Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az öcsém kva szerencsétlen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az öcsém kva szerencsétlen a nőknél, de az élet más területein is. Ütni való idiótának látom most, de szeretem. Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

27 vagyok, ő 24 és van még egy nála egy évvel fiatalabb húgunk is. Jó családból jövünk, egyedül ő az aki "ilyen".

Már most 5. éve egyetemista, de semmit nem haladt a sulival. 40 kreditet szerzett (elvileg egy tanév alatt kellene 60-at) és elsunnyogta hogy átrakták fizetősre, nem merte megmondani két évig és úgy csinált magának 2 millió forint diákhitel adósságot is. Otthonról az év tíz sulis hónapjában kap kicsivel kevesebb mint havi 100 ezret megélhetésre. A szüleim megbocsátottak neki, de lehet majd most nyáron tényleg azt mondják hogy hagyja ott a sulit.

Egy városban élünk (BP-n), a család többi része pedig a vidéki szülővárosunkban. Én már dolgozom néhány éve, fősulis diplomám van. Mindketten 2-3 hetente járunk haza egy hétvégére, de nem mindig együtt. Egymással összefutunk egy héten hétköznap egyszer, meg néha van hogy nálam alszik egy hétvégén vagy olyankor is összefutunk valahol. VIszont mélyen, komolyan nem lehet vele beszélni azt látom.


Nőkkel: Volt két egy-egy éves kapcsolata kedves-szép-aranyos lányokkal, de azok még húszéves kora előtt. Azóta párszor voltak alkalmijai, de simán lehet hogy azokat is pont úgy kamuzta, mint ahogy a sulijával kapcsolatban is tette. Állandóan panaszkodik a nőkről, hogy Tinderen, neten nem lehet ismerkedni, szórakozóhelyen nem lehet, stb-stb.

Pedig emlékszem még kamasz korunkban mielőtt eljöttem fősulira, nagyon jókat beszélgettünk otthon, jól megértettük egymást.

A sulit sem értem miért nem hagyja ott. Nekem is van olyan a baráti körömből akit még gimiből ismerek, aki másfél év után otthagyta az egyetemet és a mai napig jó barátom, nem nézem őt le emiatt. Tesómat sem tenném.


2017. máj. 26. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Talan ugy h nem irod ki idegenek elott az eletet es nem nevezed utnivalo idiotanak...
2017. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk próbálj meg vele kicsivel többet lenni, járjatok el együtt szórakozni, inni stb. Bátorítsd őt, hogy kezdeményezzen a lányoknál.
2017. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1. Csekkkold a gyk.hu Családi kapcsolatok szekcióját, ne csak mindig a szex és a kapcsolatok kategóriában lógj. Azért írtam ki ezt, mert egyrészt így érzek most vele kapcsolatban, másrészt mert ezen segíteni szeretnék.


2. Úgy érzem először az élete többi részét is helyre kéne tennie. De ebben is próbálok majd rajta segíteni. Tényleg nem voltunk soha távol egymástól, csak az utóbbi 3-4 évben alakult ez így.

2017. máj. 26. 19:28
 4/10 anonim ***** válasza:
És azóta lett ilyen ? Nem történt közben valami amiről te esetleg nem tudsz?
2017. máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4. Ellustult? Vagy nem tudom. Gimiben is átlagosan jó, 3-4-es tanuló volt, egyetemre is simán felvették több mint 400 ponttal.


Állítólag órákra sem nagyon jár be, nem is tudja mikor van hétvége vagy hétköznap: Mindig amíg fent van, addig szinte csak a gép előtt filmezik, sorozatozik, játszik. Vannak haverjai a suliból, néha bejár órákra, néha bejár vizsgákra, de nemhogy nem félszívvel, de talán "tized szívvel" csinálja a dolgokat. Kapja otthonról a havi fixet (igaz azt én is kaptam amíg suliba jártam), ott van az albiban, áramon, levegőn és egy kis kaján kívül nem sokat fogyaszt és ez így neki oké valahogy...


És ezért írtam hogy én is és a húgunk sem ilyenek vagyunk, sőt a szüleink is nagyon sokat építettek fel az életük alatt, ezért nem tudom ez hogy jöhetett neki, hogy ilyen lett. Nem tudok traumáról ami érhette őt. Tudom igazából a nőzés csak egy dolog a sokból, amit rendbe kéne raknia, de azért is itt tettem fel a kérdést, hátha többen látják

2017. máj. 26. 20:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Drog?
2017. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még szerintem inni sem iszik nagyon. Otthonról kb 90 ezret kap, annak a nagyrésze elmegy albérletre, BKV és MÁV bérletre/jegyre és némi kajára, plusz otthonról mindig hoz rengeteg kaját amit a szülők/nagyszülők csinálnak. Dolgozni nem dolgozott soha még diákmunkát sem, nem hiszem hogy lenne pénze ilyenekre.
2017. máj. 26. 20:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán a zsebpénzt meg kellene vonni tőle és elzavarni dolgozni akár egy gazdaságos áruházba árufeltöltőnek.

Így lenne célja, mint ha szeretne enni, akkor dolgozzon meg érte és a fejlődés hozná a többit és több lenne egy selejtes lénynél.

2017. máj. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Költőnő? ***** válasza:

Mivel semmire nincs rákényszerítve, nincs motiváció.

Sztem ez tipikusan az a szitu, mikor jó dolgában nem tud mit kezdeni vki. Megmérettetés nélkül nincs sikerélmény, annak hiányában meg szépen lassan beszűkült az élete, magára húzta az egészet.

Ez persze csak egy teória.

2017. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy... Nem a te életed. Szüleid helyébe nem adnék pénzt neki. Menjen el a mekibe éhbérért dolgozni, csicskázni. Aztán majd ha belátja hogy így semmire nem jut az életben, csak ha valamit letesz az asztalra, mondjuk kezdésnek komolyan veszi a sulit, akkor újra támogatnám anyagilag. De addig semmiképpen sem!!!
2017. máj. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!