Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csinálja, hogy ne mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálja, hogy ne mindig én legyek az áldozat a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem igazán párkapcsolati kérdés, de itt írom ki, mert a párkapcsolati része zavar a legjobban.


Anyukám depressziós lett, amikor születtem, ezért sosem tudott igazán szeretni. Mindig ragaszkodott hozzám, de volt, hogy hónapokra eldobott magától. Sokszor elmondta, hogy sokba kerülök neki, rossz vagyok, zavarom. Máskor édesgetett, ruhákat vett nekem, ajándékokat. Nem akart rosszat, de kiszámíthatatlanul viselkedett.


Emiatt az az érzés alakult ki bennem, hogy rossz vagyok, hogy mindent önállóan kell intéznem, különben másokat zavarok. Senkitől sem merek kérni, ha megkérnek valamire, akkor viszont nem mondok nemet, akkor sem, ha nem tudok segíteni. Úgy érzem, ha nekem több van, mint másoknak, rossz vagyok. Akkor is, ha én dolgoztam meg érte.


A kapcsolataimban általában az a forgatókönyv, hogy élvezik a törődésemet, és rájönnek, hogy ilyet is tud egy lány - szóval úgy érzik, szintet léptek és jobbat érdemelnek, mint én. Én vágyom a szeretetre, a törődésre, ezért kiszolgáltatott vagyok. Folyton belecsúszom abba, hogy csak szeretőnek akarnak, vagy ha udvariasabbak, akkor olyankor jönnek elő, ha kell nekik valami.


Ugynaz a forgatóókönyv, mint anyámnál... Ha kellek, elő lehet húzni a szekrényből egy jó karban lévő barátnőt.


Szerintetek hogy lehet ebből kijönni?


2016. jún. 3. 22:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A feldolgozatlan gyermekkori traumádat kezelni kell. Pszichoterápiával. Amíg ez így marad nem tudsz te sem előre lépni a párkapcsolataidban. Biztos, hogy nincs ennek más hozadéka? Depresszió, pánikbetegség? Szedsz esetleg antidepresszánst? Mondjuk felesleges ha igen.
2016. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Korábban volt egy derpessziós hullámom, de azt mnsták, az csak a kimerültség+munkahelyi stressz+családi aktuális gyász kombója volt.


Most nagyon elgondolkodtatattok.

2016. jún. 6. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!