Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nők! Ha egy 30 körüli férfi nem keres vidéken (Pesten ki tudja mi az elvárás) kézbe 200 ezer Ft-ot, akkor kacagva menekültök tőle, mikor ez kiderül? A kérdés igenis komoly, mert sokan elröhögik magukat, hogy egy újabb lúzer pasas.
Szerintem Pesten is ritka 200 fölött keresni mindenféle túlóra és készenlét (vagy egyéb pótlékok) nélkül, ha az ember nem diplomás, vagy nem egy jó szakmunkás megbecsült munkahellyel.
Én 270-et keresek tisztán kézbe mérnöki diplomával nőként. Tudom, hogy vidéken ugyanezért egy 100-assal minimum kevesebbet kapnék (vidékről költöztem fel), tehát nem, nem tartom ördögtől valónak azt, ha egy férfi nem kap legalább 200-at vidéken.
Azt viszont megjegyzem, hogy míg ilyen fizetés mellett vidéken már lenne esélyem venni egy nagyobb lakást vagy kisebb házikót minimális hitellel, addig a főváros környékén ilyen fizetéssel is csak álmodozom, hogy majd egyszer talán lesz saját. A megélhetés (értem ezalatt a lakásbérlést, bérletet/közlekedést, egy-egy szórakozóhely, vagy étterem árait) drágább és ezen lehet vitatkozni, de mivel a párom és az én szüleim is vidéken élnek, az ország két különböző pontján, ezért elég gyakran szembesülünk a különbségekkel és összességében kezdek arra jutni, hogy az én fizetésem itt semmivel nem számít jobbnak, mint a vidéki 200 ezres.
Soha nem találkoztam még azokkal a nőkkel, akik egyáltalán megtudták volna az ismerkedés fázisban a fizetésem (olyannal főleg nem, aki erre rákérdezett volna, hogy utána kiröhöghessen, vagy élete párjává fogadjon, csak azért, mert keveset/sokat keresek).
Ne haragudjatok, de milyen nőkkel próbáltok ismerkedni?
Nem mondom, hogy nem létezik az a réteg, akinek a pénz elvárás egy kapcsolatban (bár szerintem ők nem nevetséges 200-et akarnak látni ilyenkor a férfinél), egy normális nőnél viszont a randizás alatt biztos nem ez az első kérdés, hamarabb mondja, hogy bocs nem, ha nem tetszel neki kinézetre, ha nem vagy humoros, ha nem tudsz beszélgetni.
"Szerintem Pesten is ritka 200 fölött keresni mindenféle túlóra és készenlét (vagy egyéb pótlékok) nélkül, ha az ember nem diplomás, vagy nem egy jó szakmunkás megbecsült munkahellyel. "
A fekete munka erősen torzítja a statisztikákat. Pesten elég sokan megkeresnek 200-at, csak éppen teszik mindezt minimálbér + zsebbe párossal.
Szerintem ilyen téren pont a diplomások vannak hátrányban. Van egy rakás alulfizetett diplomás állás (tanárok, EÜ területén akik nem orvosok, környezetvédelem, szociális ellátás, társadalomtudományokat végzettek, etc), de aki elvégzett 4-5 év alatt egy iskolát az utána nem fog elmenni többségében pultosnak egy kocsmába, vagy valami hasonló feketén fizetős helyre, az inkább beül egy kényelmes irodába valami állami hivatalnál nevetséges bérekért, és ott ugye nincs zsebbe rész.
Nekünk mérnököknek nagyon jó helyzetünk van, de néha megdöbbenek, hogy diplomások milyen apró bérekért dolgoznak.
"Bár a mérnökök közül is inkább 3 nak megy egyelőre (villamos, gépész, mérnökinfos). 10 év múlva lehet változik a világ, és nem kell ennyi mérnök, ha több lesz a robot, stb."
Mérnöki szakmák mindegyike jól megy jelenleg, sokkal inkább az látszik, hogy van 1-2 ami nem megy (építőipar éppen a béka feneke alatt, ahogy a környezetvédelem, agrár, és hasonló mérnökök is).
Az iparban használható mérnöki szakmák mindegyike viszont száguld, nem csak az általad írtak.
És ez változni sem nagyon fog, a robotizálás pont a mérnöki szakmákat fogják még magasabbra emelni, ugyanis egy gyárban a szalagmunkásokból fog kelleni nagyon kevés, cserébe a bonyolult gépeket, technikákat csak képzett emberek fogják tudni üzemeltetni, karbantartani, elkészíteni. És attól, hogy egy gyárban mindent robotok fognak végezni, még továbbra is kell a vegyészmérnök, aki tudja, hogy mit hogyan kell a robotnak csinálnia, kell a gépész, a villamosmérnök, hogy tervezze és építse a robotot, és kell az IT-s, hogy programozza.
A mérnöki szakmák alkonya nagyon nem most fog eljönni, és nagyon nem a robotok miatt.
12-es vagyok. Pont építőmérnök. Szerencsére én olyan területen végeztem, ami keresett, jelentős a szakember hiány, csak éppen az állami szférában. Azt hiszem nem kell mondanom, hogy a frissen végzettek nem tolonganak, hogy diplomás minimálbérrel szúrják ki a szemüket és nem egyedi eset a volt évfolyamtársak között is, akik szintén inkább külföldön választottak bármilyen "alja melót" (és ezzel most nem megbántani szeretnék bárkit is), mert itthon nem becsülik meg őket.
Nekem hatalmas szerencsém volt azzal, hogy oda kerültem ahova, úgyhogy nem lehet okom panaszra. Fiatal vagyok és ahhoz képest azt gondolom a mi szféránkból a maximumot kipréseltem.
Pont azt látom egyébként, hogy az építőipar nagyon is megy, csak ott is az utolsó ember, akinek fizetni akarnak, az a (bármilyen) mérnök, de ebbe ne is menjünk bele. Ha megnézi az ember a hirdetéseket, folyamatosan keresnek építésvezetőket, felelős vezetőket, stb. Nem véletlen...
Szerintem jelentős a fiatalok, néhány éve dolgozók halmaza, aki ezen rövidke idő alatt kiábrándult a szakmájából és az államból. Talán saját magából is, mert azt választotta, amit. Néhányan végleg, néhányat még maradásra lehetne bírni.
Én mondjuk nő vagyok és alapvetően van bennem némi "tyúkanyó szellem", de pl. nem tudom feldolgozni, hogy miért nem veszik észre, hogy a fiatalok legeslegnagyobb problémája azután, hogy kikerültek az iskolapadból, a lakhatás megoldása. Ha csak ezt biztosítanák, vagy támogatnák értékelhető módon, már azt mondom, hogy elégedettebb lehetne egy kicsit mindenki. Mint említettem én viszonylag jól keresek a saját berkekben. A párom is. A kettőnk fizetése teljesen tisztán, hófehéren több mint fél millió forint Budapest vonzás körzetében, még is aggódás teszi ki a mindennapjainkat, hogy mikor lesz pénzünk egy hitelbeugróra, egy saját lakáshoz. Ha meglenne a saját lakásunk, élnénk mint hal a vízben, de sajnos igenis elkeserít, hogy ma inkább elnyomják, ellehetetlenítik a fiatalok életét és én is egyre többször veszem fontolóra annak lehetőségét, hogy elmegyek mosogatni egy hajóra néhány évig... Aztán ott vannak a fiatal orvosok, ápolók, tanárok, pedagógusok, bölcsis dajkák, bármilyen állami szférában dolgozók... Kicsit eltértem a kérdéstől, ezer bocsánat.
"Pont azt látom egyébként, hogy az építőipar nagyon is megy, csak ott is az utolsó ember, akinek fizetni akarnak, az a (bármilyen) mérnök, de ebbe ne is menjünk bele. Ha megnézi az ember a hirdetéseket, folyamatosan keresnek építésvezetőket, felelős vezetőket, stb. Nem véletlen... "
Igen, ez érdekes valóban. Tavaly randiztam egy építészmérnök lánnyal, és ő mesélte, hogy pörögni pörög az építőipar, csak éppen senki semmit nem fizet meg. Milliárdos útépítések úgy, hogy a mérnökök 200 alatt keresnek, családi házak filléres tervrajzokkal, etc... Ez alaposan meglepett. Én IT-s vagyok, itt a pörgés = jó fizetést is jelent, lassan a legrosszabb emberekre is lecsap a piac, mert nincs más.
Megkérdezhetem (ha nem titok), hogy mi az az építészmérnöki terület, ami csak állami területen megy?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!