Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők véleménye érdekelne! Ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők véleménye érdekelne! Ki hogyan állna egy ilyen férfihoz?

Figyelt kérdés

A probléma:


Kábítószerhasználó voltam.6-7 évig partydrogok és marihuána.


Alapjáraton nincs gondom a társkereséssel, viszont mikor felmerülnek egy beszélgetés kapcsán a múltbéli dolgok kínosan érzem magam emiatt.Hazudni nem szoktam ezért nyíltan felvállalom.Észrevettem hogy sok nőt ez elrettent.


Hangsúlyozom, ez a múlt!


Több mint egy éve tiszta vagyok, dolgozom, megoldottam a lelki problémáimat, elkezdtem tanulni hogy jobb legyek, van lakásom.A személyiségem itt most nem faktor, olyan amilyen, vannak jó és rossz tulajdonságaim amikkel tisztában vagyok.


Mégis úgy érzem több lány beskatulyázott emiatt.Persze megértem de jól jönne pár objektív vélemény.



2016. febr. 12. 11:05
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

19-es válaszolónak.


Anyám nem szült mellém jótállási jegyet.Szerintem melléd sem a tiéd.Ha magadba nézel és vizsgálni kezded a legrosszabb tulajdonságod/az ebből eredendő legrosszabb tettedet akkor nekem mi a garancia rá hogy nem teszed meg újra?


Ezt csak az tudhatja akihez tartozik az adott dolog.Én eldöntöttem hogy többet nem kell és ennyi.Valamiért az emberek mégis beskatulyáznak emiatt pedig senki sem fedhetetlen.


Viszont a családom mellettem van, jó testvérem van, szerencsés vagyok hogy megtanúlhattam ezt értékelni a szeretet érzésével együtt.Nem mindenkinek hétköznapi dolog megélni a szeretetet, más más módok által jutunk el hozzá.


Köszönöm mindenkinek a válaszait.Megy a zöld nektek, sziasztok.

2016. febr. 13. 08:42
 22/30 anonim ***** válasza:
jártam ilyen férfivel. amíg a bizalom rendben van, nem gond.
2016. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nagyon jó dolog, tényleg, de fuss neki a 19-es válasznak még egyszer. A függőség belülről jön, és bármiben kiütközhet, és ezt kell magadban rendezni, nem a szerektől leszel függő, mert olyan dolgoktól is lehetsz függő, amik nem növelik semmivel ezt a vágyat, hanem attól, ami annyira hiányzik, hogy ilyen szinten pótolod mással. A függőség hiány. Nem a szer a lényeg, a problémát az okozza, ha nem ismered fel ezt a hiányt, és automatizmussá válik, észre sem veszed. Pl. ezért van az is, ha egy korábban dohányzó a leszokás után mondjuk elhízik. A hiányt nem dolgozta fel, nem oldotta meg, hanem csak az egyik függőséget egy másikkal cserélte le. Dohányzás helyett evéssel.


1 év nem sok idő, és ezt ne vedd rossz néven. Engedelmeddel, megosztom az én sztorimat. Van a családomban pszichés beteg, voltak tünetmentes évei 1-1 rossz időszak között, amikor az egész család azt gondolta, hogy minden oké, segített az orvos, a gyógyszerek, aztán most meg olyan, hogy a legváratlanabb pillanatokban csap át normálisból nem normálisba. Ő nincs tudatában annak, hogy mikor viselkedik normálisan és mikor nem. Vannak helyzetek, amiket pavlovi reflex szerűen normálisan képes kezelni, és vannak helyzetek, amiket nem, és emiatt nagyon nehéz segíteni rajta.


Na, a függőségnél ugyancsak nagyon kell figyelni, és addig lehet segíteni, amíg az érintett tudatában van, és hajlandó a probléma gyökerét kezelni, mert ha ezt nem sikerül elcsípni, ugyanilyen kiszámíthatatlanná válik. És erre a legtöbben nincsenek felkészülve, és a te példád esetén attól félnek, hogy visszaesel, sőt, rosszabb lesz. Ezt ne ródd fel senkinek, sajnos a mi családunk sem volt időben felkészült, mikor még kezdetben elcsíphettük volna a nálunk felmerült problémát, és én hiába jártam utána most, mert mikor még kezdetben jártunk, kicsi voltam.


Ha olyan párom lenne, akinél hasonló felmerül, rajta is csak a tudatos kezdeti szakaszban tudnék segíteni, amíg hajlandó ő is lépni. De nagyon biztosnak kell lennem benne, hogy tényleg még csak ott tart, mert borzasztó kimerítő egy ilyen emberrel az élet, akár függő, akár más pszichés beteg.


Tudod, sokkal könnyebb lenne ilyen bajokon időben segíteni, ha az emberek általánosságban véve felkészültebbek lennének, jobb lenne a rálátásuk, mert sokkal több függőséget és pszichés problémát meg lehetne állítani, le lehetne lassítani, vagy vissza lehetne fordítani, mielőtt nagyobb baj lenne belőle. Így viszont marad az ítélkezés, a lenézés, a bolondnak titulálás, és hogy elkerülnek egy családtag miatt is.


De ahhoz, hogy ez javuljon, az érintetteknek is fel kell ismerni, hogy a baj valójában belül van, nem kívül, és ha van gyógyszer, az csak félmegoldás.


Bocs, hogy a két esetet összevontam, de nagyon hasonló a mechanizmusuk.


Azért sok sikert kívánok neked, és végleges gyógyulást. :-)

2016. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy megértetted a helyzetem.Nem vagyok függő, sosem voltam az.Sosem esem vissza, egyszerűen nem is foglalkoztat.Ne vegye senki magára de nem értem mit olyan nehéz ezen felfogni. :)


Ami hatott rám az többé nem faktor.Van rálátásom hogy mit miért ír ide egyes válaszadó.Egyszerűen többet tudok annál hogy megfogjanak a gyenge lábakon álló válaszok.

2016. febr. 13. 09:35
 25/30 anonim ***** válasza:
38%

Rossz helyen tetted fel a kérdést ,a válaszolók 90%-a csak képen látott füvet is.

Nekik ha azt mondod ,egyszer régen fogyasztottál drogokat ,lelki szemeikkel úgy képzelnek el mint egy saját hányásában fetrengö ,herkás csövest.Aki képes rabolni ,ölni az anyagért.

Fogalmuk sincs hogy könnyüdrogokat kultúráltan is lehet fogyasztani ,és nem csak 6 osztályt végzett mélyszegény romák szoktak.

Semmi gond nincs veled ,egy e témában tájékozott nö majd el fog fogadni.

2016. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

A fű nem okoz testi függőséget, csak lelkit, aki 1 éve tiszta, annak nincs lelki függősége...


Az ex-re rá lehet kattanni, de függőségről itt sem lehet beszélni, ha hosszabb távon minden nap exezel úgy megundorodsz tőle mint az állat.


A spuri más tészta, arra rá lehet gyógyulni nagyon, de ott sincs durvább függőség, mint pl a koffein függőknél...


Az utolsóról nem tudok nyilatkozni, ahhoz nem volt szerencsém...


Én még lsd-t toltam solszor... Annál sincs függőség, mivel függeni kellemes dolgoktól lehet az lsd érdekes, de az esetek többségében közel sem kellemes az utazás...


Kóla valóban addiktív nagyon durván, de akinek van pénze egy grammonként 13-16000ft-s addilcióra, az meg is érdemli... Nem tudom elképzelni, hogyan szokhatna rá egy átlagos magyar...

Havonta 1 bulira tudsz venni egy kicsit, jól érzed magad, de fuggő soha nem leszel :D...


Szóval ti akik osztjátok itt az észt a függőségről meg a visszaesésről... Kb semmit nem tudtok ezekről a dolgokról...

2016. febr. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Sőt a cigi is meg a kávé is...
2016. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
De legnagyobbat akkor röhögtem, mikor egy nyiltan drogellenes barátnőm szex előtt előkapta a rush-t, hogy most vette szexshopban, állítólag tök jó, szagoljak bele :D
2016. febr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszoló egy az egyben leírta, azt amit gondoltam:

Egyszerű, aki lenéz a múltad miatt, az nem is érdemli meg, hogy barátkozz vele... Persze fontos! Hogy az tényleg a múltad legyen és ne legyen ott a kisördög.

Megértem azt a válaszolót is, aki azt mondja, hogy a 6-7 évhez az 1 év kevés. Az elhatározásod becsülendő. Ezért elfogadnám. Ha te is úgy gondolod, akkor a múlt az a múlt. Nem mondom, hogy nem figyelnék, de ez nem olyan miért késtél, biztos drogoznál figyelnék, hanem inkább ha látom, hogy valami bánt akkor, figyelnék, hogy vajon mi bánt és megoldani. A bizalom, akkor is megmaradna. Remélem érthető.

2016. febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2016. febr. 14. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!