Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Járnátok autista férfival?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Járnátok autista férfival?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

a szex milyen lenne? ha jó, akkor igen :) és persze ha külsőre bejövünk egymásnak és megvan a vonzalom

25L

2016. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem, mert öröklődhet. Komoly kapcsolatot nem terveznék aspergeres sráccal, de szerintem x ideig még tetszene is a mássága. Persze sok egyéb tulajdonságának rendben kell lennie ehhez. Egy aspergeres srácot ismerek csak, könnyen ideges lesz, és nem tudja elviselni, ha nem értik meg. Semmi mást nem vettem észre rajta, ugyanúgy jár társaságba, voltak barátnői, normálisan nézett ki, nincsenek feltűnő furcsa mozdulatai és normálisan tud beszélni. Egy apró dolog zavaró benne, gyakran felhozza a magas iqját, és folyton kiemeli, hogy ő máshogy gondolkozik. Ilyenkor mindig elmegy a kedvem a társaságától, pedig tudom, hogy nem direkt csinálja.
2016. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem egy autista ember nem is foglalkozna azzal, hogy barátnője legyen. De viszont ennyire lenézni valakit nők részéről, ez is szégyen.
2016. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Mivel én is autista vagyok, igen, járnék. Illetve inkább úgy mondom, hogy nem lenne kizáró ok. Nyilván egy csomó más dologtól is függ, hogy járnék-e valakivel.


Nagy tévedés, hogy egy autista nem vágyhat kapcsolatra. Igenis vágyhat. Párkapcsolatra és baráti kapcsolatokra is. A legtöbb autista nem azért nem ismerkedik, mert nem akar, hanem mert nem tudja, hogyan kell. Nekünk az ilyesmi nem ösztönből jön, hanem betanult sémáink vannak rá, hogy hogyan lehet ismerkedni, én pl. filmekből vagy könyvekből lesek el különféle szituációkat, és aszerint próbálok bánni az emberekkel, csak nem mindig válik be. Meg ha van valaki, aki szereti ugyanazokat a hobbikat csinálni, amiket én, azzal nagyon jóban tudok lenni. Aki tök mást szeret csinálni, azzal sajnos nem, bármennyire is igyekszem.


Az is tévedés, hogy egy autista nem képes szeretni. Képes, csak másképp dolgozza fel és másképp fejezi ki az érzéseit, mint egy átlagos ember. Pl. én nem szeretem kimondani az embereknek, hogy szeretem őket, és igazából nem is nagyon értem, mi értelme van ezt mondogatni. Ha szeretek valakit, azzal szívesen töltök együtt időt, átmegyek hozzá, áthívom magamhoz, beszélgetek vele stb. és teljesen fölöslegesnek érzem közölni vele, hogy "szeretlek", nyilván ha nem szeretném, akkor nem keresném a társaságát. Ugyanígy én se várom el mástól, hogy nekem mondja, hogy szeret, sőt nem is szeretem, ha mondogatják nekem. Ettől még vannak emberek, akiket nagyon is szeretek és ők ezt tudják is.

2016. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 K...László ***** válasza:
Persze, hogy járnának olyannal is! Csak engem utasítanak el folyton, mert még sehová nem tudtak besorolni.
2016. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem. Ha már párkapcsolatba kerülök valakivel azt komolyan veszem s ebben benne van, hogy hosszútávon is elfogadnám. Azonban félnék így családot alapítani illetve, hogy nem értjük meg egymást érzelmileg.

A fizikai betegségeket talán könnyebben értik meg az emberek és fogadják el. Pl én párom is szívbeteg volt és sztrókot kapott anno de egy percig sem volt kérdés így is szeretem és férfiként tisztelem.

2016. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ismerem magam annyira hogy tudom hozzám nagyjából milyen társ illik, és több mint valószínű hogy nem tudnánk egymást megérteni, ezért a válaszom nem.
2016. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

persze.

mivel ez is egy amolyan éppen akire akarom, ráragasztom-típusú diagnózis, az ég világon semmi jelentősége.

2016. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!