi szinten, és utána a 7-8. év. Előtte és utána is mennek szét kapcsolatok, de valóban van egy kiugró rész ebben a periódusban


(Az anyagi jólét azért volt érdekes, mert sok pár egy fedél után marad a kapcsolat megromlása után is, nincs hova költözni, nem tudnák máshogy a gyerekeket nevelni, így ott önbevalláson múlik, hogy elismerik e, hogy vége vagy sem. Megfelelő anyagi biztonság esetén viszont sokkal könnyebben mozdulnak az emberek, így ott már jobban lehet támaszkodni pl a válási statisztikákra)

2017. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szimplán statisztika......
2017. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!