Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Idiótának érzem magam a fiú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idiótának érzem magam a fiú mellett, akivel randizom. Ez mennyire taszító?

Figyelt kérdés

Alapvetően is van egy pici korkülönbség (majdnem 5 év), ami részben meg is magyarázza a dolgot. Sokszor mesél a hobbijáról és olyan természetesen mondja a szakszavakat, hogy állandóan vissza kell kérdeznem, hogy mi mit jelent, mert nem értem. Ha a városban (Bp) közlekedünk, akkor se mindig tudom, hogy merre kellene menni, ha A pontból B-be akarok jutni (persze a fontosabb vonalak megvannak, sok a hiányosságom, amerre nem járok sokat). Szóval ő vezet. Meg a közelében zavarba vagyok, és néha teljesen nagy hülyeségeket mondok, meg elég szórakozottnak tűnhetek, a tipikus esetlen kislány. Ez elég kínos.


Alapvetően nem szoktam ezt érezni, de ő olyan tapasztalt meg zavarban is vagyok előtte, és ez a kettős hatás okozza nálam ezt a kínos érzést. Ráadásul ami még cikibb, hogy van egy hülye szokásom, hogy ha valami kínos dolog ér, magyarázkodom (erről le akarok szokni), ezzel még inkább felhívva a figyelmet a bénázásomra. Erről konkrétan beszéltünk is, szerinte cuki, szerintem ciki.


Alapvetően nem vagyok hülye, egyetemre járok, jó eredményeim vannak, nyitott természetű is vagyok, de most kicsit szétestem...



Ez mennyire taszító?


2017. jún. 26. 11:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*zavarban
2017. jún. 26. 11:17
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez tényleg a sráctól függ, hogy taszítja-e vagy nem.

Én is hasonló módon viselkedtem anno a most már vőlegényemmel, mert ő volt az első, aki egyáltalán komolyan érdeklődött irántam, előtte még nem is randiztam. Ő is 5 évvel idősebb volt nálam, és én budapesti létemre iszonyat rossz tájékozódó vagyok ráadásul, mindig másfelé indultam el, mint amerre kellett volna. Hülyeségeket nem mondtam, de inkább csináltam...


Pl. 2. randinkon véletlenül belekaptam egy sebembe a homlokomon, úgy, hogy nem is vettem észre, és ő szólt, hogy folyik a vér a homlokomon...


Aztán mégis kellettem neki így is, és mindig. Szerintem ne parázd túl, pár alkalom múlva úgyis "megnyugszol" majd, ha meg kellesz neki, akkor így is kelleni fogsz.

2017. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A párom is 5 évvel idősebb nálam, programozó, én pedig nem értek ehhez, úgyhohy az elején én is hülyén éreztem magam a visszakérdezés miatt. Aztán elegem lett ebből és elmondtam neki, hogy ha a szakmájáról akar mesélni én nagyon szívesen meghallgatom, érdekel is, de nem akarom magam hülyének érezni, tehát a szakszavakat vagy "lefordítja" magától, vagy ignorálom, amit mond. Legyen figyelemmel rám, ahogyan én is rá, én sem használok anatómiai latin terminológiát. Azóta igyekszik erre odafigyelni.
2017. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten udvariatlanság olyan szavak használata, melyeknek az ismerete nem az alapműveltség része, ha a másik fél nem szakmabeli.
2017. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Visszataszító lehet az ipse, hogy fáraszt a szakszavakkal. Amúgy tényleg cuki lehet a magyarázkodásod. Olyankor kellene lekapni téged.
2017. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A legrosszabb ***** válasza:
Semennyire nem taszító, ha visszakérdezel/rákérdezel a számodra ismeretlen fogalmakra. Különben sem lehet mindenki sem két lábon járó enciklopédia, sem két lábon járó GPS, hogy mindent tudnia kelljen a városról. A lényeg, hogy érdekeljen, amiben kompetens a srác.
2017. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon nem bírom az olyan férfiakat, akik folyamatosan, mindennel a saját felsőbbrendűségüket igyekszenek bizonyítani. Ezért használja a szakszavakat, ezért teszi szóvá a bénázásodat, remélve, hogy te majd felnézel rá. Szánalmas. Korabeli nőnek nem is kéne.
2017. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

azért attól az öt évtől ne essen le az agyadban a keérk, az nem sok. ÉS az, hogy egyetemre jársz, még hülye is lehetsz...


Legalább egy értelmes és okos pasival ismerkedsz, sok nő azért sír hogy nincs ilyen. Ne érezd magad rosszul, ő ilyen típus. Gondolom megszoktad, hogy a buta pasasokat fogod ki. Élvezd egy kicsit, hogy nem rajtad múlik, a másik vesz e levegőt.

2017. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"egyetemre járok, jó eredményeim vannak" Nyugi attól, hogy jól kondicionálható vagy egy adott feladatra, még lehetsz sík hülye más területen. Ez nem hiba vagy probléma, érdeklődésed alapján választottad magadnak.

Pár dolog amit jegyezz meg:

-egy 5 évvel idősebb embernek mindig pontosan 5 évvel több élettapasztalata lesz, mint neked

-a saját térfelén mindenki erősebb

-a körülmények mindenki számára mások ez más tapasztalatokat/képességeket/erősségeket/gyengeségeket eredményez

-te nem egy csapnivalóan rossz Gipsz Jakab vagy, hanem egy kifejezetten jó Horváth Aranka (hasamra csaptam)

Ha ezeket észben tartod nem lesz többet szorulásod. Nyugi, rendben vagy ;)

30/f

2017. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ahogy kiemelted, hogy egyetemre jársz (középiskolában stréberkedni és magolni ---> bejutni valahová...humán vagy reál?) egy szintre elhelyezted magad. És most, hogy jött valaki, akit TE helyezel magadnál magasabb szintre, és bohóckodik a szakzsargonjaival, emiatt kisebbrendűség érzésed van.


Bár a srácot sem értem, én sem a szakmámról beszélek pláne nem akarok feszíteni szakzsargonnal egy olyan előtt, akinek lila gőze sincs róla. Ha a helyzet úgy hozza, a komplex nyelvhasználatot választom. de nem ezzel fogok csajozni könyörgöm...


5 év az semmi. ez hülyeség, hogy 5 év, akkor 5 évnyi plusz tapasztalat. És ha 5 év alatt alig csinál valaki valamit vagy egy könyvet nem vett még a kezébe?


Azt látom, hogy bejön a pasas és magad felé helyezed. Ennyi. Kis önbizalom, önbecsülés és nem leszel zavarban.

27f

2017. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!