Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, járnátok 120 IQ-jú pasival?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, járnátok 120 IQ-jú pasival?

Figyelt kérdés
Elég ez a színt?

2015. okt. 6. 00:31
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

A lakosság kb 3 százalékának van 130 fölött iq-ja,ennek ellenére itt majdnem mindenkinek több 130nál...

Mindegy,köszönöm a válaszokat.

2015. okt. 6. 09:36
 32/50 anonim ***** válasza:

Én is csináltam pár IQ tesztet kíváncsiságból, nem átlagoltam, nem is igazán foglalkoztam vele, de mindegyiknek 120-136 közötti volt az eredménye.


De most őszintén, ez mit számít? Amikor valaki nagyon veri a mellét, hogy "háde nekem 140 az IQ-m!!!" akkor te valóban azt látod rajta, hogy milyen okos? Ugyan már.


A tanulmányaim alatt nekem azt tanították, hogy

1: az IQ az, amit az IQ teszt mér, általános logikai, térbeli forgatásos, mintafelismerési feladatokról van szó.

2: az átlagos IQ az olyan 100 körül van.

3: az IQ megdöbbentő módon félig genetikailag meghatározott valami, amit a szüleinktől kapunk, félig pedig a környezet határozza meg, azaz fejleszthető, csak megfelelő közeg kell hozzá.

4: és a legfontosabb: úgy általában nem sokat jelent.


Mármint, igen, logikai meg ilyen jellegű dolgokra tök jól mér, de attól még, hogy valaki nagyon jó ilyesmiben, nem biztos, hogy tényleg okos, jó meglátásai vannak, reális a világképe, az sem biztos, hogy talpraesett, megtalálja a helyét az életben, netalán szorgalmas, tesz a sikerért, satöbbi. Ez kb olyan, mint egy Rorschach teszt, önmagában személyiségtesztkén lósz....rt se ér, ha mellette nincs még millió más egyéb módszer, ez csak egyike a sok dolognak, ami összerak, esetleg irányt tud mutatni.


Annyira vicces azt látni, hogy mennyire komolyan veszik ezt néhányan, és közben nekünk meg szépen tanítják az egyetemen, hogy igen, ilyen-olyan tesztek, netalán a mögöttes tartalom, mire épül, stb, és mikor odaadják kezünkbe a teszteket, határozottan kijelentik, hogy abból még messzemenő következtetést nehogy levonjunk, mert iszonyat sok dolog befolyásolja, és ez a sok dolog közül leginkább a kitöltő maga (hangulat, éberségi szint, anyámkínja). Minden egyes tesztet egyedi elbírálásban kellene értékelni, figyelembe véve az összes kis részletet. Ilyen kérdésekben általában az áll, hogy egy teszt nem teszt.


Node, kérdező, eltértünk a tárgytól. Nekem az eddigi kapcsolataim egyikében sem merült fel a kérdés, vagy ha fel is merült, kb úgy, mint a magasságunkról megosztott számadat. Eleve ha már megismerkedek valakivel, nem ezzel kezdem, hogy mennyi az IQ-ja, hanem mondjuk beszélgetés közben leszűröm, hogy mennyire tűnik értelmesnek és intelligensnek. Sok egyéb más tényező mellett, mert amúgy ismerek olyan értelmes és intelligens srácot, osztálytársam volt még a gimiben, akit kollektíven utált mindenki, mert annyira kiállhatatlan egy alak volt. Vagy mondjuk a barátom is értelmes és intelligens, a fene nem tudja róla, hány IQ pontja van, de végülis programozó, csak nem hülye teljesen, de emellett jó fej, vicces, törődő, ésatöbbi. És az értelmes és intelligens nem mindig jelenti azt, hogy tök jó az ábrák téri mentális elforgatásában, vagy a minták felismerésében, bár ezek kétségtelenül hasznos képességek.

2015. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Az, hogy valakinek mekkora az IQ-ja, nem árul el sokkal többet a kvalitásairól, mint, hogy mondjuk maximum hányjegyű számokat tud fejben összeszorozni. Csak egy nagyon partikuláris képességet mérő, emberek alkotta referenciaszám.

Egyébként összesen hétféle IQ mérhető, nem tudom pontosan, és most nincs kedvem utánanézni, de van matematikai, zenei, vizuális, stb.

Szóval igazából ez a szám nem sokat jelent, és semmiképpen nem ok arra, hogy valakinél többnek, vagy kevesebbnek érezd magad.

2015. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Az magas iq-nak számít, úgyhogy igen. De 100 felett is jó már, ha vannak egyéb kvalitásai.
2015. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

Ja bocs emberek, a netes tesztek lófaszt sem érnek, a mensa csinál hivatalos méréseket, én azon vettem részt.

A netes teszteken nekem is kijött ám a 136-140-es átlag... a hivatalos teszteken sávok vannak, nem egy db pontszám...

2015. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Na akkor en mondok erre az IQ re valamit.

van egy baratnom aki egy eszes okos talpraesett no, de amikor az IQ teszten csinalta azokat az abras es egyeb dolgokat 70 re jot ki neki ami majdnem debilist jelent.

a lany egy optikai uzletben dolgozik 7 eve tavaly let vezetohelyettes. autot vezet, sokat olvas stb.

ugyhogy ez a IQ egyaltalan nem meghatarozo dolog. azt mondjak a problemamegoldo kepessegre vonatkozik. az enyem 98 volt es a baratnom szerintem sokkal talpraesettebb mint en.

2015. okt. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
a LETT szot nalam ez a rohadt helyesirasi hibajavito mindig egy L el irja ki csak mar unom javitgatni, nem helyesirasi hiba, az angol javito kontarkodik bele mindig az irasaimba;-)))
2015. okt. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
A mensa iq teszten nekem is 130 körül jött ki.Az nem pontos szerintem.
2015. okt. 6. 10:45
 39/50 anonim ***** válasza:

Nem körül jön ki, hanem egy oklevelet kapsz egy sávval.

Élőben töltetik ki.

2015. okt. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Tudom,de van netes is.
2015. okt. 6. 11:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!