Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kötődés hiánya vagy csak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötődés hiánya vagy csak az igazié?

Figyelt kérdés
Évek óta azzal a problémával szembesülök,hogy nem tudok igazán kötődni senkihez. Szerelmes se voltam még,mindig csak fellángolások voltak, és azok is nyilvánvalóan kihunytak egy idő után. Nem tudok kötődni, vagy csak nem a megfelelő emberekkel hoz össze a sors? Nyilván nincs tökéletes pár senkinek,de mindig voltak alapvető problémáim. Nyugis ember vagyok, és általában mindig hisztis barátnőim voltak. Kedves vagyok és odaadó,de egy idő után nem tudja az ember "megjátszani" az érzéseit. Azért tettem idézőjelbe, mert nem igazi megjátszás volt, alapvetően is ilyen vagyok, de nem szívből jött egy idő után. Mindig mondják,hogy az ellentétek vonzzák egymást. Erre tudok én is példát az ismerőseim közül,de nálam pont az ellentéte van. Úgy érzem,hogy ahhoz tudnék a legjobban kötődni,aki hasonló mint én. Nem tudom eldönteni,hogy a kötődéssel van-e bajom, magammal, vagy csak nem a megfelelő emberekkel probálkozom. Elég rossz családi körülményekből jövök. Valószínűleg a lelkileg nem teljesen 100%-as embereket húzom magamhoz, és ők is magukhoz, ezért szedek ki folyton "rossz almákat". Velem van a baj,vagy másokkal?

2016. febr. 21. 18:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Talán régen tudtál kötődni, csak csalódás ért?
2016. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igazán sosem tudtam kötődni. Nagybátyám volt ilyen (már nincs köztünk). Magának való volt, és én nem tudok különbséget tenni mindig a "magának való" és a "kötődés terén analfabéta" között. Nem szoktam magányos lenni, annyira nem igénylem a társaságot sem, Introvertált vagyok. De attól függetlenül szerintem tudnék szeretni,csak nem a megfelelő emberekkel próbálok kialakítani kapcsolatot. Legalábbis én így érzem.
2016. febr. 21. 18:38
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnèm, hogy rossz almákat szedsz ki, azok a nők/férfiak, akik rossz családi körülményből jönnek, nem számíthatnak senkire, csak magukra, ezért bevonzzák egymást, ez egy védekezés, nem akarsz függni senkitől, amikor eljutnàl a függésig érzelmileg, megválsz a másiktól. Egy kapcsolathoz két ember kell, de Te egyedül építesz fel mindent, mindent Te akarsz irányítani, ami egy kapcsolatban lehetetlen. A női hiszti meg minden nőben ott van.
2016. febr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen imerősöm. A kötődéssel van bajod, egyedül akarsz helyt állni és tudsz is. Nincs az a férfi, aki nem gyengül el a szerelemtől, amit Te nem vállalnál be, nem kockáztatsz, amint kialakulna az érzelmi kötődés, véget is vetsz neki, így nem billensz ki a nyugalmadból. A szerelemtől az ember elveszti az önuralmát, és Te ettől megrémülsz, függni egy nőtől szintén ijesztő számodra. Csak így, ha magadba tekintesz, nem találsz semmit, mert nem kötődsz semmihez és senkihez, mintha nem is lennél. Kaptál egy életet, de nem tudod megosztani senkivel. Egy hatalmas űr vesz körül.
2016. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem akarok egyedül helyt állni, sőt. Szeretek férfiként viselkedni az tény, és nem vagyok az a kimondott romantikus tipus sem, de a fellángolás mindig megvan, és azalatt odaadó vagyok, kimutatom a szeretetem, csak egy idő után elmúlik. Egyszerűen nem fognak meg a lányok ,vagy én nem is tudom...

Mindig van valami. Az egyik túl unalmas, a másik nem mutatja ki a szeretetét, a harmadik túl hisztis és "idegbajos" és valahogy mindig az ilyen tipusú lányokat találom meg. Az a baj,hogy nem tudom,hogy milyen lennék egy olyan lánnyal,akit "elképzeltem" magamnak. Nincsenek nagy elvárásaim. Az is lehet,hogyha találnék ilyen lányt,akkor tudnék kötődni hozzá,de valahogy azért nem tudok senkihez,mert belül tudom,hogy nem illünk össze,vagy nem tervezhetek vele hosszú távra.

2016. febr. 22. 02:27
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen, az akit elképzelsz? Ismerősöm dettó, tavasz óta csapja a szelet egy lánynak, a lány végre igent mondott, ismerősöm most fel vél fedezni hibákat a gyönyörű, intelligens, kedves lányon, fiatalabb is nála, pl ilyesmi;szorong a munkahelyén, mert bántják ott, és ott ismerte meg, ezt az oldalát látja,tapasztalatlan, fiatal és puff ennyi,nem akar vele össze jönni, de már mintha kötődne a lányhoz, a lány is sokat változik,a srác rajta agyal, egyfolytában, de kifogásokat gyárt, ahelyett, hogy randira hívna semleges környezetbe.És paff ennyi..elintézte.
2016. febr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nyugodt, introvertált személyiség, akivel sok közös témánk/érdeklődési körünk van. Volt 1 éve egy majdnem tökéletes kapcsolatom,csak a lány konkrétan idegbeteg volt. Nem sima hisztis, és egy idő után megunja az ember, meg vele nem is a külsejéért voltam, és nálam pl nagyon fontos a szép szem. Lehet,hogy várnom kéne az "igazira".
2016. febr. 22. 18:08
 8/21 anonim ***** válasza:

Az a gyanúm, hogy van valakid, csak hajlamos a hisztire,, a szemét vagy nem sminkeli vagy túl sminkel, nincs önbizalma, bele trafáltam??

Tehát kell egy nő, akinek hasonlóak az életcéljai, szép alapvetően szép a szeme, csak bénán sminkel, tudjon önismeret àltal, felismerve a saját stressz hajlamait kontrollàlni a viselkedését, levezetni művészetben, sportban, így van? Lehet találni ilyen lànyt, ez nem rövid menet lesz,hónapok kérdése, ehhez neked kell, önbizalmat adnod neki, közös élmények által, másképp nem megy, amiről Te beszélsz, az egy önbizalom hiányos lány. De megéri!:-) Mert hűségesek.:-)

2016. febr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ugyanez vagyok én is, csak lányban. Valamiért nem tudok kötődni senkihez sem (párkapcsolati szinten, más területen nincs ilyen problémám). Hiába érzem jól magam a fiúkkal, amikor kezdenének komolyabbra fordulni a dolgok, elkezd idegesíteni a ragaszkodásuk, és kiábrándulok belőlük. Nem értem miért, amikor tényleg jártam már olyan srácokkal, akikkel minden téren összeilletünk volna, és mégis! De én még reménykedem benne, hogy csak azért van ez, mert még nem találkoztam a megfelelő jelölttel. Szerintem eljön még a mi időnk is! :)
2016. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ugyanez. Hát nagyon remélem,hogy eljön a mi időnk is,mert szeretnék komoly kapcsolatot,de elég válogatós vagyok sajnos, és nem feltétlenül külsőre.
2016. márc. 30. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!