Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiak miért általánosítana...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért általánosítanak állandóan?

Figyelt kérdés
Szinte minden nőt egy kalap alá vesznek és ami a legrosszabb, hogy általában negatív dolgokban, mintha teljesen ügyetlen lények lennének. Ez miért van?

2015. júl. 21. 20:11
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
38%

Azért beszélünk általánosságban a pénzéhes, felszínes nőkről, mert ezekből vastagon túlkínálat van, nem másért. Szerinted nekünk nem lenne jobb boldog párkapcsolatban élni, mint ilyesmiket írogatni? Na ugye, hogy de.


A férfiak általánosságban azért okosabbak, mert nagyobb az agytérfogatuk (ez biológiailag bizonyított tény). Az teljesen igaz hogy sok a primitív türhő taplóbarom, ők nem használják egyszerűen.


Hogy miért van kevés női szakács, azt nem értem. Azt igen, hogy miért van kevés női asztalos, kőműves, vagy vízvezeték-szerelő, de a főzés ezekhez viszonyítva könnyű habos piskóta. Ha a nők ebben jobbak, igenis lehetne több női szakács (ha utálom a tökfőzeléket, nem azért nem fogom megenni mert nő készítette, szóval ez alapján ítélni baromság). Vagy mondjuk cukrász. Abba semmi nehéz fizikai dolog nincs. És csupa-csupa férfi szakács meg cukrász van.


Vagy ott van a tudomány, te magad említetted. Ott semmit nem kell emelgetni, hegeszteni, meg szegecselni, csak agyarászni kell. Miért nincs egy női fegyvertechnikus, rakétamérnök, vagy mittomén, elméleti matematikus? Kötve hiszem hogy bárkit azért nem vennének fel ilyen egyetemekre, csak mert puncus van a lába közt. Igen, itt is általánosítok, mert ez is egy tény.

Programozó nőkről nem hallottam, Alan Turing volt az első tudomásom szerint. Voltak nők is a Turing-csoportban, igen, de ők betanított operátorok voltak, nem programoztak semmit. Nagyon kevés női programozó van, konkrétan egyről tudok (aki a River Raid nevű játékot készítette Commodore-ra), pedig semmi akadálya nem lenne, csak számítógép kérdése az egész. Leül a nőci a monitor elé, megigazítja a sminkjét, ellenőrzi az eredményt a tükröződésben, elindítja a Pascalt, és gépelni kezd...

program szar;

uses crt;

begin

És így tovább. Ez sincs nemhez kötve abszolút. Ha a Tyrian 2000-t egy nő készítette volna, ugyanúgy imádnám, valamint ha a Winfost egy nő írta volna, ugyanúgy utálnám.


Akkor ott a művészet. Alig-alig van jó női író, vagy költő. Szécsi Margit, Raffai Sarolta, Anne Rice, Rowling, a többség mind férfi. Festők, grafikusok közül egy nőt se tudok említeni. Vagy építészek közül. Vagy zeneszerzők közül. Mind-mind férfiak, egyetlen női komolyzenészről se tudok. A könnyűzenében sem nők szerzik a zenét, ők csak előadók. Szerintem Shakira vagy Carly Rae Jepsen életében nem látott még kottát, vagy ha igen, sürgősen le is fújta chemotoxszal. Pedig ehhez még agy se kell, csak szépérzék, ami elvileg van a nőknek.


Úgyhogy azt kell mondjam, van igaza annak, aki szerint a férfiak nélkül a civilizáció és az emberi faj rég kipusztult volna, akár általánosítás, akár nem az.

2015. júl. 22. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

"a férfiak nélkül a civilizáció és az emberi faj rég kipusztult volna, akár általánosítás, akár nem az"


Ezt soha senki nem vitatta, aki tisztában van azzal, hogy fajunkra az ivaros szaporodás jellemző. :-))


Legalábbis feltételezem, hogy a nők ebben a folyamatban vállalt szerepét nem tudták volna férfi asztrofizikusok, férfi szakácsok, férfi zeneszerzők, de még férfi programozók sem átvenni. :-)))


Ha mégis, akkor hiba csúszott a fatengelyes női logikámba.

2015. júl. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

Női szakácssághoz:

szerintem a fizikai munka mellett a profi szakácsok nem 8, hanem 10-12 sok órát vannak egyhuzamban bent +


lehet köze ahhoz, hogy pl egy profi étterem megkívánja, hogy a hónap mind napján ugyanolyan legyen az étel stb- mi nők pedig a menstruációs ciklust követő hormonváltozások miatt a ciklus egyes szakaszaiban másképp érezzük az ízeket.


Tudósok?

20. századból, kapásból: (biológia-orvostudomány)


Marie Curie (radioaktivitás), Mileva Maric (tudjátok, ő Einsteinnel együtt dolgozott (is), Barbara McClintock (géntérkép)Rosalind Franklin (DNS), Martha Chase ( DNS= örökítőanyag bizonyítása) Dorothy Hodgkin ( röntgendiffrakció- Nobel-díj) Linda Buck ( szaglósejtek kutatása- Nobel-díj).. na meg, én :D


Csak így kapásból és nyilván nem teljes lista, és nem minden tudományterület női tudósai.. csak az, amiben én is jártas vagyok.

2015. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Noi festok, epiteszek mar az okori Romaban is leteztek, csak eppen nem publikalhattak , vallalhattak fel muveiket. Elsosorban a ferfiak miatt, mert feltek, hogy megszegyenulhetnek a nagy kozonseg elott, hisz mi van ha ok is ertenek ahhoz amihez ok. Masreszt egy ferifiak uralta vilagban egy no igen csak masodrangunak szamitott, amire a vallas is nagyban ratett. Nem volt lehetoseguk a kitoresre, a fejlodesre meg inkabb.

Amugy Lavinia Fortuna,.hogy csak egyet emlitsek.

2015. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

"A férfiak azok akik általánosítanak, de ha bármit megemlítesz, hogy ebben jobbak a férfiak (ami igaz) akkor egy roha.dék hímsoviniszta. "


Ezzel az a baj, hogy a férfiak állandóan azt hangoztatják, hogy mindenben jobbak.



"Tegyük hozzá a kérdésed alapból, közelről sem általánosítás, áá hol. Amit most leírok nem igen fogod tudni megcáfolni le is lehet pontozni nyugodtan, de az annyit fog jelenteni, hogy az igazság fáj és nem tudod/tudjátok beismerni."


Nekem nem szabad általánosítani, csak nektek?



1. A nők jobban főznek a nők szerint. Ez annyiban igaz, hogy rengeteg férfinem tud főzni vagy lusta vagy nincs érzéke hozzá, átlagban tényleg jobbak. Viszont én még egyetlen egy étteremben sem láttam női szakácsot. Pedig voltam már jó pár helyen.


Azért nem láttál, mert a nők alapvetően nem karrieristák, hanem családcentrikusak (ezt most nagyon sarkítva!) és inkább hagyják magukat háttérbe szorítani és nem törnek a magasba, hanem a nyugodt, boldog életet választják.



"2. A nők okosabbak, ezt is gyakran hallani manapság. hülyékből van mindkét oldalon bőven, őket ne nézzük, de az értelmiségiek többnyire férfiak. A nők humán tárgyakban jobbak általában az ehhez tartozó feladatot el is tudják végezni, amit egyébként a férfiak is meg tudnak csinálni, de hány női tudóst ismersz az egész történelem során? A szoftvereket amiket naponta használsz sem ők gyártják, hanem 500fős team-ek aminek a 99%-a legalább férfi."


Manapság a nőies felfogás annyira háttérbe van szorítva, hogy kb emberszámba se vesznek semmit, ami érzelmekkel kapcsolatos. Pedig nem ártana, ha nemcsak a racionalitás létezne ebben a világban, de ezt a férfiak úgyse fogják fel, mert fingjuk nincs, miről van szó.


"3. A nők mindig gyengébbek lesznek a férfiaknál fizikálisan is amit nem kell szégyellni, mert ez a természet rendje. Ebből kifolyólag nem kell meggyőzni senkit arról, hogy a npi foci jobb, mert amit ott látsz az számomra nem más mint szerencsétlenkedés lassú tempóban. Teniszben is egy pontos erős ütés náluk nem garancia semmire, a férfiaknál pontot ér. Ezt sem kell szégyellni. Ha összeeresztenéd a világ két legjobb boxolóját egyforma súlycsoportból ki nyerne? Igaz, hogy vannak ilyen műugrás és társai sportok, amiket igazából ha férfiak művelnének senkit sem érdekelne, ezért mutatják a nőket a tévében ebből a szakmából. Nem kell megsértődni, le lehet pontozni, de ez az igazság."


Te olyanról még nem hallottál, hogy a gyenge csellel legyőzi az erősebbet? Az a baj a férfiakkal, hogy baromi nagyra tartják magukat a fizikai erejük miatt, de közben úgy vezetik őket a nők, ahogy akarják, csak nem veszik észre. Ennyi:)

2015. júl. 22. 13:44
 36/48 A kérdező kommentje:

"Azért beszélünk általánosságban a pénzéhes, felszínes nőkről, mert ezekből vastagon túlkínálat van, nem másért. Szerinted nekünk nem lenne jobb boldog párkapcsolatban élni, mint ilyesmiket írogatni? Na ugye, hogy de."


Na de mi lehet ennek az oka? Szerinted miért keresnek olyan jól a prostik? Mert ERRE VAN IGÉNY.


"A férfiak általánosságban azért okosabbak, mert nagyobb az agytérfogatuk (ez biológiailag bizonyított tény). Az teljesen igaz hogy sok a primitív türhő taplóbarom, ők nem használják egyszerűen."


Ezek csak számok, amivel fel lehet vágni, de kamatoztatni már nem tudjátok. Amúgy az ember az agyának nagyon kis százalékát használja, legyen férfi, vagy nő, úgyhogy ez egy teljesen mellékes infó.


"Hogy miért van kevés női szakács, azt nem értem. Azt igen, hogy miért van kevés női asztalos, kőműves, vagy vízvezeték-szerelő, de a főzés ezekhez viszonyítva könnyű habos piskóta. Ha a nők ebben jobbak, igenis lehetne több női szakács (ha utálom a tökfőzeléket, nem azért nem fogom megenni mert nő készítette, szóval ez alapján ítélni baromság). Vagy mondjuk cukrász. Abba semmi nehéz fizikai dolog nincs. És csupa-csupa férfi szakács meg cukrász van."


Mert a férfiak még mindig elnyomják a nőket, a nők meg még mindig maguktól alárendelik magukat sok esetben.


"Vagy ott van a tudomány, te magad említetted. Ott semmit nem kell emelgetni, hegeszteni, meg szegecselni, csak agyarászni kell. Miért nincs egy női fegyvertechnikus, rakétamérnök, vagy mittomén, elméleti matematikus? Kötve hiszem hogy bárkit azért nem vennének fel ilyen egyetemekre, csak mert puncus van a lába közt. Igen, itt is általánosítok, mert ez is egy tény."


A nők a humán dolgokban jobbak, de manapság ez annyira lenézett, pl a bölcsészkar, el se lehet ilyen végzettséggel helyezkedni. Szóval aki humán beállítottságú, annak nincs könnyű dolga. Innen is látszik, hogy a mai világban mennyire nem fontosak az érzelmek.


"Akkor ott a művészet. Alig-alig van jó női író, vagy költő. Szécsi Margit, Raffai Sarolta, Anne Rice, Rowling, a többség mind férfi. Festők, grafikusok közül egy nőt se tudok említeni. Vagy építészek közül. Vagy zeneszerzők közül. Mind-mind férfiak, egyetlen női komolyzenészről se tudok. A könnyűzenében sem nők szerzik a zenét, ők csak előadók. Szerintem Shakira vagy Carly Rae Jepsen életében nem látott még kottát, vagy ha igen, sürgősen le is fújta chemotoxszal. Pedig ehhez még agy se kell, csak szépérzék, ami elvileg van a nőknek."


A nők évszázadokon keresztül ki se tehették a lábukat a konyhából, még most is alig veszik emberszámba őket, habár egyenjogúság van. Így mit vársz? Sokkal nagyonn rajtuk a teher, mint a férfiakon. Család, gyerek, kinézet...így mégis hogy? Te se bírnád, ha egyszerre hatezer felé kéne figyelni.


"Úgyhogy azt kell mondjam, van igaza annak, aki szerint a férfiak nélkül a civilizáció és az emberi faj rég kipusztult volna, akár általánosítás, akár nem az."


Szerintem meg pont a férfiak miatt fog kipusztulni, mert magasról tesznek az érzelmekre, csak pusztítani és rombolni tudnak, közben meg olyan gyengék lelkileg, hogy a nők nélkül sehol se lennének. Bocs a kemény szavakér, meg ha fáj az igazság...

2015. júl. 22. 13:53
 37/48 anonim ***** válasza:

"Na de mi lehet ennek az oka? Szerinted miért keresnek olyan jól a prostik? Mert ERRE VAN IGÉNY."


Azért, mert normális pasas nem akar senkinek a taxisofőrje meg a sétáló hitelkártyája lenni. Inkább elmegy prostihoz, aki feleannyiért is elvállalja ugyanazt, és nem akar házasságot & gyereket. Ha több rendes, normális értékrendű lány lenne, feleennyi ember se járna prostihoz.


"Ezek csak számok, amivel fel lehet vágni, de kamatoztatni már nem tudjátok. Amúgy az ember az agyának nagyon kis százalékát használja, legyen férfi, vagy nő, úgyhogy ez egy teljesen mellékes infó."


Nem mellékes, mert 1350 köbcentinek a 10%-a kevesebb lesz akkor is mint 1550 köbcentinek a 10%-a (ezek közelítő értékek).


"Mert a férfiak még mindig elnyomják a nőket, a nők meg még mindig maguktól alárendelik magukat sok esetben."


Jaj hagyjuk már, sehol nem láttam még hogy egy nő amiatt szorult volna háttérbe, mert nagyon jól tud főzni,esetleg jó tortát tud sütni. Az ilyet jutalmazni szokás, nem büntetni...


"A nők évszázadokon keresztül ki se tehették a lábukat a konyhából, még most is alig veszik emberszámba őket, habár egyenjogúság van. Így mit vársz? Sokkal nagyonn rajtuk a teher, mint a férfiakon. Család, gyerek, kinézet...így mégis hogy?"


De azok az idők elmúltak. Az se igaz, hogy egy nő által írott könyv, vagy zeneszám rosszabb lenne mint egy férfi által írott. Szerintem az, hogy valaki izgalmas könyvet, vagy nagyon jó zeneszámot tud írni, nem attól függ, hogy puncusa van-e, meg egy pár cicike. Egy női előadónak is ugyanúgy csomó rajongója van mint egy férfi előadónak. Pont hogy a nőknek kéne jobb művészeknek lenniük, mert van szépérzékük (legalábbis ezt állítják). És ehhez tényleg nem kell semmiféle végzettség meg diploma meg agyköbcenti. Jól kinéznie meg nemfeltétlen kell egy festőnek vagy egy zeneszerzőnek.

Családot meg gyereket meg nem kötelező vállalnia, én örülök jobban ha egyiket se akar.

2015. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"Inkább elmegy prostihoz, aki feleannyiért is elvállalja ugyanazt, és nem akar házasságot & gyereket. Ha több rendes, normális értékrendű lány lenne, feleennyi ember se járna prostihoz."


Ezzel lényegében azt mondtad, hogy számodra az lenne a "normális értékrendű lány", aki "nem akar házasságot & gyereket", mert az szegény férfinak nyűg és kolonc a nyakában, meg ugye a családalapítás nem kevés anyagi áldozatvállalással is jár, szóval a férfiak érdekében vehetnénk példát a prostikról, akikkel mehet a vegytiszta szex, nem fognak azért nyafogni, hogy gyereket szeretnének?


Ezt az értékrendet és prioritásokat most még próbálom összefésülni azzal, hogy egyetértesz azokkal, akik szerint "a férfiak nélkül a civilizáció és az emberi faj rég kipusztult volna, akár általánosítás, akár nem az".


Biztos nehéz a női logikát megérteni, de nekem őszintén szólva ezt a fajta logikát is. :-)


Amúgy megkérdezhetem, hogy szerinted a nők nélkül még életben lenne az emberi faj?


Nem zavar, hogy lepontozták az ezzel kapcsolatos hozzászólásomat, csak szeretném megérteni, hogy hol csúszott hiba a gondolatmenetembe. Köszi, ha megírod / megírjátok.

2015. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

"Azért, mert normális pasas nem akar senkinek a taxisofőrje meg a sétáló hitelkártyája lenni. Inkább elmegy prostihoz, aki feleannyiért is elvállalja ugyanazt, és nem akar házasságot & gyereket. Ha több rendes, normális értékrendű lány lenne, feleennyi ember se járna prostihoz."


Kifogás mindenre van.



"Nem mellékes, mert 1350 köbcentinek a 10%-a kevesebb lesz akkor is mint 1550 köbcentinek a 10%-a (ezek közelítő értékek)."


És szerinted tényleg ez számít?


"Jaj hagyjuk már, sehol nem láttam még hogy egy nő amiatt szorult volna háttérbe, mert nagyon jól tud főzni,esetleg jó tortát tud sütni. Az ilyet jutalmazni szokás, nem büntetni..."


De a nőkből alapvetően nem néznek ki semmit, ez látszik az általánosításokból. Ha egy nő és egy férfi között kell választani, inkább a férfit választja mindenki.



"De azok az idők elmúltak. Az se igaz, hogy egy nő által írott könyv, vagy zeneszám rosszabb lenne mint egy férfi által írott. Szerintem az, hogy valaki izgalmas könyvet, vagy nagyon jó zeneszámot tud írni, nem attól függ, hogy puncusa van-e, meg egy pár cicike. Egy női előadónak is ugyanúgy csomó rajongója van mint egy férfi előadónak. Pont hogy a nőknek kéne jobb művészeknek lenniük, mert van szépérzékük (legalábbis ezt állítják). És ehhez tényleg nem kell semmiféle végzettség meg diploma meg agyköbcenti. Jól kinéznie meg nemfeltétlen kell egy festőnek vagy egy zeneszerzőnek.

Családot meg gyereket meg nem kötelező vállalnia, én örülök jobban ha egyiket se akar."


Ebben is benne van a lenézés. Elvileg jobb művészeknek kéne lenniük.

2015. júl. 22. 15:48
 40/48 A kérdező kommentje:

"Amúgy megkérdezhetem, hogy szerinted a nők nélkül még életben lenne az emberi faj? "


Erre a biológia lesz a válasz, mert szerintük a férfiak építettek fel mindent, a nő csak szült. Az már kit érdekel, hogy minden társadalom alapegysége a család, ami nők nélkül széthullana.

2015. júl. 22. 15:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!