Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én érzem problémásnak az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem problémásnak az Incel kategóriát?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam Tanulom Magam Attis videóját az Incelekről ( https://www.youtube.com/watch?v=k4PiIn2H7Cg) és bár alapvetően nagyon hiánypótlónak tartom az ő tevékenységét, úgy érzem ezzel a témával kapcsolatban nem lettem sokkal okosabb általa. Nem igazán látom működni az általa leírt sztereotípiákat. Én pl. 30 évesen szűz vagyok (bár ezt alapvetően senki nem feltételezi rólam), nagyon nehezen megy az ismerkedés, és van pár elég durva csalódásélményem ...de egyáltalán nem gyűlölöm a nőket, legfeljebb félek tőlük bizonyos értelemben. Amúgy állítólag egész jól nézek ki. Amíg nem kell átlépni a barátság határát addig tök jól kijövök a lányokkal, sok barátom van, köztük vannak lányok is, kommunikatív vagyok, empatikus stb. Illetve alapvetően a videóban ecsetelt nőgyűlöletre hajlamos ismerőseim azok kimondottan maszkulin férfiak, FÜGGETLENÜL attól hogy sikeresek-e az ismerkedésben vagy nem. (Van ilyen is olyan is.) ...Most akkor ki az incel én vagy ők? Nem hülyeség ez az egész kategória? (Ja még mielőtt valaki ebben keresné a megoldást: nem, nem vagyok meleg.)

ma 12:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Nemcsak te mert egyre több van belőlük és egyre elmeháborodottabbak. Nem tudom, hogy Covid után, vagy mégis mi idézi elő, de nagyon elment olyan irányba ami veszélyes. Példaként a prágai őrült akinek mivel nem sikerült csajozni megölt kisgyereket ap apjával az erdőben, a saját apját és még az egyetemen is lövöldözött. Aztán olyan subredditek vannak a Redditen, hogy nőket csonkítanának meg, erőszakolnának, ölnének meg. Egyik se hajlandó valószínűleg pszichológushoz fordulni, változtatni a mentálitásán és egymást bolondítsák még jobban mint vannak. Legalább AI-val elégítenék már ki magukat és békét hagynának mindenkinek ha egyszer jobb irányba haladni nem akarnak. Nyugton lenne mindenki, még ők is.
ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
23%
Az incel az aki akaratán kívül nem kap nőt. Te csak pipogya vagy a több mint barátsághoz. Neked lehetne nőd ha azt akarnád. Az incel akarja, de nem lesz.
ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
9%
pipogyacel
ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
10%

Ha már tovább vitted a szavam, legalább írtad volna meg jól.


pipogyancel

ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm a választ! Ezek szerint van itt egy olyan extrém tendencia amivel én a magam közegében szerencsére nem nagyon találkozom.

2-es: Nem tudom hogy ez most ilyen tréner-beszéd volt-e ...szóval ha így nézzük nyilván lehetne vitatkozni azon hogy mennyire akarok nőt vagy nem és mennyit teszek érte vagy nem ...de mindenesetre írtam is hogy vannak kudarcélményeim ...vagyis szoktam próbálkozni. Nagyképűnek érezném azt a kijelentést hogy nekem csak azért nincs mert nem akarom. Többször is akartam és nem sikerült. Van egész friss élményem is és nem is egy felszínes dologról van szó. Épp ez a problémám hogy az incel szóösszetétel jelentése igaz rám, a sztereotípiák viszont alapvetően nem.

ma 12:44
 6/29 anonim ***** válasza:
67%
Nem vagy incel, azért látsz problémát a definícióban. Te csak simán sikertelen vagy, de amúgy normális, értelmes, egészséges lelkületű. Az incelek azok, akiket körülírt a videó (= akik a sikertelenségük miatt átvesznek egy gyűlölködő ideológiát)
ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
4. az enyém jobb
ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

Attól, hogy valaki nőgyűlölő még nem lesz incel és attól, hogy valaki incel még nem lesz föltétlen nőgyűlölő. Bár az utóbbi években az incel kifejezés jelentése változott, lett egy nagyon negatív töltete és valóban kifejezetten azokra használják, akik nem képesek szexuális kapcsolatot létesíteni és még e mellé társul a nőgyűlölet.

Ha te szeretnél kapcsolatot, de sikertelen vagy ebben, akkor a szó alapvető jelentése szerint incel vagy, de ha képes vagy az ebből adódó frusztráltságot kezelni és nem leszel agresszív, akkor mások nem fognak incelkét kategorizálni.

Továbbá jó, ha te magad sem gondolsz magadra incelként, nem lépsz be ilyen incel csoportokba, fórumokra, mert az egész jelenség egyik legnagyobb hajtóereje, hogy ezek az emberek össze tudnak gyűlni a netes felületeken és egymást hergelik egyre jobban és jobban. Ráadásul a legtöbb fórumon név nélkül vannak, így nyugodtan le lehet írni bármit, aztán lehet egymásra licitálni, hogy ki tud durvábbat írni.

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Pipogyancel. Megkérem Atist hogy csináljon rólad videót.
ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

Eredetileg az incel egyszerűen azt jelentette, hogy valaki, akinek nem megy az ismerkedés, nem szexelt, és egyedül van. (Érdekesség, hogy az első személy, aki az "incel" szót alkalmazta magára, nő volt.)


Manapság jelentésváltozáson ment át a kifejezés, és inkább a nőgyűlölő idiótákat értik alatta.


Tehát simán lehet, hogy valaki a régi definíció szerint incel, az új szerint nem.

ma 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!