Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Két különböző értelmi szintű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két különböző értelmi szintű és életstílusú ember között működhet kapcsolat szerintetek?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésben szereplő sem én vagyok, de elég jól látom a helyzetet "jó helyen" vagyok hozzá és érdekel vajon másoknak mi a véleménye erről. Én személy szerint... na mindegy majd elolvassátok :)


Szóval képzeljetek el egy olyan lányt akinek hát kábé így elsőre annyi előnye/jó tulajdonsága van, hogy nagyon szép, jól néz ki, jó alakja van népszerű. Tipikus mai lány, mindenről képet csinál, amit nem oszt meg nem is létezik kábé, tanulás mellett megy a bulizás, pasizás kissé flegma, önelégült stb. Sok pasija volt már, természetesen komoly hosszútávú kapcsolat még egy sem, alkalmi viszont becsúszott már párszor. Szó szerint :)

Viszont azért aki jobban ismeri az tudja ám, hogy nem olyan rémes ő, sőt egészen jófej lány akivel sokat lehet nevetni a felszínes viselkedése ellenére is.


Aztán ez a lány érdeklődni kezdett egy srác után akivel nagyon nem illene össze. Olyanról van szó aki sokkal normálisabb, intelligens és érettebb gondolkodású. Ő pont az ellentéte szociális szempontból, nem foglalkozik ilyen facebook instagram dolgokkal képet se nagyon lehet találni róla -pedig jól néz ki- kevés barátja van, tök más programokra/rendezvényre jár inkább mint bulizni őt már a karrier érdekli inkább. Sokkal komolyabb, megbízható, felelősségteljes és önállóbb mint a csaj, teljesen más világ. Neki például még nem is volt alkalmi kapcsolta és az eddigi barátnői is inkább okosak vagy megnyerő személyiségűek voltak mint szépek. Ő inkább csendesebb típus aki nagyon kedves az emberekkel de bármiről el lehet vele beszélgetni mert nagyon okos. Szerintem.


Nem vagyok elfogult igazából ez a véleményem tapasztalatok alapján. Nem azért írtam ki mert nincs jobb dolgom mint másokkal foglalkozni csak ismerősi körömben van ez a dolog és nem akarom senkinek sem kibeszélni, van egy véleményem a dologról és érdekelne a leírás alapján más mit gondol, szerintem az ellentétek vonzzák egymást mondás egy nagy hülyeség de hát majd meglátjuk :)


2017. márc. 11. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad hogy a srácnak tetszik e a lány, pedig ez fontos.

Szerintem ők még beszélgetni se tudnának miről, esélytelen a dolog.

De ha a fiúnak is tetszik, hát előfordul az ilyesmi. De a lánynak sokat kell még fejlődnie

2017. márc. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eleinte vonzzák egymást az ellentétek, később viszont problémákat okoz, ha nagyon más a két fél.

Mondjuk valóban nincs értelme ezzel foglalkoznod.

2017. márc. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem működhet. Egyik ismerősöm sok évig volt egy ilyesmi lánykával. A srác elég okos, melankolikus típus, akkoriban járt egyetemre. A lány nem volt okos meg művelt, de valami elképesztően kedves ember és mindenkihez volt egy jó szava és az egész kislány egy kétlábon járó mosoly volt. Azt hiszem, hogy kényszerköltözés miatt mentek szét. Szerintem sok férfinak fontosabbak ezek a női tulajdonsàgok, a melegség, gondoskodás, kedvesség, mint az, hogy parázs vitát lehessen folytatni vele az aktuálpolotikáról vagy Kant esztétikájáról meg a kategorikus imperativuszról.



A másik példa egy régi gimis osztálytársam, aki nagyon nagyot sérült egy kapcsolatában. Ő soha többé nem jött össze okos nővel, csak olyanokkal, akiknél egyértelműen magasabb szinten állt, akiket tudott irányítani, könnyedén leoltani, alázni. Neki bejön ez, hogy ő a domináns és láthatóan nem hiányolja, hogy akivel van, az szellemileg is a társa legyen. Bár szerintem ez nem pozitív példa, de biztos nem egyedi.


Szóval több oka lehet ennek, szerintem nem kizárt.



Mondjuk lehet, hogy antifeminista dolog, de fordítva viszot már nem tudom elképzelni, hogy nőként olyan férfival legyek, akivel nem tudok beszélgetni meg ilyesmit..

2017. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem
2017. márc. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!