Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiak miért általánosítana...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért általánosítanak állandóan?

Figyelt kérdés
Szinte minden nőt egy kalap alá vesznek és ami a legrosszabb, hogy általában negatív dolgokban, mintha teljesen ügyetlen lények lennének. Ez miért van?

2015. júl. 21. 20:11
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
91%

nem csak a felszínes nőkből, a felszínes férfiakból is túlkínálat van. csak te ezt nem veszed észre, mert nem vagy érdekelt.

azért okosabbak mert nagyobb az agytérfogatuk? :D ennek nem sok köze van az intelligenciához. egy bálnának még nagyobb az agytérfogata. akkor a bálna okosabb mint a férfiak? :D

én nem állítottam, hogy a nők jobb szakácsok. éppen azt mondom, hogy mindkettő ugyanolyan jó. látszik, hogy nem dolgoztál még konyhán. én dolgoztam egy nyáron, a barátom szerzett szakács szakmát, aztán rájött hogy milyen nehéz munka, és elment fizikusnak inkább. keresztapám cukrász, szóval nagyon jól tudom, hogy konyhán dolgozni rohadt nehéz meló. egyébként cukrászok között elég sok nő is van.

tudományokban is egyre több nő van. elég sok jól kinéző is egyébként, legutóbb pl a NASA-nál néztem képeket.

az hogy a múltban nem voltak, ezt senki nem vitatja. csak sajnos te nem vagy képes felfogni, hogy ez a férfiak hibája. ők nem akarták. ők nyomták el a nőket. ők döntötték el, hogy nekik nem lehet.

ezen az oldalon is hány hozzászólást olvasni, hogy régen mennyivel jobb volt, a nők kussoltak stb. az ilyen férfiak egyszerűen csak félnek a másik véleményétől, attól hogy jobb valamiben, sérti az egoját. ugyanez igaz lenne a nőkre is, csak rájuk ez nem jellemző.

ennek az eredménye az, hogy még most sem látsz olyan sok nőt ezeken a területeken, mint férfit.

egyébként meg egy nő is ugyanúgy meg tudja tanulni valóban pl a fizikát, programozást. azért ezt emelem ki, mert nekem ebben van tapasztalatom. a nő csoporttársaim ugyanúgy meg tudták tanulni, mint a férfiak. mindkettőből voltak jobbak, voltak rosszabbak is.

könnyűzenében senki nem szerzi általában magának se a szöveget, se a zenét. férfiak se.

szépérzéke lehet mindenkinek. kreatív lehet mindenki. logikusan gondolkodó lehet mindenki. nem nemekhez kötött dolgok ezek.

egyébként hány tudóst, művészt stb hallottál így beszélni a nőkről, mint ahogy ti teszitek? egyet se.

minden ami rossz a nőkben, amit most kifogásoltok, az a férfiak hibája. mint ahogy sok minden ami a nőket a férfiakban zavarja, az pedig az ő hibájuk.

a férfiak rendesen kibsztak a nőkkel. ennyi.

2015. júl. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
96%

meg eleve. miért kell hogy valaki jobb legyen a másiknál? miért kell feltétlenül, kollektíve kijelenteni, hogy a nők ebben jobbak, a férfiak abban jobbak?

olyan primitívek vagytok.

ja és még annyit, hogy abból hogy valaki tudós, mérnök, programozó, matematikus nem következik, hogy az egy intelligens ember. mint ahogy abból hogy valaki gyári munkás, nem feltétlenül következik az, hogy az egy szr ember. az emberek 90%-a szar. az intelligencia általában műveltséggel jár, de a műveltség intelligenciával sajnos nem. és veletek ez a probléma általában. ha intelligensek lennétek, nem így beszélnétek. egy intelligens, vagy egy jó ember mindig kételkedik magában is. nyugodtan szavazzatok le. :D

2015. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

A férfiak közt van felszínes, ezt soha senki nem tagadta. Elvégre a nők a "szebbik nem". Szépnek lenni az az ő reszortjuk, pasasra nem mondjuk soha hogy "szép", maximum hogy jóképű, esetleg helyes.


Szerintem igenis azért okosabbak, mert nagyobb az agytérfogatuk. Erre ugyan nincs bizonyítékom, nem vagyok biológus, de szerintem neked sincs arra hogy azt állítsd, NEM így van. A bálnának pedig nincs tudata, legalábbis nagy valószínűséggel nincs. Az állatok ösztönös lények, legyen bármekkora az agyuk. Ha lenne tudata, hidd el hogy fényévekkel okosabb lenne mint az ember. Bizonyos delfinekről ezt be is bizonyították anno, volt erről tanulmány, de nem mindegyikről.


Azt meg ki ne találd már hogy a szakács szakma nehezebb mint az elméleti fizika! Alapból, a szakács rutinnal, és gyakorlattal tanul elsősorban, OKJ tanfolyam nélkül is lehet bárki príma szakács, ha mittomén, a Cordon Bleu bélszín receptet kívülről betéve megtanulja, ahogy az ötcsillagos éttermekben készítik. Ahhoz hogy valaki fizikus legyen, hosszú éveket kell egyetemre járni, kismillió dolgot megtanulni, aminek bármi köze is van a fizikához, és a siker még akkor sem biztos. Pontosan azért mert elméleti fizika esetén nem létezhet rutin (ami nem létezik, hogy gyakorlod be?), a főzés viszont gyakorlat.

Jó persze, vannak kivételek, a Szász Marci-féléknek a fizika kisujjból megy, lehet hogy nekik a főzés nem dukálna, de ez elképesztően kicsi százalék.

Azt senki nem mondta hogy a jó szakácsnak egyszerű a dolga, viszont fényévekkel egyszerűbb, mint egy fizikusnak, vagy kémikusnak. De bemehetek ősszel az egyetemi tanszékre és megkérdezhetem őket, mit nehezebb előállítani: gulyáslevest vagy antianyagot...


A tudományos területeken valóban egyre több nő van, de szerintem nagyon kevés találmány vagy nagy felfedezés köthető nőkhöz. Marie Curie az egyetlen akit itt megemlítettek, valószínűleg nem véletlen. És nem is kell ilyen elvont témákra gondolni mint az atomfizika, hanem egyszerű köznapi tárgyakra. Biztonsági gyufa, golyóstoll, öntapadós matrica, kerékpár, túlnyomásos spray flakon, rablórömi, evolúció-elmélet, izzólámpa, és így tovább. Egyiket sem nő találta fel, és SZVSZ senki nem akadályozta volna meg őket benne, főleg ha hasznos is a találmány. Te komolyan azt gondolod, hogy azért nem nagyon volt női feltaláló, mert a férfiak nem engedték neki?

Erre írtam azt, hogy semmi de semmi akadálya nincs annak hogy egy nő bármit is feltaláljon, a múltban sem volt. Ha a porlasztót mondjuk Varga Julcsa találta volna fel, senki nem járna csak azért lovaskocsikkal napjainkban, mert "milyen már, egy puncis találta fel". De ugyanez igaz lenne a golyóstollra is, senki nem használna csak azért ceruzát, mert a golyóstoll női találmány. Charles Darwin nem volt nő például, és hosszú ideig elutasították az elméletét. Galilei sem volt nő, őt is elutasították. Miért nem látod be, hogy ez nem attól függ, hogy puncija van-e a feltalálónak (meg 1 pár cicike), hanem hogy működik-e amit kiagyalt?

Ami engem illet, én kifejezetten büszke lennék arra, ha a barátnőm valami nagy dolgot agyalna ki, és örülnék hogy ilyen csajosom van. Úgy vélem, ezzel sok pasas így van.


Ha valaki egyetemet végzett tudós, mérnök, matematikus, az igenis intelligens. Hogy művelt-e, és jó ember, az más kérdés, ne keverd az almát a rinocérosszal. Attól, hogy feltalálja a teleportációt, emberként igenis lehet egy utolsó szaralak, egyik nem zárja ki a másikat. Nézd meg a filmeket mondjuk, a főgonosz bennük mind roppant intelligens, de ettől még gonosz, és ezt demonstrálja is végig a film során. Alapból egy ostoba főgonosz nem is lehetne sokáig főgonosz, hisz egy nála intelligensebb bármikor megölhetné és átvehetné a hatalmat.


A vallást is elhozhatom, ha gondolod. A katolikus egyház az egyetlen olyan terület napjainkban, ahol a nőknek tényleg nincs semmi beleszólásuk, de ennek dogmatikai, nem társadalmi okai vannak. Az Ószövetségben például sok női próféta volt. Az iszlámban is számos prófétanő és kalifa-nő uralkodott, és volt vallási vezető (Kadidzsa, Aisa, Zenóbia stb.), a református egyházban is mái napig rengeteg papnő van, és ugyanazok vonatkoznak rájuk mint a férfiakra.


Ha egy nő is ugyanolyan jól meg tud tanulni programozni, akkor ennek manapság már semmi akadálya. Felhoztam példának a Tyrian 2000-t, és a Windows-t is (lényegtelen hogy melyiket). A Tyrian 2000 egy iszonyú jó játék, elképesztően élvezetes, és évekig ellehet vele az ember. Ez akkor is így lenne, ha nő írta volna meg. A Windows pedig egy hordó fos, úgy ahogy van. Ha nem Bill Gates írja meg hanem Varga Julcsa, akkor is ugyanúgy utálnám. Szóval sz'tem semmilyen szekularizáció nincs a nők irányában programozás terén, ehhez képest azt látom hogy még a csajoknak készült játékokat is mint férfiak írják... (Helló Kitty, My Little Pony és a többi)


Olyan nincs hogy könnyűzenében senki nem szerez zenét. Amint azt remekül hallhatod egy átlag popzene-számban, van az ének, és van alatta a zene + ritmus, dobok hangszerek meg miegymás. Nos azt valakinek valahol meg kell írnia. És eddig 1 női zeneszerzővel se találkoztam.


Mellesleg én írok magamnak zenét, nem is egyet, hajaj :) Ha nem hiszed, küldhetek ezt-azt.


Szépérzéke valóban lehet mindenkinek, kreativitása is, fantáziája is, ezért nem értem, zenészek, művészek, festők meg hasonlók közt miért nemigen találni nőket.


Nem szoktam tudósokkal beszélni, művészekkel szoktam, és ők speciel ugyanezt mondták mint én, legalábbis a jórészük. És ők se értették, ennek mi az oka, művészet területén abszolút nincsenek lekorlátozva a nők, soha nem is voltak.


De azért gondold csak nyugodtan, hogy mindez a mi hibánk :)

2015. júl. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

ezen az oldalon nagyon sokan tagadják, de mindegy.


az állatos példádra nem igen akarok válaszolni. nincs bizonyítékod, de azért dobálózol a nagy szavakkal. nem a szobámban ücsörögve pattant ki az agyamból, hogy az agytérfogatnak nem sok köze van az intelligenciához, de mindegy. az intelligencia nagy része öröklött, a másik szerzett.


nem állítottam, hogy a szakács szakma nehezebb. a te hibád, ha nem tudtad értelmezni. külön beszéltem mindkettőről. mindössze annyit állítottam, hogy szakácsnak lenni igenis nehéz fizikai munka, és egy férfi ezért előbb fog szakácsként dolgozni, mint egy nő. ha az átlag embert vesszük figyelembe. az átlag nőt és átlag férfit.


ismered te egyáltalán a középkori európát? az akkor kereszténységet? az akkori európa és a mostani muszlim világ között nem nagy különbség volt.

"Ahhoz hogy valaki fizikus legyen, hosszú éveket kell egyetemre járni, kismillió dolgot megtanulni, aminek bármi köze is van a fizikához, és a siker még akkor sem biztos."

szerinted hol járhattak a nők egyetemre? anélkül hogy hosszú éveket jártak egyetemre, nem tanulhattak meg kismillió dolgot mit tudtak volna feltalálni? ma már más a helyzet. ma már tanulhat ha akar bármit egy nő is. de nyilván nem fog azonnal megváltozni minden, és kezdenek majd a nők matematikát, kámiát stb tanulni, és lesznek k. nagy feltalálók.

nem tudom honnan veszed azt, hogy szerintem különbséget tesz bárki aközött, amit mondjuk egy férfi talál fel, és aközött amit egy nő. semmi ilyenről nem beszéltem volna. hogy csak azért, mert azt nő találta ki, ezért más ne szeretné stb. ez a te fejedből pattant ki.

én mindössze annyit mondtam, hogy a múltban a nőknek nem volt lehetősége arra, amire egy férfinek, és ma már hiába más a helyzet, a dolgok nem változnak meg egy-kettőre. elismerem, hogy sokkal több tudós férfi van, sokkal több férfi zenész, festő, de ez nem azért van, mert a nők nem képesek rá legalább annyira, mint a férfiak. eleve elég kevés ember az, akik ezekből igazán jók lesznek.


továbbra is fenntartom, hogy egyetemet végzett ember nem feltétlenül intelligens. mérnökök, programozók elég gyakran fennhordják az orrukat, lenézik a másikat. mint ahogy egyébként rajtad is ezt látom, a lekezelő stílusod miatt. nekem mindegy.

nem állítottam olyat se, hogy nem lehet szar ember egy feltaláló. éppen hogy azt állítottam, hogy lehet, és te voltál az, aki szerint feltétlenül intelligens. bár itt felvetődik az a kérdés, hogy mit takar neked az intelligencia fogalma.

művelt lehet bárki, intelligens ritkábban. műveltnek sokkal könnyebb lenni.


vallásról nem akar beszélni. ateista vagyok.


nem azt mondtam, hogy nem szerez senki zenét, hanem hogy nem csak az általad említett női előadók, hanem a férfiak sem maguknak szerzik. mindegyik készen kapja. legyártják nekik.

ha már zenéről van szó, akkor az igazán jó metál zenéket lehetne megemlíteni, ahol egy nő sincs, és nem is néz ki úgy, mintha tudnának metál zenét szerezni, elvégre egy nőt sem ismerek, aki megtette volna.

én találkoztam női zeneszerzővel. pl batman zenét is szerzett, ami elég jó. keress rá.


elhiszem, hogy írsz zenét, ettől függetlenül elküldheted, belinkelheted. kíváncsi vagyok, meghallgatnám.


egyébként nem tudom említettem-e, de az, hogy minden rossz ami a férfiakat a nőkben zavarja, az az ő hibájuk, az idézet volt bertrand russell on education könyvéből. de másból is lehetne idézni. szóval elég sok igazán intelligens ember nem egészen úgy gondolja a dolgokat, mint te.

2015. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
egyébként az én környezetemben pont hogy nem az a jellemző, ahogy te gondolod. és azért nem buta emberekkel barátkozok vagy beszélgetek ilyen témákról.
2015. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Nincs bizonyítékom,de ugyanúgy neked sincs. Állítok valamit, te állítod az ellenkezőjét, úgyhogy ezt ennyibe is hagyhatjuk.


A szakácskodás fizikai része lehet hogy nem egyszerű, az elméleti fizikushoz képest megterhelőbb, ez igaz, de sehol nincs mondjuk egy kőműves fizikai munkához képest. Különösen hogy a konyhában is egyre több a robotgép mostmár, kőművesrobotot ami automatikusan falaz, meg keveri a maltert, viszi a fánglit, még nem hoztak forgalomba.


Mikor voltak a nők kitiltva az egyetemekről, vagy akármilyen iskolából? Most komolyan. Szerintem nem sűrűn.


Arra reflektáltam a női-férfi feltaláló összehasonlítással, hogy csomó olyan dolog is volt, amihez nem kellett egyetemre járni, és mégis feltalálhatta volna akár egy nő is.


Na, azt végre elismerted, hogy művész férfiból több van, mint művész nőből, de nem értem miért, hisz te is írtad, a szépérzék meg a fantázia az nem nemfüggő, és ehhez se kell egyetem, meg ilyesmi, ha az ember tud írni-olvasni, vagy rajzolni, akkor alkothat csodaszépet.

Mondjuk a "csodaszép" az relatív, nem tudom neked pl. mennyire tetszene egy-két zene, amit alkottam, de hát ez meg izlés dolga. Valaki szereti a tökfőzeléket,valaki nem.

Privátban tudom csak elküldeni, ezeket ugyanis (még) nem terveztem megosztani, mert nem tökéletesek. De ha gondolod, tízet összecsomagolok neked, és feltöltöm valahová, ahonnan megszerezheted :) Ezen ne múljon!


Ez így igaz, legyártják a zenét az előadóknak. Na de kik? Zenészek. És ők többségében férfiak. Érdekesmód énekesek közt egyenlők az arányok, nagyjából annyi férfi énekes van mint nő, legyen az komolyzenei vagy könnyűzenei énekes. Tehát az ének-zene elviekben a nőknek is kéne ugyanilyen jól menjen, mármint a hangszeren játszás, legyen az hegedű, zongora, vagy turbószintetizátor, mert hát a kotta az kotta.

Sőt, továbbmegyek, manapság már ez sem fontos, hisz elég lekottáznod számítógépen, hangszereket rendelsz hozzá, és a gép automatische lejátssza (igen, én is így csinálom).

Ha találkoztál női zeneszerzővel, akkor viszont neked is lehet igazad, sose állítottam hogy egy sincs, csak hogy túlnyomó többségükben nem nők. Most ez műfajtól független, hogy brutálmetál-e, rap, pop, soul, vagy akármi más.


Nem szándékozom lenéző stílusban írni neked, meg úgy senkinek, ezt rosszul látod. Te most rossz jelentéssel látsz el fogalmakat. Az "intelligens" azt jelenti, hogy magas az IQ-ja, tehát okos. A művelt is jelentheti ezt, persze, de a művelt a viselkedését és a szemléletét is jellemzi. Az arrogancia, beképzeltség, türhőség, vagy éppen aberráltság nem feltétlenül intelligencia függvénye. Bár valamennyire igen, ha megnézed, az intelligensek között jóval kevesebb a bunkó, az átlagos meg átlag alatti IQ-val rendelkezők közt meg dömping van belőlük. Alapból más az agy és a szív, ha belegondolsz.


Hogy a férfiakat a nőkben mit zavar konkrétan, ez nehezebb téma, mert elég sok tulajdonságot kéne figyelembe venni, és KSH felmérés szerintem erről még nem készült. Bár ki tudja, nemigen szoktam női oldalakat látogatni, de ott biztos volt már pár ilyen. Kérdés, mennyire reprezentatív, de a női oldalaknak azért már csak adsz némi hitelt, ha nekem nem is...

2015. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

amit én állítottam, azt biológusok állítják.

most érted, ennyi erővel mondhat bárki bármilyen hülyeséget, és elvárhatja hogy a másik meg bizonyítsa be hogy nem igaz? keresztények szokták ezt csinálni.


eleve nem én kezdtem hasonlítani egymáshoz két teljesen különböző szakmát. most kitalálni hogy melyik a legnehezebb fizikai munka teljesen értelmetlen. nyilván a nők, meg férfiaknak sem az az álma, hogy egy konyhán vagy bárhol szenvedjenek. általában.


én egyszer sem tagadtam, hogy több férfi van ezeken a területeken. én ennek az okát gondoltam csak megbeszélni. :D szerinted a nők rosszabbak, buták stb, szerintem meg kulturális okai vannak.

feleslegesnek tartom felsorolni, hogy most ebben, meg abban is férfiak dolgoznak többen.

effektíve kitiltva amúgy nem mindenhol voltak, de erőteljesen elvárták, hogy otthon legyél, gyereket nevelj, háztartást vezess nőként. szóval most nem mondhatod, hogy minden lehetőségük meg volt, hogy elmenjenek tanulni (pl. lehet olvasni több tudós nőnek az önéletrajzát is. vagy vannak filmek is ilyen témában. pl, egy olasz nőről, aki elment orvostanhallgatónak. egyedüli nő volt, kinézték, nem tartózkodhatott egy légtérben a férfi tanulókkal, kis alagsori laborban dolgozhatott csak egyedül stb. na mindegy.) tehát ha nem volt elvárás soha, egyáltalán (kivéve persze most, amikor számon kérik a nőkön), akkor mégis minek foglalkoztak volna vele? amikor csak arra kellettek hogy gyereket szüljön ésatöbbi.


az intelligens szó ennél jóval többet jelent szerintem, de mindegy. én úgy gondolom pont hogy a műveltséghez nem tartozik hozzá az, hogy az ember hogy viselkedik, hogy viszonyul másokhoz, a tulajdonságai, illetve a vágy hogy azokon változtasson. ezek pont hogy az intelligenciához kötődnek. a művelt kb hogy mennyi lexikális tudása van. lesarkítva kicsit.


kicsit feleslegesnek tartom tovább boncolgatni itt a témát. azt hiszem kicsit elbeszélünk egymás mellett.

a zenéidet viszont még mindig meghallgatnám.

2015. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

A két szakma tényleg nem egy súlycsoport, igazából azért ezt a kettőt vettem szemügyre, mert végülis elméleti és gyakorlati szakmát érdekesebb összehasonlítani, mint két gyakorlatit. Két elméletit meg azért hülyeség, mert valakinek a humán,valakinek meg a reál megy jobban. Szász Marci pl. fejből felvázolja az antianyag létrejöttének és viselkedésének a hogyanját, de például franciául nem hiszem hogy ugyanilyen folyékonyan beszélne, vagy tudná, a ciánhiper-hidrooxid reakcióba lép-e a ciklofoszfamiddal :D

A főzést egyébként pont azért hozták fel (szerintem) mert a régi időkben a családmodell szerint ez a nőnek volt feladata. Értsd: a férfi szántott, aratott, fát vágott, a nő meg elkészítette az ennivalót, és kivitte neki. Nyilván nem Cordon Bleu-t, vagy csokis-habos rakottapalcsintát, de hát ha egy picit nehezebb a recept, attól még el lehet készíteni azokat az ételeket is jól.

A férfi szakács is lehet hülye, és jól elsózhatja a levelst :)


Azt nem mondtam hogy buták a nők, az viszont igaz lehet hogy ezeken a területeken rosszabbul teljesítenek mint a férfiak, mert hát lássuk be, a történelem ezt igazolja. Lehetett kultúrális oka is ennek. Ez speciel igaz hogy a nők akkor sokkal inkább háttérbe voltak szorítva, na meg a feudalizmus más szellemiségben fogant mint a mai (vad)kapitalizmus, de ott is volt sok egyedülálló nő, na meg látod, írók költők is közt is van azért pár nő.


Az "intelligencia" szót (úgy tudom) szorosabb értelemben a szellemi kapacitásra értik. Amire gondolsz, az az érzelmi intelligencia (EQ) szerintem, igen, olyan speciel van. Gondolom az annak a fokmérője, az illető mennyire jólelkű, lusta, őszinte, vagy gonosz. Ezt IQ-val nemigen lehetne kifejezni.


Szóval hogy a civilizált világhoz hány százalékban tettek férfiak és hányban nők, ez elég nehéz kérdés, elég sok oka lehetett annak hogy többségében férfiak találtak fel és alkottak, mindenesetre ez ma már egy modern világ, és ha egy csaj írná meg nekem a Tyrian 3000-t, egész életémben bálványoznám ;D Persze csak ha JÓ játék lesz!

2015. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!