Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy lehet egy nő tudtára...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet egy nő tudtára hozni hogy átlépett egy határt a felesleges és nevetséges hisztivel?

Figyelt kérdés
Èszèrvek nem hatnak, megbeszèkni nem lehet mert minden èn vagyok a hibás. Ès ha nem pászol akkor mehetek.
2016. okt. 11. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leírta, mehetsz. Én, biztos rég leléptem volna. Nagyon nem bírom a hisztit. Akivel normális hangnemben nem lehet megbeszélni a dolgokat, az kilőve.

Én sem teszem tönkre a másik idegeit. Enyémet se tegye tönkre senki.

2016. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elég egyértelmű tud lenni, ha közlöd vele, hogy "isten veled", aztán rácsukod az ajtót, és többé nem keresed.


Ne alázd magad egy olyan kapcsolatban, ahol bokszzsáknak használ egy hisztérika, hogy legyen kin levezetnie a feszültséget.

2016. okt. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű tisztázni, hogy a hiszti micsoda...

A hiszti az, amikor az ember nem tudja megfogalmazni, hogy mi a problémája (de VAN valamilyen problémája). Éppen ezért nem érdemes feleslegesnek és nevetségesnek titulálni, mert minden "hiszti" mögött áll valamilyen komoly indulat, feszültség, kielégítetlen szükséglet, amit a másik ember nem tud megfogalmazni.

A hiszti valójában egy segélykérés: figyelj rám, oldd meg a problémámat, amit én nem tudok.


A másik oldalról nézve természetesen roppant kellemetlen, ha egy felnőtt ember nem tudja érthetően elmondani, mi a gondja. Ennek megvan a maga pszichológiai háttere, még csak nem is tehet róla. Attól még persze zavaró.


Te döntesz, hogy van-e türelmed, hogy nagyon sok türelemmel és együttérzéssel segítsd a másikat a problémája megfogalmazásában (erre vannak kommunikációs technikák, értő figyelem, EMK), vagy pedig hagyod főni a saját levében. Én a magam részéről mindkét megoldást meg tudom érteni. Nyilván függ attól, hogy mennyire fontos számomra az adott kapcsolat, mennyire szeretem a másik embert. Ha fontos, akkor törekszem arra, hogy segítsem, akkor is, ha nekem ez nehéz és fárasztó. Ha nem fontos, akkor inkább továbbállok.


Az az egy viszont nem működik, hogy elvárod, hogy ne hisztizzen. Ezzel ugyanis azt üzened neki, hogy az ő problémája téged nem érdekel, és tovább fokozod a belső feszültségét, ami további hisztikhez vezet. Szóval vagy törekszel rá, hogy megértsd, vagy otthagyod. Ez a két lehetőség van.

2016. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából a hisztit egy csattanós parasztlengővel lehet leggyorsabban és hatásosan gyógyítani. Persze manapság ez már nem divat, pedig igény volna rá.

Legjobb, ha szépen otthagyod a fenébe.

2016. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!