Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiak nagy része alsóbbren...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak nagy része alsóbbrendű félnek tekinti a nőt egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Eddig mindig olyan férfiakkal hozott össze a sors, akik azt képzelték hogy irányíthatnak, akik úgy gondolták, hogy egy átlagos család olyan hogy a férfi a családfő, eltartja a családot. A nő meg főz mos takarít, gyereket nevel, és csöndbe van, nem szól bele a "nagyok" dolgába. Persze az már eszükbe sem jut, hogy a mai világba már a nők is dolgoznak. Az is lehet hogy épp fárasztóbb munkát mint a férfi, és akkor még az összes többi dologgal is neki kéne foglalkoznia?

Szerintem, egyenrangúan kéne elosztani a feladatokat. Olyan nagy dolog ez? Csak mert eddig még senki sem értett egyet velem.


2015. júl. 28. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az alap felvetéssel egyetértek, egy kapcsolatban egyenrangú mindkét fél viszont azt sem lehet hogy mindenki csinál ezt is meg azt is felesbe. Ki kell osztani ki miben jobb és ki mit csináljon :) 25/F
2015. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát oszd el, mi akadályoz meg benne?
2015. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kicsit összemosol két dolgot. A házimunkák klasszikus férfi, női munkákra osztását (amivel szerintem nincs baj, amíg az elosztás hogyanja mindkét félnek megfelelő), valamint a kapcsolatban megélt szerepeket. Ha alá/fölérendelésről beszélünk, abban nem vehet részt két felnőtt ember, az egyik mindenképpen gyerek lesz, a másik meg egy rossz szülőt fog alakítani. Ideális az egyenrangú kapcsolat, melyben mindkét fél véleménye számít, igényei fontosak. Nem gondolom, hogy minden férfi ilyen lenne. Sőt, nagyon sok olyan kapcsolatot látok, ahol inkább a nő domináns. Persze ezzel sincs baj, valakinek dominánsnak kell lenni, a lényeg itt is az, hogyan érzik magukat a felek.
2015. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hat a magyaroknal talan. Kulfoldon nem ezt latom.

Nalunk is ez van. A nagyapam(amig elt) egy tanyert nem tett volna arrebb, apam szinten, es sajnos az ocsem is ilyen, ha kell addig nem eszik, amig nincsen uriasan kiszolgalva. Szerintem nagyin gaz, nem is tudom, hogy ezt a testveremnel melyik no fogja elnezni.

2015. júl. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
A feministák úgy nőnek ki a földből, mint a gombák.
2015. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy a férfiak nagy része ilyen lenne. Láttam már persze több ilyen kapcsolatot is, de személyesen nem volt közöm még ilyen férfihez. Ha téged eddig mindig csak ilyen férfivel "hozott össze a sors", akkor ott más lehet a probléma. Lehet, hogy öntudatlanul te vonzod be az ilyen férfiakat.

Apukád milyen, mint férj, mint "családfő"?

2015. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem tekintettem egy barátnőmet se "alsóbbrendűnek" valahogy ők helyezték magukat ebbe a pozícióba, sosem vártam el, hogy kiszolgáljanak, vagy olyan munkát csináljanak.

Azt csinálták, amit szerettek, amiben otthonosan érezték magukat.

2015. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ilyet még soha nem tapasztaltam, pedig nem vagyok már tini. Szerintem ez nem ennyire általános.
2015. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem, a férfiak nagy része nem tekinti "alsóbbrendűnek" a nőt. Ha téged csak ilyen férfiakkal hozott össze a sors (pontosabban te választottad őket!), akkor szerintem neked kéne elgondolkodnod kicsit. És abba belegondoltál már, hogy te mit tudsz egy ilyen kapcsolatba beleadni? A fogalmazásmódod, helyesírásod alapján én kételkedem, hogy egy intellektuális beszélgetésben tevékenyen részt tudnál venni. Könnyű mindig mindenért a férfiakat hibáztatni, de az egyenjogúság pont ott kezdődik, hogy hajlandó vagy felelősséget vállalni minimum a saját döntéseidért.
2015. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos én pont az ellenkezőjét tapasztaltam sokszor, hogy a férfi automatikusan alárendeli magát a másiknak.


Hál' istennek a férjem nem ilyen, egyenrangúak vagyunk.

2015. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!