Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az erős férfimodell hiánya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az erős férfimodell hiánya miatt ennyire szerencsétlenek a mai férfiak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jómagam is férfi vagyok, a kérdés pedig a mai húszas-harmincas férfiakat illetően fogalmazódott meg bennem.

A mai fiatal férfiak egy elég jelentős része meglehetősen komoly problémákkal küzd a nőket illetően, a probléma pediglen az vala, hogy nem tudnak kapcsolatot kialakítani nőkkel, ha pedig netán sikerül is, akkor az hamar szétesik. Véleményem szerint az egyik oka ennek az, hogy ezek a férfiak olyan otthonokból jönnek, ahol nem volt egyetlen olyan példaértékű férfimodell sem, aki elmagyarázhatta volna nekik azt hogyan kell nőt szerezni és megtartani őket, hisz sokuk eleve apa nélkül nő fel, akiknek pedig van apjuk, azokkal se sokszor ült le a fater és mondta azt, hogy "fiam, beszéljünk a nőkről....". Az én apám nem volt egy kifejezetten minta apukának nevezhető figura, de ennek ellenére nem restellt leülni velem párszor és elmagyarázni pár dolgot a nőket és egyéb dolgokat illetően. Tizenévesen nem igazán értettem mi értelme volt a bajsza alól kijövő értelmetlen hangoknak és legszívesebben ültem már volna vissza tévé elé és csak pár évvel ezelőtt fogtam fel, hogy mekkora szívességet is tett nekem az öreg. Mármost sok velem egykorú férfi nem részesült efféle atyai hegyi beszédekben, na nem mintha az anyák tanácsai hasztalanok volnának, csupán vannak olyan dolgok, amiket egy apa jobban el tud magyarázni és napjainkban látszik csak igazán, hogy a férfimodell hiánya mennyire megsarcolta a mai fiatal férfiak lelkét. Nem vagyok egy kifejezetten nagy nőfaló, csak 2-3 úgynevezett "tartós kapcsolatom" volt csak, azonban sok korombelinek még ennyi se volt. Képtelenek megszólítani egy nőt, nem tudják hogyan kell beszélni velük, nem tudják mik az igényeik, fogalmuk sincs hogy álljanak hozzájuk, mindez pedig véleményem szerint annak a következménye, hogy nem volt egyetlen olyan erős férfi se az életükben, aki leültette volna őket akárcsak egyszer is egy klasszikus apa-fia beszélgetésre és beleverte volna a fejükbe az ezzel kapcsolatos ismereteket.

Ez az én elméletem a fiatal férfiak tehetetlenségét illetően, ha esetleg van valami hozzáfűznivalód vagy netán van egy saját elméleted, akkor légyszi írd kommentebe.

Jó étvágyat az ebédhez, vagy ha már megvolt, akkor egészségetekre és további szép napot!


2016. aug. 30. 12:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés - a "cím" alapján valami általánosító és provokáló förmedvényre számítottam - még a leírás elején is - de látom, hogy Te komolyan gondolod a kérdést (bár a kérdésbe beleírhattad volna, hogy "sok mai férfi" - úgy korrektebb lett volna.)


De lássuk magát a kérdést!


A probléma gyökerei szerintem simán szüleinkig nyúlnak vissza akik közül nagyon sokan már egyáltalán nem olyan "férfiak" és "nők" mint amiről Te beszélsz. Bár alapból nem vagyok híve az általánosító "a nők" meg "a férfiak" dolognak, ahogy az erőltetett "fériasság-nőiesség" dolog is avíttság mára (személyes vélemény).


Sokunknak nem jutott jó apa. Neked szerencséd volt, jó apád volt - sokaknak viszont vagy nincs is, sokaknál pedig ami van az sokszor hibás. Az én apám egy alkoholista nőverő/gyerekbántalmazó volt, olyan remek gondolodásmóddal mint ami itt sokaknál megvan... Ezt jobb lenne nem eltanulni tőle, bár gondolom tudat alatt ott marad, küzdeni kell ellene majd nekem. De ahogy tudatosan elkerülöm az alkoholizmust, így talán ez is menni fog.


Nálunk nagyapám volt az ún. "férfikép" számomra, bár ő pedig túl régies, sokszor nagyon avítt dolgokat tekint ma is létező dolgoknak - illetve valami régies "prűdség" is volt nála. De ő legalább néha elbeszélgetett velem ilyesmikről.


A probléma még az, hogy nagyon sok mai nő, sem olyan, mint amilyennek "a nőket" elképzeled, vagy hiszed. Sajnos ott az anyák sara a dolog, bár most se ebbe, se abba nem mennék bele - igazából a fejekben van gond mindkét nemnél, amire a média is rásegít...


Az a vicces, hogy sokan tényleg nem tudják hogyan kell - igazából én sem, csak teszem amit jónak látok és reménykedem a sikerben - de van haverom aki erős testalkatú, relatíve jóképű is, jó anyagi viszonyok között él (családi vállalkozás), humoros, érdekes a hobbija (feltalálás, bütykölés) - és mégis beszélgettünk a témáról és pontosan ezt mondta amit Te "nem tudom hogyan kellene"... És inkább él bele a világba, boldog, de ezen a téren nem tudom lesz-e neki babér.


Amúgy épp most ebédelek, szóval köszi :)


(Ui. kérlek ne nagyon kövezettek meg ezért az írásért - teljes mértékben saját vélemény, nem "szentírásnak" tartom, főleg hogy mindig változik ahogy én is változom - ha valakinek sértő volt akkor bocsánat - vagy írjon privátban, szívesen beszélgetek a témáról)

2016. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

Ennél sokkal egyszerűbb a megoldás,közel sem ez a gond.

Hidd el,ha én is vagy bárki más akinek gondja van ilyen korban a nőkkel, ha helyesnek születtem volna anno,nekem sem lenne gondom a nőkkel.

Láttam és emlékszem haveromra,akinek az égvilágon már kisebb korunkban sem kellett semmit tennie,csak létezett,helyesnek született és már akkor futottak a csajok utána,mind. akkor ilyen 12 évesek lehettünk. Én meg akkor már bármennyire is törtem magam, akkor kinevettek,meg megaláztak a csajok.

Ennyi a különbség a kettő között, ő jóképűnek született,én meg nem...

25/F

2016. aug. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

Tulajdonképpen te is csak azt a maradi, korlátolt véleményt fújod, hogy miért nem úgy van minden, mint X évvel ezelőtt, mert az volt annyira egyszerű, hogy az egyszerű agyú emberek is megértsék.

A világ változik, most egy nagyobb változásban vagyunk éppen, ami az emberekre is hatással van. A világ kinyílt, ők is kinyíltak, rengeteg a lehetőség, és még nem tanulta meg mindenki, hogy válasszon közülük, mit is akar. A leszólítósdi pedig kétirányú utca. A nő nem egy állat, akit be lehet idomítani mindenféle hagyományos módszerrel, ők is személyiségek, sokfélék, meg változnak. A férfiak ugyanúgy. És egész egyszerűen annyi történik most, hogy többfélék lettünk, így nehezebb hasonlót találni.

Mondjuk az is igaz, hogy sok ember tényleg olyan egyszerű, mint a faék, és lehet őket idomítani, de a változás rájuk is hatással van. Az lenne a legjobb, ha az ilyen idomíthatók szépen kihalnának, és maradnának a fejlettebb személyiségű emberek, akik nem ülnek fel mindenféle szerepjátszási maszlagoknak.

2016. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
a gond az igényekkel van.. na meg azzal, hogy a jogait mindenki ismeri, de a kötelességét nem!
2016. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

igen!

jó férfimodell hiánya,jó apa hiánya miatt sok fiú,férfi rossz!


Sok férfi bunkó,lekezelő,soviniszta

nagyon sok férfi gyerekbántalmazó,nőverő,nőgyülőlő,alkoholista,drogos

sok férfi megerőszakolja a nőjét,feleségét,barátnőjét,és a lány gyerekét!


Jó férfi kevés van ,aki szereti a nőt,barátnőjét!

ilyet nagyon nehéz találni!


Nincs férfi minta,nincs jó apaminta talán azért,ezért kevés jó férfi létezik az életben!

A média rossz hatásai is hatással van az emberekre,az is hibás!

2016. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2%

5-ös.

És mégis kikkel vannak együtt a nők?

Pontosan azokkal,akik bántalmazzák,verik őket.

Akik pedig tisztelik és normálisan bánnának velük,azokat meg a nők alázzák meg és küldik el a ...-ba.

Nos akkor lehet gondolkodni rajta...

25/F

2016. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Csak jelzem, hogy mi, nők ugyanolyan emberek vagyunk, vagyis velünk kb. ugyanúgy lehet szóba elegyedni és beszélgetni, mint másokkal... :)
2016. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
6%

Tényleg 7-es?

Velem nem állnak szóba úgy sem. Elkerülnek,messzebb mennek, csöndbe maradnak,és elnéznek másfelé...

Ezek szoktak lenni a reakciók, de beszélgetni sem akarnak velem,pedig velem pont lehetne bármiről kb., csak mivel nem vagyok helyes,így még beszélgetni sem akarnak kb...

25/F

2016. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 lumia 532 válasza:
27%
van valami abban amit a kerdezo ir, viszont az is igaz ha valakivel sose torodott az apja viszont helyesnek szuletett annak nem is kell semmit sem csinalnia hisz ramasznak a nok ugyis
2016. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Apám nem arra tanított, hogy az asszony verve jó, meg hogy vágjam nyakon azt a nőt, aki nem csinál szendvicset nekem, ő csak olyan alapvető dolgokat tanított, mint pl. hogyan kezdeményezzek egy nekem tetsző nőnél, mikre figyeljek egy randin meg ehhez hasonló alap dolgokat, amiket a mai huszonéves férfiak felnőtt fejjel akarnak megtanulni az interneten. Nem vagyok egy kifejezetten szép teremtmény, a szakállam olyan, mint egy rozsdás drótkefe, 19 éves korom óta szarkalábas a szemem, a vékony testemhez képest pedig olyan combjaim vannak a sok biciklizéstől, mint egy marhának, ennek ellenére a fater tanácsait és a saját tapasztalataimat felhasználva nem egyszer jártam már sikerrel. Közhelyes sztori tudom, de azok az intelmek, amiket az apámtól kaptam (aki mint azt írtam nem volt a faterok gyöngye) már fiatalon hozzásegített ahhoz, hogy ne teljesen felkészületlenül álljak a nők elé. Nem félek tőlük, nem rettegek a visszautasítástól, értem a viselkedésüket és nagyjából az igényeikkel is tisztában vagyok, mindezt egy cinikus vén köcsögnek köszönhetem, aki addig addig nem engedett el a térre, amíg be nem fejezte az unalmas és érdektelen szájtépését. Nem igazán érdekelte mi van velem, de azért annyira mégis érdekelte a fia jövője, hogy pár általa hasznosnak vélt dolgot megosztott velem a nőket illetően. Sok barátom van, akiket egyedülálló anya nevelt fel és azt vettem észre, hogy náluk gyakoribbak a társkeresési és párkapcsolati problémák, mint azoknál, akiknek volt apjuk, de legalább nevelőapjuk, vagyis egy férfi, akinek a viselkedése példaként (nem feltétlenül mintapéldaként) állt a fiaik előtt. Már általános iskolában is észrevettem, hogy az apamodell nélküli fiúk sokkal ritkábban állnak ki magukért és sokkal gyakrabban választják a meghunyászkodást, mert az anyjuk arra tanította őket, hogy az erőszak minden körülmények között rossz és, hogy csak akkor lehetnek jó fiúk, ha soha nem ütnek vissza, ergo tökéletesen passzívvá nevelte őket az anyjuk, mert nem volt ott egy olyan ellensúly, aki kiállásra és igazságra tanította volna őket. Az ilyen fiúk aztán a középiskolában vagy páriák voltak, vagy közröhej tárgyai, hisz őket bárki piszkálhatta, hisz tudták, hogy nem ütnek vissza. Ez nem azt jelenti, hogy minden egyedülálló anya által nevelt fiú automatikusan egy vanília herceg, csupán arra akarok rámutatni, hogy az apamodell nélkül felnövő fiúk férfiként sokkal nehezebben tudnak férfihez illően viselkedni, mert soha nem volt az életükben olyan férfi, akiről példát vehettek volna, vagy ha volt is, az meg fütyült rá, hogy élnek vagy halnak.
2016. aug. 30. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!