Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én érzem úgy vagy jogos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem úgy vagy jogos, hogy csak a diplomásokkal tudom megérteni magam?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a papír számít igenis sok diplomás lehet buta és sok papír nélküli lehet okos ezt én is észrevettem de valahogy hiába okos egy ember diplomás férfiként mégsem értem úgy meg magam, érzem hogy valami hiányzik, nem tudom miért... Volt olyan nő akinek nem volt végzettsége tök okos volt, értelmesen el tudtunk beszélgetni, de mégis hiányzott valami a beszélgetésből, ami nekem kellett, ami egy diplomásnál valahogy mindig megvolt, átlagban! Próbálok nyitni a nem diplomások felé is mert tudom hogy ez sznobság, de hogy mégis mindig hiányzik valami..
júl. 14. 08:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
60%

Hát nyugodtan keresgélj diplomásak között én nem bánom és kívánom neked, hogy legyen nagyon jó kapcsolatod. De nekem elgondolkodtató hogy bár úgy érzed, hogy neked diplomás nőkkel lenne jobb mégse jársz senkivel sem. Szerintem ebben az egészben csak annyi van, hogy a hasonló a hasonlót akarja, azt hiszed, hogy a diploma majd erős köteléket fog eredményezni. Több közös témáitok lesznek, jobban meg fog téged érteni.

Viszont ez sajnos nem így működik. Igen valószínűleg jobban fogja érdekelni a művészet, amolyan művész lélek lehet, mehetsz vele kiállításokra, érteni fogja fogja miről beszélsz, de nem biztos, hogy az EQ-ja legalább az általános szintet meg fogja ütni. Tudjuk, hogy az ember nem tökéletes, de fejlődésre lehet képes. Lehet mindketten pozitívan befolyásolnátok egymást és remélem, hogy úgy lesz. De hát ez nem biztos. Lehet a pénzt, a materiális dolgok fontosak inkább számára, nincs tudása az érzelmi intelligenciáról és nem tudod őt megváltoztatni.

Szerintem ki kéne ütni a fejedből, hogy tutira a diplomás nő tehetne téged boldoggá mert nekem úgy jön le, hogy az van a tudatalattidban és azért nem jó neked diplomás nélkülivel bár elmondásod szerint nem mindegyik "IQ-zseni".

júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #6-al.


"Talán az érdeklődés nem volt meg igazán, a komplex látásmód, szerintem az egyetemi élet, szakdolgozat megírása stb. nagyon sok készséget fejleszt jó esetben, tehát hiába okos valaki ha például nem írt szakdolgozatot nem tanult egyetemen, olyan készségek talán nem fejlődnek úgy ki nála"


Ez teljesen érthető valamilyen mértékben, de más részről nézve bár nem írt szakdolgozatot az életben több/más tapasztalatokat szerzett mint az aki megírta a szakdolgozatát, járt egyetemre. Arról nem beszélve, hogy sok egyetemista csak átbukdácsol, átengedik mert anyuci-apuci segít benne, de mindegy.


Jobb lenne mindenképpen ha inkább hagynád a nem diplomásakat és csak kizárólag diplomásakkal ismerkednél mert lehet az a nem diplomás személy szintén előbb utóbb úgy érezné, hogy nem passzoltok hiszen nem érted meg ő milyen élethelyzeteken ment keresztül míg te tanultál.

Fölöslegesen ismerkedsz velük. Nem vagytok egymáshoz valóak.

júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
60%
#21 A barátom diplomás feleségét és az azt követő barátnőjét semmiféle művészet nem érdekelte, sem a képzőművészet, sem a zene vagy az irodalom. Kiállításokra vagy koncertekre hat ökörrel sem lehetett volna elvontatni őket. De persze ilyenek vannak diploma nélküliek között is szép számmal. Az számít, kinek mi az érdeklődési köre.
júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
65%

21-es vagyok:


"Igen valószínűleg jobban fogja érdekelni a művészet, amolyan művész lélek lehet..."


Ott a valószínűség szócska. Igazából az egész hozzászólás feltételes módban van írva mert nem tudom, sőt más se tudja tűpontos bizonyossággal megállapítani, hogy a diplomás hölgyekkel boldogabb élete lehetne. Pontosan amiatt írtam, hogy le kéne vetkőznie a berögzült gondolkodásmódját, hogy tutira kiegyensúlyozott, könnyebb életet élne velük.


Tulajdonképpen nem is értem a "diploma megszerzése, diploma utáni élet biztosan jobb, szebb, fix megtalálom köztük életem párját" mert bármikor még 40+ évesen is az ember mehet egyetemre, fejlődhet és bármikor egy diplomás élete összeomolhat ha nem eléggé stabil a mentalitása.


Nagyon úgy tűnik én nekem kérdező, hogy te inkább nem akarsz sz*rakodni szakképzett nőkkel, akik lehet sokkal okosabbak mint te csak nem lexikális tudást nézve. De mivel a diplomás nőknél nincs egyelőre szerencséd így rájuk fanyalodsz "ló helyett szamár is jó" alapon.

De valójában azért érzed magad közelebb a diplomásakhoz mert kishitű vagy. Problémáid vannak az önértékelés területén és kompenzálnád hasonló gondolkodással, életvitellel.

Majd nehogy a végén az legyen, hogy pontosan a hasonlóságok verjenek éket köztetek és főleg az önbizalom hiánya.

Aki nem tud úgy elbeszélgetni másokkal, hogy ne hozza szóba az egyetem alatt töltött éveket, élményeit az én szerintem kompenzál eléggé rendesen.


A különböző életstílus, tapasztalok lehetnek jók, hathatnak pozitív hatással a két félre.


A másik lehetőség, hogy még nem botlottál hozzád illő nőbe és azért nincs párod, azért nem érzed magad jól senkivel.

júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

"A barátom diplomás feleségét és az azt követő barátnőjét semmiféle művészet nem érdekelte, sem a képzőművészet, sem a zene vagy az irodalom"


És én mennyi nem diplomást ismerek, akiket ez nem érdekli. Az ellenkezője a ritka.

Diplomás ismerőseim nagyobb része vevő a művészeti dolgokra. A műszaki diplomások is. Én is.

júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

De gyerekek nem a művészet az élet értelme. Egy csomó kapcsolat azért megy tönkre mert a hobbik, az "én-idő" egyre és egyre több mint a párjával eltöltött idő. Vagy azért megy tönkre mert hiába járnak ők el Malibuba kirándulni, pazar helyeket látogatnak meg a munka, a karrier építés többet ér mint a partner. Nem tudnak arany középutat találni és elveszítik egymást a folyamatok során. Későn kapcsolnak, későn akarják helyrehozni a kapcsolatot.

Persze ha állandóan csak a 4 fal között bóbiskolnak az ugyanúgy rosszul hat.

De ne már, hogy a festészet, múzeumok látogatása dobja fel a kapcsolatot mert ez nem igaz.

A beszélgetés, a különböző szemléletek, egymásra való odafigyelés, egymás tisztelete és szeretete tartsa össze a kapcsolatot és nem a diploma, vagy annak hiánya.


Aki abba a hitbe ringatja magát, hogy 100%/90-80%-ban hozzá inkább/csakis diplomás illik mert a szakdolgozat, professzorok, egyetemi élmények közelebb hozzák őket minél tovább/örökre azzal valami baj van.


"ha például nem írt szakdolgozatot nem tanult egyetemen, olyan készségek talán nem fejlődnek úgy ki nála"


Én ilyen butaságot nagyon régen olvastam és főleg diplomástól.

A szakdolgozat egy okos embernek nem okoz olyan nehézséget, vagy ha okoz akkor túllép rajta.


Nem is értem miért fontos, miért keverendő össze maga a nagybetűs élettel. Az egyetem csak egy megálló. Az egyetemisták később ugranak bele a legnagyobb iskolába és az az élet önmaga. Nem ad senki azért Nobel-díjat manapság, hogy valakinek papírja van diploma okán.


Szerintem egyértelműen a kérdező keveri a szezont a fazonnal mert éretlen bizonyos fokig és önbizalomhiányos.

júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
17%

"De ne már, hogy a festészet, múzeumok látogatása dobja fel a kapcsolatot mert ez nem igaz."


És aki szeret ilyen helyekre menni, akkor menjen egyedül? Miért ne lehessen elvárni, hogy a párjával menjen? A közös élményekről lehet beszélgetni. A közös élmények összekötnek.

A ki sem mozduló párok szerinted mély beszélgetéseket folytatnak a 4 fal között? Nem hinném. Helyette a tv-ét nézik és telefont nyomkodjáék.

júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem, dehogyis gondolom így.


Szándékosan oda írtam ezt:


"Persze ha állandóan csak a 4 fal között bóbiskolnak az ugyanúgy rosszul hat.

A beszélgetés, a különböző szemléletek, egymásra való odafigyelés, egymás tisztelete és szeretete tartsa össze a kapcsolatot és nem a diploma, vagy annak hiánya."


Természetesen feldobja a kapcsolatot ha a két fél nemcsak otthon a kanapén henyél. Fontos, hogy töltsenek el együtt kinn a világban is időt, hogy legyenek közös pontok, de a különböző élettapasztalok, élmények, vélemények, eszmecserék is ugyanúgy fontosak.

Nincs két egyforma ember és nem létezik olyasmi, hogy az ember megáll a fejlődésben élete során. Mindenki változik ki milyen irányba, de akkor is változik.

Lehet, hogy eleinte valaki szeret túrázni járni, de mit tudom én balesetet szenved és már nem akar és akkor már a közös pont eltűnik és ha valakit csak a túra köt össze az már rég nem jó. Ez csak egy szélsőséges példa volt mielőtt megintcsak félreértés történne.


Amit a kérdező írt, a szakdolgozat és azza nem tudom hogyan összekapcsoló tapasztalat maga az életet nézve eléggé gyenge kiindulási pont kapcsolatot illetőleg.

Ad valamilyen pluszt, de nem sokat és biztosan nem erősíti meg a kapcsolatot örökké.

Nyugodtan ismerkedjen diplomás nőkkel és a nők is diplomás férfiakkal, legyen szerencséjük, de szerintem a kérdező nagyon fordítva ül a lovon. Ennyi.

júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!