Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondolja úgy egy pasi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja úgy egy pasi, hogyha alacsony, akkor nem kell senkinek?

Figyelt kérdés

Én hajlandó vagyok úgy kezdeni a mellédumálást, hogy szeretem a magas pasikat, sőt.. de nem ez a minden. Volt partnerem bőven, hogy el tudjam mondani, mindegyiknek akadt nője, vagy éppen nem.

5 kiemelkedően magas barátom volt, 190-200 centi között, és ebből egynek én voltam a legelső párkapcsolata, pedig akkoriban már 22 is elmúlt, a másik kettőnek a pedig sok év után az első. Szóval ne higgyétek azt, hogy attól, hogy valaki magas biztosan talál nőt.

A másik, volt alacsony barátom is, a jelenlegi is az, pedig tényleg jobban kedvelem a magas pasikat.

Volt aki kisebb volt nálam, én 170 vagyok ő 165 volt, és volt aki pont ugyanakkora vagy éppen pár centivel magasabb. És most nem azért, de ebből egynek volt rég kapcsolata, a másik kettőnek pedig sikere volt folyamatosan.

Most akkor hol is a baj? Nem a magasság alapján válogatnak a nők, ez hülyeség. Lehet, hogy sokatoknak belülről kéne átgondolnia a dolgot.


30N


2016. máj. 10. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Most tulajdonképpen kérdezel vagy magyarázol?

Honnan tudjuk, kinek honnan erednek a komplexusai?

2016. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szívem szerint igazat adnék neked.

De (nálunk legalábbis) nem a férfival van a baj, hanem a feleséggel. Attól, hogy "magasabb" többnek, különbnek érzi magát, és ebből vannak a bajok. És ezt nem én beszéltem be magamnak, hanem erre Ő hívta fel a figyelmem.

Nem hiszem, hogy Ő az egyetlen, aki így "gondolkodik".

2016. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 90-ben született F.. ***** válasza:
100%

Ha már magyarázunk. Nem az emberek magasságával van a probléma, hanem a komplexusaikkal.


Egy túl alacsony/ túl magas srác sokszor nem érzi jól magát a bőrében, ezért nem magabiztos és ez az amiért nincs sikere a nőknél.


Lerövidítve: minden férfi párkapcsolati nehézsége onnan ered, hogy nincs magabiztosságuk. A magabiztosság erőt sugároz, ami felkelti a nők figyelmét.

2016. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 90-ben született F.. ***** válasza:
90%

Lemaradt:

Amúgy sztereotípiák tényleg vannak. Még sok éve a spektrumon láttam egy műsort, ami a magas kontra alacsony férfiakról szólt.


Az egyik részben megkérdeztek 100 járókelőt, hogy melyik férfinek lehet magasabb a fizetése. 80% a magasabb férfit mondta (közben az alacsonyabbnak volt jelentősen jobban fizető munkája), mert 'magabiztosabbnak' látszik.

2016. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

A médiában a férfiak reprezentációja szerint a jó pali magas. Ez pl rádobhat egy adagot sok férfi önbizalomhiányára. A magasság a mai társadalom szemében egyenlő a hatalommal (pl ezért hord sok magas beosztású nő is magassarkút) és a befolyással, szóval egy alacsony férfi előfordulhat, hogy kasztrálva érzi magát.

(Sok nő se szereti az alacsony pasikat, egyébként, ami gondolom megint bántja azokat, akiknek nincs egészséges önbizalma és stabil énképe. )

Igazából okuk az van rá, tök mindegy, hogy te személyesen vagy én vagy akárkicsoda az alacsonyságot nem tartjuk gáznak. Ez saját kisebbségi komplexusukból adódik, nem feltétlen a külvilág visszajelzéseiből.

2016. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ebből csak azt tudtuk meg,hogy Te nem a magasság alapján válogatsz.:)

Nagyon sok kapcsolatod volt már.Miért váltogattad ilyen sűrűn a pasikat?

2016. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Az, hogy kb. minden nő felmutat egy, esetleg kettő olyan srácot a 20-30 kapcsolatából, aki nem volt magas, attól még a magasak sokkal több lehetőségez jutottak náluk is, ez tény.

Ha alacsony vagyok, kénytelen vagyok kompenzálni és nem azért, mert alacsony vagyok, hanem mert a nők éreztetik azt, hogy alacsony vagyok.

Egyszerű: ha nem tennék, nem érezném magam alacsonynak.

Egy magasnak nem kell kompenzálni, sosem éreztetik vele, hogy kevés lenne, ők lazábban is tudnak viszonyulni a nőkhöz.


Önmagában senki sem alacsony/magas, ez relatív... kéne hogy legyen, de nem az. Az a tapasztalat, hogy ha 170 vagyok, ami még mindig magasabb, mint a női átlag, akkor az <170-es nők nem fognak logikusan örülni nekem, mert egy 160 magas nőnek is az 185 az "ideális" szerintük, tehát valahol azt éreztetik a nők, magasságtól függetlenül, hogy kb. 175 alatt ne is érezd magad férfinek. Hogy mi célból, elképzelni sem tudom.

2016. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocs, még valami.

Nem igaz, hogy nem kellünk senkinek.

Magam is 15+ nővel voltam már életem során, de rettentő megalázó tud lenni, amikor egy 15 centivel alacsonyabb lány hivatkozik rá, hogy 180 alatt nem vagyok számára pasi...

Ezek nem elszigetelt esetek, hanem igencsak jellemző reakciók a nőktől.

Ehhez vedd most hozzá a netes társkereső platformokat és az ott számszerűsíthető igényeket.

De nyugodtan tegyél fel erre vonatkozó kérdést, hogy a lányok hova lövik be a magassági igényeiket.

2016. máj. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni ezt a videót:

[link]

És ezek csak a liberális angolok, akkor képzelheti mindenki, hogy a tipikus kelet-európai mentalitású csajoknak mi lehet a véleménye.

Egyébként meg az általad kiragadott példák, abszolút nem mérvadóak. Túl kevés a vizsgált alany. Nekem rengeteg ismerősöm van és én másképp látom a dolgokat. Csak elvétve látok alacsony pasit csajjal, de azok közül is akiket ismerek és alacsony férfiként van barátnőjük, kivétel nélkül hatványozottan többet küzdöttek az életben (egzisztencia), mint egy átlagos férfi. Én is abban bízok, hogy az egzisztenciámmal fogok elérni változást, mert 170 centisként jelenleg semmi esélyem a párkeresésben, hiába vagy okos, normális kinézetű és jellemű egyetemista.

2016. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Talán, mert az esetek többségében a nők a magas férfiakat választják. Hogy mi a magas az társadalomként eltérő, Japánban egy 175 centis férfi már magasnak számít, míg Hollandiában egy 190 centis férfi meglehetősen átlagos. Magyarországon az átlagmagasságot figyelembe véve a "magas férfi", mint olyan kb. 180-185 centi környékén mozog, vagyis az adott ország vagy csoport átlagmagasságát meghaladó testmagasságú férfi.

A nők alapvetően az erőt keresik a férfiakban és minekutána azt a képzettársítás él az emberek fejében, hogy "magasság = erő", így a nők az ilyen tulajdonsággal rendelkező férfiakhoz fognak vonzódni. Azt a hazug, képmutató dumát meg hagyjuk már, hogy "hát én simán összejönnék egy alacsony pasival", mert ezt egy echte kamu és remélem egy aligátor fogja kitépni azoknak a nőknek a nyelvét, akik ezt hazudják. Mint ahogy azt fentebb írtam, a nők az erőt, vagyis a dominanciát keresik, mármost egy alacsony pasi esetében nem azt a képzettársítás fog előjönni a nők fejében, hogy "húú, ez tök alacsony, szóval biztos nagyon erős", szóval nem fog kialakulni az a vonzalom, ami egy magas férfi esetében kialakul. Nézd meg az örökszűz pasik táborát és megfigyelheted, hogy bizonyos tulajdonságok kivétel nélkül megvannak bennük, ezek közül pedig az egyik, ha nem a legnépszerűbb, pedig a nem vonzó fizikus, az esetek többségében ez az alacsonyságot jelenti.

Ne jöjjön senki azzal az ostoba érveléssel, hogy "hát én már láttam alacsony pasit jó nővel", mert ez kivételrelativizálás, vagyis rohadtul nem jellemző eseményeket állítanak be úgy, mintha azok mindennapos és teljesen átlagos dolgok lennének. Vannak kék homárok. Na bumm, akkor ilyen logika mentén minden homár kék, igaz? A faszt. A kivétel nem írja felül a szabályt, aki ezt nem képes felfogni az tegyen egy szívességet a világnak és vonja ki a közösségből a génállományát egy kötél vagy egy borotvapenge segítségével. Felfordul a gyomrom a képmutatástól....

2016. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!