Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mióta vonzó az előnytelen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mióta vonzó az előnytelen külső a nőknél? Vagyis inkább miért akarják ezt elhitetni?

Figyelt kérdés

Akárhányszor egy kevésbé dekoratív nő elkezd panaszkodni, hogy neki milyen rossz, mert csúnya és senki rá se néz, mindig megjelenik egy halom ember (jobbára más nők, de sok férfi is akad köztük) és biztosítják a szomorú nőt, hogy semmi baj a külsejével, ő úgy szép ahogy van és az "igazi" majd el fogja őt fogadni olyannak, amilyen, szóval nem kell változnia. Egyre föl csak azt nyomatják, hogy tessék szépen elfogadni a ronda nőket, mert ők úgy szépek ahogy vannak, aki pedig nem látja a belső szépségüket, az egy felszínes gyökér. Tudom, tudom, a rondaság/szépség relatív, de vannak alapvető dolgok, amik kapcsán egyetért mindenki, pl ha valakinek olyan az arca, mint egy orknak, vagy olyan dagadt, mint egy víziló, az általában mindenki számára előnytelen külsőre enged következtetni. A valóságban is sokszor tapasztalom, hogy vonzónak nem igazán nevezhető nőket istápolnak ilyen módon, az utolsó gimis éveim alatt is számtalanszor tapasztaltam ezt, a tévéről nem is beszélve, ahol legalább hetente egyszer kötelező levetíteni egy ronda nő kálváriáját valamelyik reggeli műsorban és arra applikálni, hogy ők valójában mind angyalok legbelül.

Csupán azt nem értem, hogy mióta lett divat a nőket arra ösztökélni, hogy ne változtassanak magukon, illetve, hogy az "igazi" férfiaknak úgy tetszik majd, ahogy van, aki pedig húzni meri a száját a külsejét illetően azt elkönyvelik egy felszínes, nőgyűlölő mócsingnak.


2015. júl. 22. 16:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Előtérbe tolják a nők férfiakkal kapcsolatos problémáit, a férfiak hasonló, nőkkel kapcsolatos problémáiról pedig mélyen kussolnak." >

>

... közben viszont mindkét problématípus abból ered, hogy a társadalom előírt szerepköröket és viselkedésmintákat rendel a nemekhez és bünteti az egyének ezektől való eltéréseit. Vagyis épp a kérdezőéhez hasonló mentalitás a felelős, hisz ő támogatja a nők a szerinti szociális értékelését, hogy mennyire felelnek meg az általános nőideálnak. Ugyan ez az értékelés és ideál megvan a férfiak esetében is, ugyan annak a jelenségnek a két pólusáról van szó.

2015. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves 11. válaszoló!

Ha azt akarnák velem elhitetni, hogy ronda férfiak az igazán szépek belsőleg, a kockahasú Don Juanok pedig mind felszínes férfiak, akkor az ellen ugyan úgy felszólalnák, a helyzet viszont az, hogy ilyen sose történik, de ha történne, akkor biztosra veheted, hogy hasonlóan reagálnék rá. A nők állandóan ki vannak borulva, mert az ő testképüket reprezentáló modellek csoportja hamis képet sugároz velük kapcsolatban, ez ellen pedig lépten-nyomon felszólalnak (lásd X tömeg alatti modellt bizonyos cégek nem alkalmaznak, a modellügynökségeken szinte mindig van "plus-sized" rész stb.). Én megértem ezt, de erre nem azt kell kontrázni, hogy fogunk egy halom rusnya nőszemélyt és úgy állítjuk be őket, mint csodálatosan gyönyörű nőket, akiket csak az igazán megértő férfiak értenek, értékelnek és érdemelnek meg. Ennek az egésznek a férfi megfelelője, amikor lehetetlenül kigyúrt, napbarnított. 60-as karú férfiak feszítenek a címlapokon, holott a férfiak jó, ha 1 százaléka néz ki úgy, érdekes módon ilyen esetekben nincs tiltakozás a hamis testkép ellen és nem is fognak egy csomó ronda férfit és pózoltatják őket sármos fickókként, akiknek lenyűgöző a személyisége. Ez a "ronda vagy sem, nem a külsőn műlik, hogy bele szeretek-e, hanem a belső értékein" filmes közhely pedig annyira elcsépelt duma, mint 30-40 éve a hanyatló nyugatos szöveg, remélhetőleg ez is hamar ki fog kopni a köztudatból, mert még a vakoknak is vannak elvárásaik a leendő párjuk külsejével kapcsolatban. Sejtettem amúgy, hogy megkapom az "elégedetlenkedő nőgyűlölő" titulust, már megszoktam, hogy ha ilyen esetekben ki merészelem nyitni a virtuális számat, azt azon nyomban teledobálják sárral és elvárják, hogy csókoljam meg vezeklésképp az összes dértett nő lábát.

2015. júl. 26. 12:02
 13/14 anonim ***** válasza:
22%

Megszokhattad Kérdező, hogy itt mindenki le van ugatva/pontozva azonnyomban amint rosszat merészel írni a női nemről. Nagyon nem bírják a kritikán, ragaszkodnak ahhoz a mítoszhoz hogy a nők maga a tökéletesség, és minden ami rossz a világban, a férfiak hibája...

Nihil novi sub sole.

2015. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12: Érdekes amit írsz, én még nem találkoztam olyannal, hogy valaki lenéző megjegyzéseket, nyílt támadásokat kapott volna azért, mert a társadalom normarendszere szerint jól néz ki. Ha elő is fordul ilyen, az leginkább megkeseredettségből fakadó trollkodás és nyilvánvaló hülyeség szerintem is, de te nem az ilyen esetek ellen tüntetsz, hanem azt az ugyanakkora mérvű és sokkal elterjedtebb hülyeségformát véded, ami elfogadhatónak tartja emberek megalázását, önbizalmuk aláásását az alapján, hogy hogy néznek ki, illetve állandóan stresszeli őket, hogy minél inkább próbálják megközelíteni a társadalmi szépségideált. A támadott mondanivaló ilyesfajta kiforgatásával amúgy csak azt támasztod alá, hogy tényleg képtelen vagy elszakadni az embereket a külsejük alapján értékelő gondolkodásmódtól, azaz ahogy te fogalmaztál, valóban egy felszínes gyökér vagy (aki ráadásul még csak nem is érti, fel sem fogja a lényegét a gondolatnak, amit épp ellenez). Ezért írtam, hogy kár tagadni.

Az önmagadból való általánosítás is tipikusan a beszűkült perspektíva és korlátolt gondolkodás ismérve: "még a vakoknak is vannak elvárásaik a leendő párjuk külsejével kapcsolatban" > Erre szokták mondani, hogy a magad nevében beszélj. Nálam pl. a személyiség nem csak fontosabb a külsőnél a vonzalom kialakulása során, de hosszabb távon simán felül is írja azt, azaz kellő mértékű ismeretség után könnyen vonzódni kezdek olyanhoz is, akinek a külseje kezdetben egyáltalán nem vonzott. Meg aztán, ha valakinek vannak olyan elvárásai, amiket semmiképp sem adna fel, azok akkor sem feltétlenül fognak egyezni a tieiddel. Te csak az emberek nagy átlagát képviseled, nem az összeset, ha pedig valaki inkább vár egy kivételre, mint hogy megfeleljen a nagy átlag elvárásainak, akkor ez szíve joga, nem rád tartozik.

Abban egyébként igazat adok, hogy a patriarchális értékrend lebontásának sokkal kiegyensúlyozottabban kellene zajlania, de ehhez az kéne, hogy férfi oldalról is szerveződjön egy a feministákéhoz hasonló "maszkulinista" mozgalom, ami a feministákkal együttműködve dolgozik a férfi nemiséghez kötődő társadalmi elvárások leépítésén. Én meg is teszem e téren, amit a mindennapjaim folyamán meg tudok tenni, de tapasztalatom szerint a legtöbb helyzetével elégedetlen férfi prioritása inkább hozzád hasonlóan az, hogy "ha már mi szívunk, nehogy nekik jobb legyen" alapon a nők e téren elért fejlődése ellen tiltakozzon. Remekül bizonyítja ez, hogy az emberiség nem csak nagyon ügyesen tartja elnyomás alatt saját magát, de ehhez még a divide et impera elvet is roppant hatékonyan alkalmazza.

2015. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!