Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szigorúan csak anyagi szempont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szigorúan csak anyagi szempontokat tekintve, le lehet élni egy életet egyedül?

Figyelt kérdés
23 vagyok és szinte biztos vagyok benne, hogy olyan feleségem/élettársam sosem lesz, akivel éveken keresztül egy háztartásban fogok élni, közösen fizetünk a kocsialapba, közösen fejlesztjük a házat vagy gyermeket vállalunk. Gondolom ha egy kapcsolat viszonylag jól működik, akkor a dupla fizetés elég nagy anyagi biztonságot/hátteret jelent egy ember életében. Viszont egyedül egy ember meddig képes önmagát fenntartani? Én mindig arra gondolok és attól félek, hogyha megérem az 50-es 60-as éveimet (mikor már a szüleim nem fognak élni), egy társ hiányában egyedül fogok agyvérzést kapni, lebénulni, lerokkanni a saját lakásomban és senkire sem számítva egyedül fogok kínok között meghalni. Durva belegondolni, hogy ez simán előfordulhat velem. A szűz/egyedülálló stabil egzisztencia nélküli pasiktól kérdezném: Ti nem féltek attól, hogy egyedül fogtok szó szerint elpusztulni?

2016. dec. 16. 22:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Pont, hogy egyedül tudod jobban fenntartani magad. Egy ismerkedés alatt, az első pár ajándékozós hónapban tudod, hogy mennyi pénzt elszarsz rá és a családjára?! Kiszámoltam, mennyit költöttem feleslegesen a több év alatt és kijött belőle egy használt, 10 évesnél fiatalabb alsó-középkategóriás autó.
2016. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
Nagybátyám az agglegénysége okán millomosként halt meg úgy, hogy csak valamivel átlag feletti keresete volt és még úgy is több tízmilliója volt, hogy renegteg ment el cigire meg piára.
2016. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%

"egy társ hiányában egyedül fogok agyvérzést kapni, lebénulni, lerokkanni a saját lakásomban és senkire sem számítva egyedül fogok kínok között meghalni."


Nagybácsival pont ez történt, korai ötvenes éveiben, csak neki a szíve állt meg/lyukadt ki(?) és halt meg szinte azonnal.


A magányos életnek vannak előnyei, de a gyors és korai halál nem az, ahogy az aránytalanul izmos jobb (vagy bal) kar sem.

2016. dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Le lehet éppen, de sz.r egyedül is.
2016. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Le lehet.

42 vagyok, full egyedül. Szerintem azért nem szoktam még megfázni sem, mert nincs aki főzzön egy teát. :D

Gondoskodok magamról, megtakarítás, stb. Tudtad, hogy napi pár ezer forintért befeküdhetsz például egy influenzával is egy kórházba...

Láttam én már családos embert, egyedül meghalni... Aztán ott vannak - lesznek a barátok is, az öregek otthona. :)

Tehát, ne aggodalmaskodj a holnap felől, hisz megvan minden napnak a maga baja. ;)

2016. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Most akkor ez egészségügyi kérdés vagy párkapcsolati?


Mert ha pusztán egészségügyi 20-30 év múlva valószínűleg már lesz a házadban néhány háztartási robot, amik közül biztos lesz olyan, ami képes lesz riasztani a mentőket, tűzoltókat vészhelyzetben. Ez nem vicc, Japánban, Dél-Koreában már sok magányos idősre vigyáznak robotok, és idős szinglik körében szerintem ez Nyugaton is terjedni fog. Tudom, hogy ez most eléggé sci-finek hat, de húsz éve bárkit körberöhögtem volna, aki azt mondja, hogy én egy egy könyv méretű számítógépen fogok tárolni 1 terányi adatot, mikor az akkori tornyos asztali PC-k-ben az 5 gigás wincseszter már álomkategóriának számított, most meg ez a notebook könnyebb mint egy akkori merevlemez. 10 éve meg az érintőképernyős telefon volt sci-fi, most meg mindenki olyannal szaladgál.


Meg ma is az idősek jó része szociális otthonban végzi, szóval, akkor mi a különbség?

2016. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb egyedül tervezni a jövőt, függetlenül a nőktől, csakis a saját elképzeléseid alapján. Közös lónak túros a háta, nem véletlenül mondják.

Nekem is az a célom, hogy egyedül létre tudjam magamnak hozni, amit szeretnék, meg nem is vágyom nagy lakásra, drága autóra, utazgatásra, csak nyugalomra, ehhez pedig csak annyit akarok keresni, amennyiből pont jól kijönnék egyedül is, minél több szabadidővel.

Nekem nem való, hogy egy nővel éljek a későbbiekben, hacsaknem nem akar házasodni, nem akar gyereket, nincs igénye autóra, utazgatásra stb. De ilyen nő meg nincsen szerintem.

2016. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"az idősek jó része szociális otthonban végzi"


Nem feltétlenül. Nagyszüleim 80 körül mind jól elvannak otthon, anyai ágon még simán mászkál öreganyám igaz ő "csak" 79, öregapám még vezet is 81 évesen. Egyedül a 85 éves nagypapám aki már annyira nem mászkál el és szinte mindent rendel.


Nem kell egy büdös mocskos szockó otthonban megrohadni, mint amerikában ahol az ötdolcsis megmutatása nélkül semmit nem kapsz. Azt is csak mexikói segédmunkás ápolóktól.

2016. dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Inkább képzeld el úgy,hogy különlaksz a párodtól.

Csakis a nyaraló legyen közös,az hoz annyit a nő konyhájára,hogy kielégítse extra igényeit.

2016. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kétlaki kapcsolatoké a jövő, azok életképesebbek mint a kötelező összeköltözés.
2016. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!