Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek is felesleges az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is felesleges az egység keresése?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az...Le is írom, hogy miért


Egyre inkább megerősödik az az elképzelés-elefántcsonttorony, melyből pár napja tekintek lefelé.


A közmegegyezéses, egyenlő jogokkal felruházott életvezetés mind állami, mind személyes szinteken bukásra van ítélve. Ennek oka elsősorban nem a korrupció, vagy az aljas hazugságok sorozata, bár kétségtelenül már ez elég lenne modernkori illúziónk megdöntéséhez, de a gyökerei nem ebben rejtőznek, hanem


A világunk érzékelésének különbözőségében.


Millió és 1 példa van rá, hogy még édestestvérek is képesek teljesen máshogy gondolkodni, vitatkozni, más értékek és elvek mentén élni életüket. Közösen felnőve, ugyanazoktól a szülőktől, ugyanazoktól az iskoláktól kapták azon ingereik nagy részét, melyek formálják későbbi, szilárd személyiségüket. És az eltérés mértéke bármekkora lehet, és szinte mindig van is. Nincs két egyforma ember, és ez így van jól, mondják. De ha elfogadjuk az előbbieket, miért húzunk fel sablonokat 2,4,20 ezer, 40 ezer, 20 millió, 40 millió emberre? Mert nem akarunk anarchiát? Mert nyomonkövethető tevékenységrendszereket akarunk létrehozni? (Ki, mikor, hol, kivel, mettől, meddig, mit?) Nem. A fő ok a rendszerszeretet, a világos, szabályok szerint működő rendszerek létrehozása, és az abba való betagozódás.


Mire jó ez?


Arra, hogy követhető legyen az életvezetés, de ez csak akkor tartható, ha az ember napi szinten 10-20 kompromisszumot megköt, és ez ráadásul trendi is nyugaton. Hogyan gondolhatjuk, hogy egy nemzet, egy város, egy sportcsapat egy irányba halad? Ez képtelenség. Mindenki ugyanazt nézi, és mindenki mást lát. Egy szó, tett, reakció, érintés nem ugyanolyan, mindenkinek másmilyen. Éppen ezért az emberek egységesítére való kísérletek - kicsiben és nagyban - bukásra vannak ítélve. Vagy erőszakkal tartják össze őket, vagy a felek olyan szinten űzik a kompromisszumkészség képességét, hogy kihúzzák életük végéig.


Az egyén szabadsága mindenek felett áll akkor is, ha maga az egyén próbálja azt a háttérbe szorítani. Problémáink megoldása jó részt abban áll, hogy megértjük, csak mi, az egyszeri és megismételhetetlen ÉN vagyok olyan, amilyen, senki más nem olyan, mint én, senki másnak nem az a tökéletes, nem az a boldogság, és nem az az elégedettség, mint nekem. Olykor - akár egész sokáig, és nagy számban - felfedezhető érdekegyezés, amelyek alkothatnak baráti, szerelmi, üzleti szövetséget. De az ÉN megismerése, és vágyainak kielégítése hozhatja csak el azt a megnyugvást, amit pénzben, kapcsolatban, családban, hobbiban, ételben, és italban hajszolunk.


Az egységesítés, az életek és a személyiségek különbözőségének el nem fogadása, vagy annak tompítására való törekvések előbb-utóbb meg fognak bukni.


Egyedül születünk, egyedül halunk meg. És az igazság az, hogy a kettő között is egyedül vagyunk.



2016. aug. 1. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Atyaisten! Ez erős volt így vacsora előtt!
2016. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Szép összefoglaló. Az élet egy háború, egyedül a világ ellen. Vannak néha szövetségek (házzaság, barátság), de mind érdekből van szinte. Most sokan felhörrennek majd, hogy "de há' nem mekkora genyák vagytok", dehá' de. Nem pénzre kell gondolni érdek alatt. Bármi más is lehet.
2016. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Már a pszichológusod se vállal, mi? GyK okosság. Elárulom: nem számít. Akármit írsz, akarhová. Semmi értelme. A lényeg ezektől a sekélyes fogalmaktól fényévekre van.
2016. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%

Akkor most egy kis bibliai sztori...ugye miután Isten megteremtette a férfit, az ő testének részéből teremtette meg a nőt, ezt mindenki ismeri. Tudod ha belegondolsz, akkor a legtöbben ezt a belőlünk hiányzó részt keressük, hogy egységet alkossunk vele, mert úgy lesz teljes a testünk és a lelkünk is igazán, ha megtaláljuk a magunk hiányzó darabját.


Na most...ezt ugyebár sokan nem tudják megélni, ezért érzik úgy sokszor, hogy teljesen egyedül vannak a maguk gondolkozásával. Egyetértek veled abban, hogy valószinűleg nincs két olyan ember aki egyformán vélekedik mindenről, vagy ha van akkor nem is találkoznak életükben egymással soha.

De! Mindebben az a jó, hogy ha ennyi féle látásmód van akkor ezeket mind-mind érdekes felfedezni és kiélvezni azt hogy más gondolkozását is megismerheted, ezáltal a sajátod is fejlesztve.


A szabályokkal és skatulyázásokkal nem lehet mit tenni, több utópiát is felvázoltam már magamban, de még egyet se találtam ami megfelelő lenne. Túl sok az eltérés itt is sajnos (lsd. terror, nyomor, éhezések) és legalább 50-200 év lenne ezeket kiegyenlíteni, viszont az idő alatt folyamatosan változnának a nézetek, újabb problémák merülnének fel stb...kivitelezhetetlen

2016. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

#3


Kérdezőt sértegetni könnyű. Te sem álltál elő sem cáfolattal, sem más alternatívával

2016. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Mit cáfoljak? Rizsa a köbön egy unatkozó kockától egy névtelen fórumozó oldalon... ne legyél nevetséges.
2016. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6


Mert Te nyílván valami "nemes célért" vagy itt, nem azért, mert ugyanolyan kocka vagy, mint a kérdező...

2016. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ennek van értelme: https://www.youtube.com/watch?v=iwE4NhPv8aQ


Mindenkinek ugyanaz a boldogság, ugyanaz az a tökéletes elégedettség. Ha ezt nem látod, a felszínt sem kapargatod.

2016. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8


Na takarodj innen a szektás propagandáddal együtt...

2016. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
szerintem bárki bármit írhat, nincs azzal semmi gond, ha kockának titulálva elküld valaki a fenébe. azzal sem, ha nem reagál rá érdemben, és hülyeségnek tartja. írtam valamit, kiváncsi vagyok, hogy mások mit írnak rá. mindössze ennyi.
2016. aug. 1. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!