Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csinálja, hogy ne mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálja, hogy ne mindig én legyek az áldozat a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem igazán párkapcsolati kérdés, de itt írom ki, mert a párkapcsolati része zavar a legjobban.


Anyukám depressziós lett, amikor születtem, ezért sosem tudott igazán szeretni. Mindig ragaszkodott hozzám, de volt, hogy hónapokra eldobott magától. Sokszor elmondta, hogy sokba kerülök neki, rossz vagyok, zavarom. Máskor édesgetett, ruhákat vett nekem, ajándékokat. Nem akart rosszat, de kiszámíthatatlanul viselkedett.


Emiatt az az érzés alakult ki bennem, hogy rossz vagyok, hogy mindent önállóan kell intéznem, különben másokat zavarok. Senkitől sem merek kérni, ha megkérnek valamire, akkor viszont nem mondok nemet, akkor sem, ha nem tudok segíteni. Úgy érzem, ha nekem több van, mint másoknak, rossz vagyok. Akkor is, ha én dolgoztam meg érte.


A kapcsolataimban általában az a forgatókönyv, hogy élvezik a törődésemet, és rájönnek, hogy ilyet is tud egy lány - szóval úgy érzik, szintet léptek és jobbat érdemelnek, mint én. Én vágyom a szeretetre, a törődésre, ezért kiszolgáltatott vagyok. Folyton belecsúszom abba, hogy csak szeretőnek akarnak, vagy ha udvariasabbak, akkor olyankor jönnek elő, ha kell nekik valami.


Ugynaz a forgatóókönyv, mint anyámnál... Ha kellek, elő lehet húzni a szekrényből egy jó karban lévő barátnőt.


Szerintetek hogy lehet ebből kijönni?


2016. jún. 3. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Pszichológussal.
2016. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed eddig. :(

Kicsit meg is könnyeztelek, esküszöm.


Ahogy az első válaszoló is írta, itt egy jó pszichológus segíthet. Sajnos úgy tűnik, máshogy nem tudsz kijönni belőle, elég komoly a probléma. Ha az anyával való kapcsolat sérül, az kihat az egész életedre.


Én drukkolok Neked, de menj el egy dokihoz tényleg!

2016. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ... Hát úgy tűnik, ez lesz a megoldás :S.
2016. jún. 3. 22:30
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Dehogy kell hozzá pszichológus. Nem egyedi az érzésed, millióan ugyan így vannak. Csak kihasználnak magyarul. Ez ellen csak azt tudod tenni, hogy összeszedsz valami hozzád illő értelmes srácot, aki akar és tud veled törődni.
2016. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Hülyeség! Ez nagyobb probléma..., ezt egy "értelmes" srác nem tudja megoldani. Ide már szakember kell. Hidd el, volt olyan ismerősöm, aki hasonló cipőben járt. Egy jó szakember rengeteget tud segíteni!

2016. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen srác nem kell most ide.

Először kicsit helyre kell tenni a lelkivilágát, hogy legyen önbizalma. Utána jöhetnek a pasik.

Szerintem ...

2016. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elfacsarodott a szívem, remélem az én gyerekem nem gondolja ezt rólam.


Szerintem akkor értjük meg a szüleinket amikor mi magunk is szülőkké válunk és akkor tudunk megbocsátani, megértjük mennyire nehéz lehetett nekik is. Nem tudom...


Nem kell ebből kijönnöd, hanem olyan társat kell választanod aki viszonozza mindazt amit adsz. Ezt már az első néhány randin is érezni, ha nem így lenne azonnal szakíts. Vannak fiúban is ilyen emberek mint te,kívánom hogy találd meg őket :)

2016. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Korral/érettséggel nem tudnál ezen túllépni?
2016. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az "olyan társat kell választanod" jó duma, csakhogy az ember tudattalan sémák alapján választ társat, és aki nem hisz abban, hogy ő "elég jó", és jót érdemel, az nem fog olyan társat választani, akivel tényleg jó kapcsolata lesz. (Ahogy a kérdező példája is mutatja.)

Ezen viszont tényleg lehet pszichológus segítségével változtatni, egészen más kapcsolatokat alakít az ember egészséges önértékeléssel, mint anélkül. (Tapasztalat: én is jártam pszichológushoz, és egészen másmilyen párkapcsolatom lett utána.)

2016. jún. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fish1 ***** válasza:

Itt több dolgot is látok, de egyik se megoldhatatlan.


Miért lett depressziós édesanyád, amikor születtél? Nem várt gyerek voltál, vagy lelkileg nem volt felkészülve a gyerekvállalással járó felelősségre?


Amit írsz, hogy hónapokra eldobott, majd édesgetett, nekem úgy jön le, hogy amikor kilátástalannak látta a helyzetét, esetleg anyagilag vagy lelkileg a padlóra került, akkor a saját sikertelenségéből fakadó negatív érzéseit rajtad élte ki azzal, hogy ellökött magától. Amikor elkezdett édesgetni, akkor gondolom vagy egyenesbe jött átmenetileg, vagy a lelkiismeret furdalását igyekezte ezzel enyhíteni, hogy olyankor adakozott.


Ami a saját helyzeted illeti, ha akarsz, akkor tudsz változtatni. Tanulj meg nemet mondani, nem olyan nagy dolog igazából. Időnként lesznek, akik megsértődnek, de ez ne hasson meg és ne térítsen el a nemet mondástól. Kérni is tanulj meg, nem szégyen az. Senki se olyan, hogy mindent meg tud oldani saját magának, mert senki se ért mindenhez. Amiben jó vagy és tudod csinálni, azt csináld, vagy segíts más embereknek ezzel, de ha nem a te területed, akkor mondj nemet, illetve kérj segítséget.


A kapcsolataiddal kapcsolatban: biztos vagy benne, hogy azért lépnek le a pasik, mert úgy érzik, hogy szintet léptek? Én ebben így elsőre mást látok: egyrészt az, hogy lehet, hogy túlzásba viszed a törődést és átcsapsz anyáskodóba - ez ideig-óráig működik, de utána sok lesz - végülis ki lenne szerelmes a pótanyjába... másrészt azt, hogy nem tudsz nemet mondani, ezáltal úgy táncolsz, ahogy a pasik fütyülnek - és egy idő után emiatt elveszted a tiszteletüket. Gondolj bele, elég nehéz egy olyan embert tisztelni, akit rongybabaként lehet rángatni, vagy aki nem érvényesíti sosem a saját akaratát.


Szeretőnek és "szögről leakaszthatónak" is azért néznek, mert látják a bizonytalanságodat, és a szeretetéhségedet, így van, aki ezt kihasználja - ismerős szitu, egy ideig én is így jártam. :)

Amikor tudsz majd nemet mondani, segítséget kérni, és ezáltal és más dolgok által lesznek sikerélményeid, akkor majd jobban fogod magad szeretni, és ezáltal a szeretetéhséged is csökkenni fog, végül elmúlik. Más szemmel látod majd a világot, de ehhez kitartás és akaraterő szükséges. Ezt egyedül te magad tudod megoldani. A pszichológus jó megoldás, de csak akkor, ha saját magadtól mész el és nem más valaki nyomására, illetve azzal legyél tisztában, hogy a pszichológus is csak megoldási lehetőségeket tud ajánlani, amivel vagy élsz, vagy nem. Megoldani helyetted ezt nem tudja ő sem.

2016. jún. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!