Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi lehet annak az oka hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet annak az oka hogy a nagyon fiatal korban létrejött párkapcsolatok az igazán tartósak?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy általában azok a párkapcsolatok tartanak ki hosszabb időn keresztül amik ilyen 20 éves kor körül köttetett, általában ha látok is egy hosszabb párkapcsolatot mondjuk őt vagy 10 éves akkor átlában még 20 éves korban összejöttek és minél későbbi életkorban jön létre a párkapcsolat valahogy annál rövidebbek tehát 25-30 pláne 30 felett korban létrejött párkapcsolat sokkal nagyobb eséllyel fog csak egy két évig tartani
tegnap 07:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
20 éves kor körül alakul ki nagyjából az ember személyisége, az ilyen kapcsolatok ezért tartósabbak, mint a korábbiak. A későbbiek meg azért nem annyira tartósak, mert a tartós kapcsolatok ilyenkorra kialakulnak:) Az embernek szoros kapcsolata többnyire 4-5 emberrel van, ezek 20 éves kor körül meg szoktak lenni.
tegnap 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Az ember alapvetően a monogámiára van alkotva, és mindennek megvan a maga ideje: ha fiatalon találkozik két egymásnak való ember, ott nagyon erős kötődés alakul ki közöttük, és bőven van idejük még egymásba nőni is: mindketten alakulóban vannak, a különbozőségeik egymáshoz csiszolódnak, vagy megmaradnak a másik kiegészítére. Akinek később van kapcsolata, ott jó eséllyel már több is volt előtte, márpedig ez olyan, mint a tépőzár: az elején még erősen fog, aztán az ezredik széttépem-összetapasztom után már nem annyira. Az idő előrehaladtával a türelmetlenség is nő az emberben, és a sok élettapasztalat már rengeteg elvárást is támaszt a másikkal szemben, amit a korral egyre csökkenő tolerancia sokszor már nehezen tud elviselni. A mindkét fél által megélt életvitel már megszilárdult, azokat már nehezen lehez egymáshoz idomítani. Olyan ez, mint két fa: ha korán egymáshoz közel kezdenek nőni, teljesen egybenőnek, de két felnőtt fa már nem nagyon tud összegyógyulni. Stb.
tegnap 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Egy fiatal személynek (főleg ha az első párkapcsolata) nem sok fogalma van arról, milyen is egy jó kapcsolat, vagy hogy egyáltalán mi neki a jó.

Ebben az esetben nehezebben szokott menni a kilépés és jönnek a szokásos gondolatok, hogy " mi van ha nem találok jobbat?" "mi van ha nem tudom mást ennyire szeretni majd" vagy éppen fordítva " mi van ha más nem fog engem szeretni"

30 évesen már pontosan tudja az ember, hogy mit akar, mit nem hajlandó elviselni, mit nem hajlandó megtenni a párjáért.

Ennyire egyszerű.

tegnap 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez kortól nem függ inkább a személyiségtől és az érzésektől. Ha valaki letelepedik 30 évesen és hasonló a 20 éveshez akkor ugyanúgy lehet hosszútávú kapcsolata.
tegnap 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
50 évesen is lehet hosszú párkapcsolat. Ismerek olyat, akinek 3-4 tizenévig tartó párkapcsolata volt és most is van neki.
tegnap 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Másképp látom, környezetemben az emberek töredéke van együtt a 20 év körül összejött párjával. Inkább 25 és felette, de nem ritka, hogy 35, 40 felett jöttek össze és évtizedek óta együtt vannak.
tegnap 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első párommal vagyok és bár nincsenek köztünk nagyon konfliktusok akkor sem értek egyet azzal én sem, hogy (jóval) több az olyan párkapcsolat amely huszonévesen alakult ki.
tegnap 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Én pont fordítva látom, de amúgy ez egyénfüggő.

Aki alapvetően képes fenntartani, kezelni egy párkapcsolatot, az viszonylag hamar megtalálja azt akivel együtt lesz hosszú távon, akár örökre.

Aki viszont nem képes erre, de mondjuk népszerű típus, tehát férfiként bomlanak utána a nők, vagy nőként könnye nszerez mindig maga mellé valakit, nem lesz érdekelt a komoly, tartós kapcsolatokban.

tegnap 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hat szerintem eleg ritka az, ha fiatalon osszejonnek es kitartanak orokre.

20 evesen amugy altaban akik sokaig maradnak egyutt azert lathato egyfajta lazasag, marmint egyik kinegy erasmusra masik marad telnek az evek vagy nem elnek egyutt es hetvegente talalkoznak, nehezen szakitanak egymassal stb emiatt tunhet hosszunak a kapcsolatuk.

30 felett meg jo esetben nem fogsz belemenni ilyenekbe ott sokkal gyorsabban mennek a dolgok. Osszekoltoztok nagyon hamar vagy kb mindennap egyutt vagytok es eleg intenziven, sokkal tobb dolgot tudtok extra koran atelni es ezaltal kiderul nagyon hamar az is, hogy nem illettek ossze. 20on evesen meg nem tervezel semmit nincs elvaras es siman eluldogelsz 10 evet is valakivel mig 30 evsen mar erzed, hogy nem fogsz orokke elni es konnyebben dobbantasz.

tegnap 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

“ Az ember alapvetően a monogámiára van alkotva”


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan…a válási statisztikák és a szeretőtartás aránya alapján jutottál erre?


Én akiknél ezt látom, az azért lehet, mert ilyen típusok. Nem tudnak, nem szeretnek egyedül lenni, inkább elvannak egy megszokott langyi kapcsolatban, minthogy nekiálljanak mást keresni. Az kívül esik a komfortzónájukon. Más meg olyan típus, hogy jól érzi magát egyedül is, nem fél kilépni a kapcsolatból, ha már nem az igazi. Ennyi a különbség.

tegnap 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!