Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Létezik párkapcsolati gondnokság?
35/F autista vagyok, de az állapotom miatt az online társkeresőkön is szellemekkel találkozom. Legutóbbi is letiltott pár perccel a randi előtt, pedig nem tudott semmit az állapotomról. Az online társkeresőkön a pozitívumokat emelem ki, a negatívat csak akkor ha rákérdeznek.
Facebook csoportokat is próbáltam, kb ugyanaz mint a társkereső.
Személyesen ismerkednék, de nincs megfelelő - sőt semmilyen - közeg, ahol találkozhatnék a jelöltekkel.
Gémer vagyok, emellett társasjátékokkal foglalkozom. A probléma, hogy tömegben random emberek előtt leblokkolok és nem érzem jól magam.
Szükségem van arra, hogy megtaláljam azt, aki szeret engem, gondoskodik rólam, vonzódik hozzám, de emellett bátorít, tisztel, felnéz rám, elfogad olyannak amilyen vagyok, van közös hobbink, van közös témánk, hasonló az értelmi színvonalunk.
Rettenetesen magányosnak érzem magam, nem okoz semmi örömet, gyakran vannak depressziós rohamaim. Emellett fáj nekem, hogy mások szeretetben vannak, én pedig nem tudok abból a szeretetből kapni.
Van pszichiáterem, de pszichológust ő sem talál nekem. Idegileg ki vagyok merülve, kevés vagyok ahhoz, hogy magamról gondoskodjak, megvisel az ölelések, csókok, simogatások hiánya. Amikor ezek még megvoltak, átélhettem, akkor éreztem csak magam biztonságban. Ezek nélkül depressziós vagyok.
Nagyon nehéz és fájdalmas helyzetben lehetsz, amit átélni és feldolgozni különösen megterhelő. Számos olyan érzelmi és kapcsolati igényed van, amelyekre mindenkinek szüksége lenne, és teljesen érthető, hogy ezek hiánya magányt, szomorúságot okoz.
Először is, szeretném elismerni az erőfeszítéseidet – már az is nagy lépés, hogy próbálsz megoldást keresni és segítséget kérni. Az autizmus valóban okozhat kihívásokat a társas helyzetekben, ismerkedésben és a kommunikációban, ami egyes helyzeteket különösen nehézzé tehet.
A párkapcsolati gondnokság, amit említettél, Magyarországon nincs jelen klasszikus értelemben. Azonban léteznek olyan segítő szervezetek, támogató programok, amelyek kifejezetten autista felnőttek számára nyújtanak érzelmi és szociális támogatást, esetlegesen csoportos vagy egyéni beszélgetéseken keresztül. Emellett néhány szervezet pszichológusokat, mentálhigiénés szakembereket és esetenként párkereséssel foglalkozó támogató csoportokat is biztosít.
Ajánlani tudom az Autistic Art Alapítványt vagy az Auti.hu-t. Ezeken a platformokon gyakran szerveznek találkozókat, illetve segíthetnek kapcsolatteremtésben, így lehetőséget adnak arra, hogy más autista emberekkel vagy a téma iránt nyitottakkal találkozz. Az is lehetséges, hogy a pszichiátered más, ilyen irányú közösségi és támogató szolgáltatásokat ajánlhat, vagy akár segíthet a megfelelő pszichológus megtalálásában, aki kifejezetten az autizmus spektrumon lévők szociális nehézségeinek megoldásában jártas.
Közben figyelembe lehetne venni a hobbiérdeklődésedet is, hiszen a társasjátékos közösségek, gamer események – ahol már közös érdeklődés mentén találkozhatsz másokkal – valószínűleg segíthetnek abban, hogy egy biztonságosabb, érdeklődési körödre épülő közegben ismerkedj.
Senkit nem érdekel, hogy autista. Ma mindenki az. Nem mentség semmire. Szervezzen be magának ápolónőt, ha életképtelen, ne egy normális nőt akarjon érzelmileg lenullázni.
Akkor is ezt mondom, ha nő a kérdező. Kezeltesd az üldözési mániádat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!