Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly kapcsolat idegen anyanyelvű társsal külföldön? Véleményetek/tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

1,5 éve Máltán élek, jól fizető munkahellyel és nemzetközi baráti körrel rendelkezem, de a komoly párkapcsolatok más anyanyelvű nőkkel valamiért nem alakulnak olyan gördülékenyen, mint otthon a magyar ajkúakkal.


Elég tapasztalt vagyok párkapcsolatok területén, többek között volt már 5,5 éves komoly kapcsolatom is, és az angolt is felsőfokú szinten beszélem. Mégis úgy érzem, hogy az anyanyelvünkön folytatott kommunikáció nélkül nem lehet az otthoniakhoz hasonló bensőséges, hosszú távú kapcsolatot kialakítani idegen anyanyelvűekkel. Természetesen a kapcsolat első felében a kémiának köszönhetően nem jelentkeznek ilyen akadályok/nehézségek, később viszont egyre jellemzőbbé válnak (ezt a baráti körömből vett példák is alátámasztják).


Nektek milyen tapasztalataitok vannak-e téren? Mit javasolnátok megoldásként, ha az itteni magyarokkal való ismerkedés is nehézkes?



2016. szept. 29. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Talan ha olyannal lennel, akinek az angol szinten nem az anyanyelve? En kulfoldon elek, 5 eve parkapcsolatban es a baratom is kulfoldi itt. Igy egyikunknek sem az anyanyelve, amin beszelunk es minket ez nem zavar vagy hatraltat. Neha persze vicces de ennyi. Nem erzem, h ne tudnek neki barmit elmondani. Az nem tudom milyen lenne, ha o anyanyelvi lenne csak en nem, de igy nincs gond
2016. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Fél éve vagyok együtt egy külföldivel, külföldön, eddig nagyon jó, harmónikus, bensőséges hangulattal. nyílván a fél év nem annyira sok idő, de biztos vagyok, hoggy a harmonikus és bensőséges viszony meg fg maradni, minden jel erre utal, mert a nehézségeket, amik eddig felmerültek úgy oldottuk meg.
2016. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Minnel jobban megismered, annal jobban csiszolodtok egymashoz. A parok tokeletesen megertik egymast, mert osszeszoknak, ehhez meg felsofoku nyelvismeret sem kell. Az ismerkedesnel lehet vannak gondok, de amikor mar jonnek az erzelmek es erdeklodtok egymas irant komolyan, akkor egy ido utan felsem tunik hogy kulfoldi, minden szavat erteni fogod, azt is amit nem mond ki :-)
2016. szept. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Pont ezek miatt félek kapcsolatot kezdeni nem magyarajkú nőkkel...

Először a kémia biztos sokat segít de aztán? Nincsenek bensőséges meghitt beszélgetések, nem tudjuk szépen kifejezni érzéseinket...


Én csak azt tudom mondani hogy szerintem várni kell amíg nem jön olyan akit minden porcikánkkal akarunk, legyen az magyar vagy más nemzetiségű. De ha más szemszögből nézzük akkor meg előre egyébként sem lehet megjósolni kivel működne vagy kivel nem.

2016. szept. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Egy éve voltam kint külföldön, amikor megismertem jövendőbeli férjemet, aki idevalósi.

Én annyit tudtam a nyelvből, amit egy év alatt sikerült itt megtanulnom.

Ez 25 évvel ezelőtt volt.

Még ma is boldogan élünk, lassan jönnnek az unokák is.

Ha ma úgy beszélem a nyelvet, ahogy, ha el tudtam végezni az egyetemet és jó állást kaptam, azt nagyrészt neki és a türelmének köszönhetem.

Ilyesmi is előfordul.

2016. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Én itt Magyarországon is csak más angol anyanyelvűekkel létesítek kapcsolatot. Nem is tudom elképzelni, hogy magyarul beszéljek az érzelmeimről... Megy ez gond nékül
2016. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Elso vagyok: lehet h ez szemelyiseg kerdese is. Mi pl nen vagyunk omlengosek, ezert egyikunknek sem hianyzott h nehany dolgot talan nem tudunk annyira szinpadiasan eloadni. Azt h szereted a masikat, vagy duhos vagy azt ki lehet fejezni kormondatok nelkul is. Egy baratnomnek volt ilyen pasija, aki szamomra kegyetlen giccses volt olyanokat mondott, de a csaj meg elalelt tole. Nala lehet h problema lett volna egy idegen nyelv. Normalis embereknel, ha tenyleg tudod a nyelvet, az boven eleg es igenis lehet belsoseges kalcsolatot letesiteni
2016. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En 6 eve vagyok a ferjemmel, aki kulfoldi, az o orszagaban elunk. Neha van kommunikacios problema de nem veszes, eddig megoldottuk, ezutan is meg fogjuk...

Mi sokat beszelunk... a gyerekhez mindenki a sajat anyanyelven, egymassal a ferjem anyanyelven.

2016. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez személyiség és valószìnűleg agyműködés kérdése is. Már a külföldön élés sem megy mindenkinek, pl nekem sem. Én Németországban voltam hónapokat, tudom és kifejezetten szeretem a német nyelvet, a német embereket is. Mégis úgy éreztem, hogy vmi alapvető dolog elválaszt tőlük. Minél több ideig voltam ott, annál rosszabb lett. Az elején még élmény, olyan, mint a nyaralás, aztán rájössz, hogy nibcs haza. A tavaszi szél nem áraszt vizet, mert itt tavasz sincs, csak Frühling.

Vsz azért van ez, mert amúgy is nagyon szeretem az irodalmat, a verset, a nyelvet, enélkül nagyon nehéz. Egy szűkszavú, komolyzene mánias embert pedig lehet, hogy nem zavar, mert amikor a német komolyzene mániás párjával Chopint hallgatnak, akkor megvan közöttük az "együttrezgés".

2016. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Személyes tapasztalom is az, hogy lehet. Másrészt gondolj bele hány kapcsolat van két külföldi között, hányan házasodtak külföldivel össze, családjuk van, unokájuk stb.. Másrészt pedig ez is egy ösztönzés, hogy még jobban megtanuld a nyelvet és a gyakorlat teszi a mestert.
2016. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!