Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek túl sokat várok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túl sokat várok el egy férfitól? 26/N

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a földhöz ragadt típus, ami a célokat illeti. Persze tisztában vagyok a határokkal. Ha valahol nem érzem jól magam, akkor tovább lépek. Ha valami nem tetszik, akkor változtatok, ha tudok.


Ilyen tulajdonságokat (is) keresek egy férfiban, többek között. Aki céltudatos, akinek vannak tervei az életben és tesz is értük. Aki nem elégszik meg azzal, amit dobott neki az élet (nem csak kimondottan az anyagiakra gondolok). Aki bele mer vágni a dolgokba, aki nem akarja egy helyen leélni az életét.


Jelenleg is külföldön élek, de szeretnék találni valakit, aki hasonlóan gondolkodik és egymást támogatva felépíthetjük a közös életünket.


Azt tapasztaltam, hogy nem hogy az ellenkező nemnél, de általában nagyon ritkán találkozok olyan emberrel, aki tényleg inspirál az életével. Aki elmondhatja, hogy tesz az álmaiért, nem adja fel és látszik rajta, hogy megtalálta a saját útját és nem érdekli mások véleménye.


Nem kimondottan ismerkedés miatt írom ki a kérdést (nem hiszem, hogy, akit keresek erre az oldalra jár :D), csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Esetleg tipp merre keresgéljek? :)


2015. júl. 12. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Objektíven szemlélve a dolgokat: az elképzeléseid ott véreznek el, hogy olyan férfit keresel, aki a jelenlegi viszonyok között erősen mobilisnek számít, míg jelen pillanatban te magad is külföldön vagy ill. ott képzeled el az életed, így a "halmazok" gyakorlatilag nem metszik egymást.


Iszonyú kicsi annak az esélye, hogy térben és időben éppen egy helyen leszel egy olyan egyedülálló(!), céltudatos, sikerorientált férfivel, aki éppen ott és úgy képzeli el a jövőt, ami neked is megfelelne és még a csillagállás is szerencsés ahhoz, ahogy éppen akkor randira hívjon.


Például: találkozol egy orvossal, aki egy svájci magánklinikán képzeli el a jövőt, míg te pl. Spanyolországban akarod önmegvalósítani magad hidrobiológusként. Vagy egy olajmérnökkel, aki az arab térségben képzeli el az elkövetkezendő 20-30 évet, de te nem akarsz csadort hordani az utcán. Esetleg valaki egy jól menő start-up vállalkozással rendelkezik Mo-n és esze ágában sincs személyes okok/érzelmi miatt tartósan elhagyni az országot, míg te nem akarod egy helyen leélni az életed...


Szerintem az elvárásaid indokolatlanul elrugaszkodottak, mert például a világot úgy is be lehet járni, hogy közben egy "fix" helyen van az ember, arról nem is szólva, hogy gyerekekkel a jövőképed elég sok kompromisszumot igényel, már ha nem akarod, hogy ők legyenek a szenvedő fél.


27F

2015. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem, ezek nem túl nagy elvárások! Nekem még nagyobbak vannak. :)
2015. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akiknek hasonló nagy céljai vannak, azoknak egy kalappal. ;)


Pár hozzászólásra reagálnék:


"Ha nem, akkor pedig kénytelen leszel beérni egy kevésbé jóval, ami csak majdnem tökéletes."

Nem a tökéletest keresem, mert én sem vagyok az. Viszont alább nem adom. Az nem én vagyok. :)



"Hiába van motivációja, álmai egy embernek, ha nincs hátszele hozzá. Manapság protekció, hátszél nélkül jó munkát találni olyan naív hit, mintha ingyen kenyérért mennél a boltba. Attól még lehet egy ember célokkal teli, tervező, és tenni akaró, hogy mondjuk épp most építik le egy cégnél, vagy épp nincs állása. Vagy csak olyan emberrel ismerkednél, aki havi minimum 1500 euró pluszos fizuval van?"


Azt hiszem kicsit elvitted más irányba ezt a dolgot.

Nem hiszek abban, hogy csak hátszéllel érhet el az ember bármit is. Persze könnyebb lehet, de ez nem feltétel egy jó élethez.

Nem mondtam, hogy nem lehet egy munkanélküli céltudatos és tervező.

Nem, határozottan többet jelent nekem az ember személyisége, mint a bankszámlája.


"hogy olyan férfit keresel, aki a jelenlegi viszonyok között erősen mobilisnek számít, míg jelen pillanatban te magad is külföldön vagy ill. ott képzeled el az életed, így a "halmazok" gyakorlatilag nem metszik egymást. "

Szerintem pont, hogy a mostani gazdasági helyzetben előny a mobilitás.


"Szerintem az elvárásaid indokolatlanul elrugaszkodottak, mert például a világot úgy is be lehet járni, hogy közben egy "fix" helyen van az ember, arról nem is szólva, hogy gyerekekkel a jövőképed elég sok kompromisszumot igényel, már ha nem akarod, hogy ők legyenek a szenvedő fél. "

Igen, be lehet, de napi 8 órás munka mellett azért lássuk be, nem könnyu. Az évi 2-4 het szabi meg semmi ehhez.

Természetesen a gyerekeim lennenek az elsok, de nem érezném bunnek, ha mar gyerekkent multikulti kornyezetben nonenek fel.

2015. júl. 12. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!