Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az étkezési szokásaim miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az étkezési szokásaim miatt nem megy a párkeresés?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vega, eszem húst, azonban csakis olyat, aminek ismerem az eredetét, ez legtöbbször általam elejtett, a házunk területére érkező állatokat jelent, legtöbbször különféle galambokat, de verebeket is néha, amiket én magam dolgozok fel és készítek el. Általában igyekszem nem az emberek orrára kötni, de néha akaratlanul is szóba hozom, a megszokott reakció ilyenkor általában a hisztéria és a barbárnak titulálás. Humánusan ölöm meg őket, mindig csak annyit, amennyit megeszem, a lehető legtöbb részüket felhasználom, hogy minél kevesebb menjen kárba. Egyszer egy nő ismerősöm nálam ebédezett, tárkonyos galamblevest ettünk, amikor pedig rákérdezett, hogy honnan való a "tyúk", én közöltem vele, hogy tegnapelőtt lőttem az ereszcsatorna pereméről és, hogy az igazából egy galamb tojó. Két napig kellett győzködnöm, hogy ne jelentsen fel, a legtöbb ember reakciója hasonló. Mivel nem vagyok híve az éttermi étkezéseknek, ezért legtöbbször vagy nálam, vagy az épp aktuális kiszemeltnél eszünk és, mivel nem traktálhatok senkit csak zöldségekkel és gyümölcsökkel (amiket szintén én termesztek, illetve gyűjtök), ezért ha húsfélét kell adnom, akkor jobbára olyat találok fel, amit én ejtettem el, illetve vadászidényekkor szoktam venni vadhúst a helyi vadászismerősöktől és azt adom.

Egészen addig semmi probléma nincs, amíg ezt meg nem tudják, viszont amint eljut a tudatukig, hogy olyan állatot esznek, amit én lőttem és még pár napja a környéken repkedett máris ősembernek bélyegeznek és otthagynak.


2015. jún. 30. 08:40
1 2
 1/15 Estienne ***** válasza:

Hát ez irtó fura :O Persze attól semmi rossz nincs benne és még értelmesnek is találom, de akkor is piszok szokatlan. Mindenki szereti a hamburgert de senki se szereti tudni hogy készül.


Én nem itéllek el de azért ez elég durva :-D És én még faszi is vagyok...

2015. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem azzal van a baj, hogy te lőtted, bár nem vagyok benne biztos, hogy ez legális.

A gond ezzel a hatalmas ellentmondással van: "csakis olyat, aminek ismerem az eredetét"... "a házunk területére érkező állatokat jelent, legtöbbször különféle galambokat, de verebeket" Magyarán arról amit ételként tálalsz fel semmit nem tudsz! Inkább vegyél rendes, ellenőrzött csirkét a boltban. Engem hiába győzködnél, tuti feljelentenélek szándékos mérgezési kísérlet vagy hasonló címén.

2015. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Veréb


Magyarországon védett

Eszmei érték: 1 000 Ft



Akkor te most mit tettél magaddal?

2015. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szia, te nem szolnoki vagy és Tominak hívnak?
2015. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Igen, engem is az aggasztana leginkább, hogy állatorvossal nem ellenőrizteted a húst. Galambot amúgy is szoktak néha enni az emberek, és az a csirke, amit a hentesnél veszek, sem lehet ott több ideje, mint amit te szolgálsz fel a vendégeidnek. Csak az legalább ellenőrzött állomány, tudod, mindenféle bacik és ilyenek ellen. Amit te az ereszről lelősz, arról neked fogalmad sincs, hogy honnan jött és van-e valami baja. Ha már így akarod csinálni, akkor inkább tarts egy csirkeólat, ahova rendszeresen kijár egy állatorvos, ellenőrzi a dolgokat meg minden, és még te is tudod ellenőrizni, hogy mit eszik. Ha már gyümölcsöket, zöldségeket termesztesz, egy pár négyzetméteres csirkeól (és a vele járó tojások) biztos, hogy elfér melletted.


Amúgy igen, elég valószínűnek tartom, hogy emiatt nem tudsz párt találni.

2015. jún. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én se ennék meg olyan állatot,amiről nem tudom hogy minden rendben van-e vele.Ki tudja milyen betegséget hordoz az a galamb amit lepuffantasz.Engem ez idegesítene,maga a lövöldözés nem,hiszen a vadászok is ezt csinálják az erdőben.Meg egy kicsit igénytelennek tartom ezt a dolgot.
2015. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Te sem vagy százas. Van egyáltalán vadászvizsgád? Engedélyed? Én vadászok a családba is mindíg van vadhús, de van neked fogalmad zsigereléskor hányféle betegséget kell ellenőrizni?! A vad (és ebbe a madarak is belatartoznak tudod nem kapnak védő oltást és nem lakásban élnek, hogy a betegségek jó részével ne is találkozzanak. Ált sok az élősködő rajtuk ami a jobbik eset (a belső a rosszabb) szívférgességtől elkezdve napokig lehetne sorolni. Vannak peték melyeket a főzés nem intéz el.


Van engedélyed egyáltalán? Ok légpuskára nem kell de rendes golyóspuska ált teljesítmény stb alapján beleesik az engedélyköteles sávba. Marhára nem érzem biztonságosnak, hogy lakott területen éles lőszerrel lövöldözöl, (veréb, galamb jellemzően inkább ott van) néhány gerlefaj védett és sok galambot meg tenyésztenek ha az lövöd ki megkárosítot a tulajdonosát.


Attól, hogy te lövöd az még nem tisztázott eredetű hús! Nem az a baj, hogy te lőtted. Hanem, hogy leírásod alapján bolond pék a lisztet kategória vagy. Verebet eszel? Ez komoly? A töltényt nem éri meg. Ha zöldséget termesztesz (meg gyűjtesz wtf!?) akkor miből tartana venni pár kotlós és tyúkokat tartani (állatorvosi ellenőrzéssel).


Nem tudom eldönteni, hogy kamu a szöveg vagy ennyire hülye emberek vannak...

2015. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A vadgalambhús tényleg lehet akár veszélyes is, azok mindenféle fertőzéseket képesek hurcolni ide oda. A házigalamb az oké, de az más.
2015. jún. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez biztosan kamu, de jópofa. :)

Verebet eszel? Gyakorlatilag nincs is rajta hús, abban is kételkedem, hogy egyáltalán fel lehet bontani.

A másik meg hogy lakott területen lövöldözöl mindenre ami a házad köré téved. Jó, hogy nem ejted el a kóbor kutyákat/macskákat és az ott tanyázó patkányokat is. :D

Végezetül pedig, amit már elmondtak előttem, a vadon élő állatok rengeteg betegséget terjeszthetnek így, persze ha igaz lenne, nem valami egészséges amit csinálsz.

2015. jún. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek szerint az étkezési szokásaid szerint nem megy neked a párkeresés.

Illetve a keresés még csak megy, de a megtartás nemigen.

2015. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!