Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek is felesleges az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is felesleges az egység keresése?

Figyelt kérdés

Mert szerintem az...Le is írom, hogy miért


Egyre inkább megerősödik az az elképzelés-elefántcsonttorony, melyből pár napja tekintek lefelé.


A közmegegyezéses, egyenlő jogokkal felruházott életvezetés mind állami, mind személyes szinteken bukásra van ítélve. Ennek oka elsősorban nem a korrupció, vagy az aljas hazugságok sorozata, bár kétségtelenül már ez elég lenne modernkori illúziónk megdöntéséhez, de a gyökerei nem ebben rejtőznek, hanem


A világunk érzékelésének különbözőségében.


Millió és 1 példa van rá, hogy még édestestvérek is képesek teljesen máshogy gondolkodni, vitatkozni, más értékek és elvek mentén élni életüket. Közösen felnőve, ugyanazoktól a szülőktől, ugyanazoktól az iskoláktól kapták azon ingereik nagy részét, melyek formálják későbbi, szilárd személyiségüket. És az eltérés mértéke bármekkora lehet, és szinte mindig van is. Nincs két egyforma ember, és ez így van jól, mondják. De ha elfogadjuk az előbbieket, miért húzunk fel sablonokat 2,4,20 ezer, 40 ezer, 20 millió, 40 millió emberre? Mert nem akarunk anarchiát? Mert nyomonkövethető tevékenységrendszereket akarunk létrehozni? (Ki, mikor, hol, kivel, mettől, meddig, mit?) Nem. A fő ok a rendszerszeretet, a világos, szabályok szerint működő rendszerek létrehozása, és az abba való betagozódás.


Mire jó ez?


Arra, hogy követhető legyen az életvezetés, de ez csak akkor tartható, ha az ember napi szinten 10-20 kompromisszumot megköt, és ez ráadásul trendi is nyugaton. Hogyan gondolhatjuk, hogy egy nemzet, egy város, egy sportcsapat egy irányba halad? Ez képtelenség. Mindenki ugyanazt nézi, és mindenki mást lát. Egy szó, tett, reakció, érintés nem ugyanolyan, mindenkinek másmilyen. Éppen ezért az emberek egységesítére való kísérletek - kicsiben és nagyban - bukásra vannak ítélve. Vagy erőszakkal tartják össze őket, vagy a felek olyan szinten űzik a kompromisszumkészség képességét, hogy kihúzzák életük végéig.


Az egyén szabadsága mindenek felett áll akkor is, ha maga az egyén próbálja azt a háttérbe szorítani. Problémáink megoldása jó részt abban áll, hogy megértjük, csak mi, az egyszeri és megismételhetetlen ÉN vagyok olyan, amilyen, senki más nem olyan, mint én, senki másnak nem az a tökéletes, nem az a boldogság, és nem az az elégedettség, mint nekem. Olykor - akár egész sokáig, és nagy számban - felfedezhető érdekegyezés, amelyek alkothatnak baráti, szerelmi, üzleti szövetséget. De az ÉN megismerése, és vágyainak kielégítése hozhatja csak el azt a megnyugvást, amit pénzben, kapcsolatban, családban, hobbiban, ételben, és italban hajszolunk.


Az egységesítés, az életek és a személyiségek különbözőségének el nem fogadása, vagy annak tompítására való törekvések előbb-utóbb meg fognak bukni.


Egyedül születünk, egyedül halunk meg. És az igazság az, hogy a kettő között is egyedül vagyunk.



2016. aug. 1. 20:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nincs vallás abban, amit linkeltem. Semmilyen vallásban nem hiszek. Fáj, hogy nem érted, mi?
2016. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

#11


Ez a "szuperboldogság mindenkinek" még nagyobb hülyítés, mint a vallás. Ha ez így lenne akkor mindenki ezt alkalmazná és eljönne a Kánaán. De hát látjuk, hogy nem.

2016. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a dologgal a baj, hogy egyoldalúan lett leírva. Rossz a mostani rendszer, ezért meg azért, legyen anarchia. Oké, de az mivel jobb? Nem kell kompromisszumot kötnöd, de 10 perc múlva agyonüt valaki, aki erősebb, mint te. Megfelel?

Az ember társas lény. Ha most kiraknánk a pusztába, valószínűleg pár nap múlva meghalnál. Most itt vagy a társadalomban, elmész a boltba kajáért, valaki épített neked házat és hasonlók. Cserébe kompromisszumként betartasz pár törvényt. Ez tényleg olyan rossz?

Az egységesítés meg miért ne mehetne? Elég sok csapatot látok, akik egységesek. Sport, párkapcsolatok, baráti társaságok. Nem feltétlenül kell minden pillanatban egy cél. De akár lehet a cél is egy: A sportcsapat győzni akar. Lényegtelen, hogy melyik tag miért.

Ráadásul magaddal is naponta ugyanúgy kompromisszumot kötsz, mint másokkal. Megakarsz nézni 3 filmet? Kompromisszumot kötsz, hogy most ezt, aztán majd máskor a másikat.

Konkrétan mi ezekkel a dolgokkal a probléma?

2016. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

# 13:

te tudod, mi fán terem az anarchia, vagy csak hallottál róla?

Ez a fontos vezérelv: "Mindent szabad, de semmi sem kötelező!"

Itt fontos a közvetlenség, nincs felettesi irányítás, aminek még pluszban is meg kell felelni. Az önszerveződő civil mozgalmaknál nincs olyan, hogy csak úgy keresztbe tesznek (és nem kell a Tolvajkergetőkre gondolni).

2016. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

A 13-asnak igaza van.

Hozzátenném:

Szabályozottság nélkül nem lehet élni, semmilyen társadalom nincs meg anélkül. Ez még nem feltétlenül jelent elnyomást. A szabadság hangzatos fogalom, a liberalizmus, de meg kell valahol húzni a határokat.Gondolj pl. a KREsz-re. Anélkül mindenki össze-vissza menne...szép kis kavarodás lenne, és ugye, nem működne a tömegközlekedés.

Azt írod, "A közmegegyezéses, egyenlő jogokkal felruházott életvezetés mind állami, mind személyes szinteken bukásra van ítélve. " Mit javasolsz helyette? Ez érdekelne :)

2016. aug. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok...


És hogy jön ez a kérdés a Társkeresési problémákhoz? Még ez is érdekelne.

2016. aug. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=65EfTFUFDwI


Nekem ez mindig segít, ha hasonló gondolataim támadnának.

2016. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!