Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mégis hogyan szerezzek magabiz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis hogyan szerezzek magabiztosságot?

Figyelt kérdés

Tudom, ezernyi ilyen kérdés volt már, illetve próbáltam is, de mégsem sikerült. Próbálkoztam úgy, hogy nagyon régóta tetszett a kiszemelt, úgy is, hogy csak akkor pillantottam meg, de mégsem ment és szerintem azért, mert mindig gyáván és félve szólítottam meg a csajokat. Talán akkor menne, ha ismerősök mellett kellene beszélgetnem a kiszemelt lányokkal, mivel akkor könnyen fel tudok oldódni, tudok poénkodni és talán később még el is hívhatnám a lányt úgy, hogy kettesben lehetnénk.

Ha egy saját eseményre (zenekari fellépésre hívnám el), az jelenthetne jó pontot? Mikkel lehetne még valamiféle előnyhöz jutni? És mikkel lehetne levenni a lábáról? 21/f



2017. jún. 23. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél már beszari xD
2017. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Maagabiztosságot nekem sikerélmény adott. Társkeresőn egyszercsak rávettem magam és aktiválódtam. Első próbálkozésaim nagyon bénák voltak, de minden egyesből tanultam. Aztán nekem nem tetszőkkel is elkezdtem írogatni, csupán ismerkedés céljából. Az ilyen lányok általában fülig szerelmesek lettek belém, és nagyon oldottan tudtam írogatni, és személyesen pedig beszélgetni velük, de aztán végül mondtambnekik, hogy nem akarok semmi komolyat, csak ismerkedés, gyakorlás amit csinálok, és rá is ráfér egy kis gyakorlás, neki is hasznos ez. Aztán ha eleget csinálod, nem fogsz annyira rágörcsölni, nen fogsz megijedno attól amot mondasz. Korábban, bérmot amit írtam 1000-szer átgondoltam, hogy vajon ez jó lesz vagy nem? De rájöttem, hogy magamat kell adni, csak lazán mondj bármit, ne félj a kpvetkezményektől. Ha lazán, de valami szar poént is mondasz, az még mindig sokkal jobb, mintha görcsösen valamit kinyekegsz. Szóval tét nélkül gyakorolj és belejössz. Eddig mindig úgy voltam, hogy a lényt azt teljesen tiszteletben kell tartani... bla bla bla. De mostmár tudom, hogy simán nyomhatok csipkelődős poénokat, ha ő mond valami bénábbat, de ugyanígy én is veszem tőle a hasonlóakat. Nehéz ezt így megtanulni, de idővel ráérzel. Az önbizalom hiány általában a magadnak nem tetszés okozza. Ha magadnak nem tetszel másnak se fogsz. Ha magadat elfogadod úgy ahogy vagy, mások is elfogadnak(na jó ez nem mindig igaz, de most pont az a lényeg, hogy ezt az opciót meg el kell fejelteni)
2017. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önismerettel. Az ad ugyanis magabiztosságot, hogy tudod, mire vagy képes, mit várhatsz jogosan, miben kell fejlődnöd, mit kell elfogadnod (ebből kevés lesz, mert a legtöbb dolog módosítható). Ha képben vagy magaddal, tudod, mi a kiindulópont, onnan meg nem nehéz kitűzni reális célokat.

Még ha valaki tudja is magáról, hogy mondjuk ronda (kétlem, hogy azt gondolná normális önismerettel, de azt mondjuk igen, hogy nem tartozik a legjobb pasik közé, de igenis elismeri magában a jót és a rosszat is), a tény, hogy nem szorong attól, hogy mit szól a másik és nem hatja meg, hogy ki mit mond rá, mert van magáról egy stabil véleménye, ad egyfajta magabiztosságot.


Én is tudom, hogy mi rossz bennem, értelemszerűen ha valaki felhívja rá a figyelmem, vállat vonok, mert sok újat nem mond. De nem ér meglepetésként. Amiről meg tudom, hogy jó vagy legalább átlagos és mégis piszkálnak vele, azon meg csak nevetni tudok, mert tudom, mit irreleváns felhozni hibámnak, vagy mi épp ízlés kérdése.


Bár lány vagyok, nagyon sok gondom volt az önértékelésemmel, betegje is lettem ennek egy időben (anorexia). Szóval nagyjából tudom, milyen ott és hogyan lehet ebből kikeveredni, persze mindenkinek más jön be. Nálam jobban senki sem csúfolódik magamon, de kifejezetten élvezem néha magamon nevetni.:) És már tudom, hol a helyem a "rangsorban".:))

20/l

2017. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!