Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én érzem problémásnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem problémásnak az Incel kategóriát?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam Tanulom Magam Attis videóját az Incelekről ( https://www.youtube.com/watch?v=k4PiIn2H7Cg) és bár alapvetően nagyon hiánypótlónak tartom az ő tevékenységét, úgy érzem ezzel a témával kapcsolatban nem lettem sokkal okosabb általa. Nem igazán látom működni az általa leírt sztereotípiákat. Én pl. 30 évesen szűz vagyok (bár ezt alapvetően senki nem feltételezi rólam), nagyon nehezen megy az ismerkedés, és van pár elég durva csalódásélményem ...de egyáltalán nem gyűlölöm a nőket, legfeljebb félek tőlük bizonyos értelemben. Amúgy állítólag egész jól nézek ki. Amíg nem kell átlépni a barátság határát addig tök jól kijövök a lányokkal, sok barátom van, köztük vannak lányok is, kommunikatív vagyok, empatikus stb. Illetve alapvetően a videóban ecsetelt nőgyűlöletre hajlamos ismerőseim azok kimondottan maszkulin férfiak, FÜGGETLENÜL attól hogy sikeresek-e az ismerkedésben vagy nem. (Van ilyen is olyan is.) ...Most akkor ki az incel én vagy ők? Nem hülyeség ez az egész kategória? (Ja még mielőtt valaki ebben keresné a megoldást: nem, nem vagyok meleg.)

ma 12:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
22%
7: Szerintem rosszabb, és félreérthetőbb. Én pl először azt hittem hogy ékezetek nélkül írsz, és acélnak olvastam.
ma 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
65%

Az incel szó az "involuntary celibate" rövidítése, tehát a jelentése eredetileg olyan személy, aki önkéntelen cölibátusban él. Innen indult.

Ma már kifejezetten olyan férfiakra használják, akik a neten őrjöngenek, szidják a nőket és a jóképű, sikeres férfiakat, másokat hibáztatnak a sikertelenségükért és nagyjából abban látják a saját megváltásukat, ha a nőket rabszolgasorba taszíthatnák, hogy kötelezni tudják őket a szexre.

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
38%

#12


Okkal mondják, hogy incelek azok a "férfiak" akik másokat hibáztatnak folyamat.

ma 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
44%

Az első incel fórumok nőknek szóltak és nők voltak a tagok, egymás problémáit beszélték meg és az incel kifejezést is nők alkották.

Alapvetően annyit jelent a szó, hogy olyan ember (nemtől függetlenül), aki sikertelen az ismerkedés terén, nem tudja kiélni a szexuális vágyait, mert hiába próbálkozik, senkinek nem kell se alkalmi, se komoly kapcsolatra.

Ebben nincs benn sehol a nőgyűlölet és semmilyen extremitás a nőkkel szemben.

Szerintem az incel csak egy leegyszerűsítő szó arra aki sikertelen a párkapcoslatok, szexualitás terén, semmi több.

YouTube-on van egyébként nagyon sok minőségi tartalom a témában, egyik sem fröcsögésről vagy nőgyűlöletről szól.

ma 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%

Incel =/= nőgyűlölet.


Atis videójával az a probléma, hogy összemossa a kettőt, pedig nem mindig jár kéz a kézben. Definiálja a fogalmat, majd egyből áttér a szélsőségekre . Hogy ezt hatásvadászatból teszi-e vagy edukációs céllal, az nem derült ki számomra, mindenesetre több szempontból nem fejtette ki eléggé a témát. Egyrészt a nőgyűlölet csak az incelek egy szűk rétegére igaz. Másrészt nem beszél a férfiak identitásválságáról, a változó gazdasági körülményekről és egyéb tényezőkről, amik megalapozzák ezt a jelenséget.

"Vannak a csúnya rossz incelek, akiktől félni kell" - kb. ennyi Atis videójának a lényege. Sajnos a téma mélyebb feltárására nem került sor. Ez okozhatja a félreértést, kérdező.

ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
71%

A kategóriával semmi probléma. Atis magyarázza félre.


Incel = önkéntelen cölibátusban lévő személy. Pont. Ha szeretnél nőt, de nincs, akkor incel vagy.


A többi ennek már csak a szélsősége.

ma 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
35%

Nőgyűlölő akkor is lehetsz alapvetően ha nem vagy sikertelen a nőknél. SŐT! Leginkább pont az ilyen emberek szoktak azok lenni, akik szinte bármilyen nőt megkaphatnak/megkaphattak, sok nővel voltak stb.

Nem is értem amúgy aki incelnek vallja magát, az miért lenne nőgyülölő? Miért akarna magának nőt, ha amúgy utálja őket? Ha én utálom a macskákat akkor nem fogok macskát tartni ez nem túl bonyolult.

ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
27%

Nemcsak te mert egyre több van belőlük és egyre elmeháborodottabbak. Nem tudom, hogy Covid után, vagy mégis mi idézi elő, de nagyon elment olyan irányba ami veszélyes. Példaként a prágai őrült akinek mivel nem sikerült csajozni megölt kisgyereket ap apjával az erdőben, a saját apját és még az egyetemen is lövöldözött. Aztán olyan subredditek vannak a Redditen, hogy nőket csonkítanának meg, erőszakolnának, ölnének meg. Egyik se hajlandó valószínűleg pszichológushoz fordulni, változtatni a mentálitásán és egymást bolondítsák még jobban mint vannak. Legalább AI-val elégítenék már ki magukat és békét hagynának mindenkinek ha egyszer jobb irányba haladni nem akarnak. Nyugton lenne mindenki, még ők is.



Példaként ez az őrült lány megölte a gyerekèt:

[link]


Példaként ez a őrült lány megölte az apját :

[link]


Na látod nők milyen betegek!!!

Milyen elmebeteg bűncselekményeket csinálnak a nők.

ma 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
34%

A legtöbb non-Chad férfi az incel de ne zavarjon titeket.



39F incel

ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
19: Na ekkora torz világképet is rég láttam már. Pedig az incelek általában okosak.
ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!