Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Idiótának érzem magam a fiú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idiótának érzem magam a fiú mellett, akivel randizom. Ez mennyire taszító?

Figyelt kérdés

Alapvetően is van egy pici korkülönbség (majdnem 5 év), ami részben meg is magyarázza a dolgot. Sokszor mesél a hobbijáról és olyan természetesen mondja a szakszavakat, hogy állandóan vissza kell kérdeznem, hogy mi mit jelent, mert nem értem. Ha a városban (Bp) közlekedünk, akkor se mindig tudom, hogy merre kellene menni, ha A pontból B-be akarok jutni (persze a fontosabb vonalak megvannak, sok a hiányosságom, amerre nem járok sokat). Szóval ő vezet. Meg a közelében zavarba vagyok, és néha teljesen nagy hülyeségeket mondok, meg elég szórakozottnak tűnhetek, a tipikus esetlen kislány. Ez elég kínos.


Alapvetően nem szoktam ezt érezni, de ő olyan tapasztalt meg zavarban is vagyok előtte, és ez a kettős hatás okozza nálam ezt a kínos érzést. Ráadásul ami még cikibb, hogy van egy hülye szokásom, hogy ha valami kínos dolog ér, magyarázkodom (erről le akarok szokni), ezzel még inkább felhívva a figyelmet a bénázásomra. Erről konkrétan beszéltünk is, szerinte cuki, szerintem ciki.


Alapvetően nem vagyok hülye, egyetemre járok, jó eredményeim vannak, nyitott természetű is vagyok, de most kicsit szétestem...



Ez mennyire taszító?


2017. jún. 26. 11:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem kéne olyan pasival együtt lenned, akivel ekkora a szakadék köztetek.


Ami most még kis cuki bénázás, pár hónap múlva kínos lesz és terhes, szégyellni fog téged, amiért te folyton beégsz, bénázol, tudatlan vagy, stb.

Persze, pár szexre te is jó vagy, úgyhogy most még előadja, h ez mennyira cuki. aztán ha megvoltál neki, akkor majd vázolja, hogy mi a gond veled.

2017. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hölgy vagyok, és sajnos(?) imádok én is a szakmámról (szakomról) beszélni. Szerencsére akikkel randiztam, általában őket érdekelte is, kérdezgettek róla, ilyesmi és ez nekem nagyon hízelgő volt. Viszont mikor az ember benne van egy témában és azt tanulja, szakszavakat használ a szóbeliken, a házidolgozatokban, szakszöveget olvas és nagyon rááll az agya. Én sem mindig veszem észre magam, hogy ami nekem teljesen természetes kifejezés, azt egy nem szakos nem is érti. És abszolút nem szeretek okoskodni, vagy szakzsargonnal bombázni valakit, de van, hogy elcsúsznak a dolgok. Viszont azt sem szeretném, hogy esetleg kényelmetlenül érezze magát amiatt, mert olyan érzése van, hogy hülyének nézem azzal, ahogy minden szót elmagyarázok neki, amit lehet, hogy ért is. Emiatt belövök egy közepes szintet, ahol mondjuk az "extrovertált" még nem szakszó, aztán figyelem, milyen fejet vág. Ha elbambul vagy felvonja a szemöldökét, visszakérdezek, hogy hülyeséget mondtam-e, vagy megint nem magyarul beszélek. :D Általában szokott működni és nincs belőle baj.


Úgy gondolom, hogy ez kétemberes munka. Neki is szem előtt kell tartania, hogy nem értheti és tanulhatja mindenki azt, amit ő, és nem tartom igazságosnak (vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy sznob hatást kelt), ha valaki lenéz másokat azért, mert valamiben nem olyan profik, mint ő. Lehet, hogy te másban vagy jobb, vagy másról tudsz úgy beszélni, ahogy ő az adott dologról, emiatt ne érezd magad kevesebbnek. Vannak témák, ahol én is csak összecsapom a kezem és közlöm, hogy oké, akkor én most kérek egy szótárat, mert amúgy érdekel, meg vevő vagyok a kemény dolgokra (nem röhög), de nekem minden másról, ami nem a szakom és nem a hobbim, annyi a tudásom, amennyi ragadt rám középiskolai tanulmányaim során, esetleg ha itt-ott szembejött velem, de nem töltöttem vele éveket, mint mások.


A városban eltévedéssel ugyanez. 20 éve élek itt és kissé belepirulok, ha a másik 2 éve költözött Budapestre és előbb száll jó buszra, mint én. De nem akarok mindent uralni, ha ő jobban tudja, vezessen ő, jót nevetek a magam ügyetlenségén és kész. Ez nem a butaságod minősíti szerintem, csak pár olyan dolog, amiben ő jobb. Keríts elő mást, amit úgy érzel, hogy a te erősséged és ő is vevő rá. Nem hiszem, hogy taszító lenne, ha valaki "nem tökéletes", sőt, nálam kifejezetten szerethetőnek hat, ha valaki tudja, hogy az adott dologban épp nem ő áll a helyzet magaslatán és inkább átengedi nekem, vagy figyel rám, ha érdekli és "tanul". Viszont az csak akkor ér, ha valódi figyelem és tényleg meg akarja érteni, nem csak végighallgat.


Nem kell emiatt magyarázkodni, te ilyen vagy, ez van, tanulj meg nevetni magadon, aztán majd belejössz a közlekedésbe, vagy akár a szakszavakba is, ha huzamosabb ideig beszélgettek. A volt párom után én is kicsit "mérnök lettem", a legjobb barátom mellett pedig kicsit történész. Viszont ők is mellettem kicsit olyanok, mint én és ez így izgalmas szerintem.:)

2017. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 vagyok, még annyit hozzátennék, hogy nálam kirívóbb, ha valaki meg akar felelni és úgymond versenyezni akar velem. Tehát ha valaki a figyelmen/tudásvágyon és az igyekezeten túl okoskodni kezd, vagy le akar nyomni az adott témában úgy, hogy nincs meg hozzá a kompetenciája és ezzel ő nincs tisztában. Akkor inkább a butus, de őszinte kérdések, amikre ha választ kap haladhatunk is tovább. :))
2017. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Exem volt ilyen "mindenkinél okosabb vagyok szakszavakat használok és azzal menőzök hogy olvasok híreket meg ötös lett a matek dogám" ember, és mellette mindig bénáztam. Az is gáz volt, ha rossz irányba szálltam a villamosra, mert ő éreztette velem, hogy ez szörnyen béna. Más ember szerint nem az, de ő ilyen volt. 4 év korkül, meg is látszott.


Most is beszélgetek egy sráccal, ő is néha olyan szavakat használ, aminek utána kell néznem. De ha járnánk, mondanám neki, hogy bocsi, de én csak a mezei magyar nyelvet beszélem :D


22/L

2017. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nyugi neki pont így tetszel.

Ha elrontasz valamit, akkor meg csak vondd meg a vállad és lépj tovább.

2017. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!