Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én érzem úgy vagy jogos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem úgy vagy jogos, hogy csak a diplomásokkal tudom megérteni magam?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a papír számít igenis sok diplomás lehet buta és sok papír nélküli lehet okos ezt én is észrevettem de valahogy hiába okos egy ember diplomás férfiként mégsem értem úgy meg magam, érzem hogy valami hiányzik, nem tudom miért... Volt olyan nő akinek nem volt végzettsége tök okos volt, értelmesen el tudtunk beszélgetni, de mégis hiányzott valami a beszélgetésből, ami nekem kellett, ami egy diplomásnál valahogy mindig megvolt, átlagban! Próbálok nyitni a nem diplomások felé is mert tudom hogy ez sznobság, de hogy mégis mindig hiányzik valami..
júl. 14. 08:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%

Értelek, akkor így kell keresgélni. Ha számodra ez fontos. Nincs ezzel semmi baj szerintem. Mindenkinek más preferenciája van.

3as voltam.

júl. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem a szakdolgozat írás hiánya okoz konfliktust, inkább arra gondolnék, hogy aki szintén járt egyetemre, az jobban megérti milyen nehézségekkel járhatott eljutni a jelenlegi életedig. Több a közös pont a megélt élethelyzetekben, mint egy olyan nővel, aki középiskola után pl beállt aladónak a helyi közértbe. Ettől függetlenül lehet az a nő okos, de más élethelyzeteket élt meg, más a mentalitása, mást tart fontosnak. Illetve közrejátszhat az is, hogy aki diplomát szerezett, abban esetleg jobban meg van a fejlődésre, önképzésre, általános műveltség szélesítísére való hajlam, mint abban, akinek sosem voltak ilyen céljai. Emiatt szintén több lehet a közös pont egy képzett nővel, mint valakivel, aki úgymond már nem akar többet művelődni és megelégszik a jelenlegi tudásával. Szerintem ez ennyire sarkalatosan nem általánosítható a diploma meglétére. Én például végeztem egyetemet, írtam szakdolgozatot, de végül a tényleges diplomát nem kaptam kézhez, mivel a szakdolgozat megvédésének napján a szülőszobán vajúdtam az első gyermekemmel. Azóta sem szereztem meg a diplomát, mivel olyan saját vállakozásban dolgozok, ahol ez okafogyottá vált. Ettől függetlenül azóta is képzem magam és fejlődök a munkámhoz szükséges releváns információk terén.
júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%

Eszembe jut a diplomás exem aki mint egy lexikon olyan volt, de az empátia.....nyomokban se.

Apam se az, bnőm férje se....nekem a diplomás ismerősökből hiányzik az empátia (bocs).

júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
51%

Olyasmi alapja lehet, hogy a szüleid folyamatosan bántalmaztak a tanulás, tanulmányi eredmények kapcsán. Egyéb esetben nem tekintenél egy diplomára vallási áhítattal. Ha belegondolsz, egy könyvtáros-informatikus vagy egy anglisztika szakos gyakorlatilag életképtelen, hajléktalan lenne, ha a szülei vagy a párja nem tartaná el. Ez vajon az intelligencia és az "elit" jele?


Millió fajta diploma van. Van, amelyik jó, és van, amelyik nem ér többet egy érettséginél. Ez van.

júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%
Nekem ez az olvasottság miatt szokott lenni, vagyis annak a hiánya miatt. Hiába okos valaki, ha nem olvasott, nincs lexikális tudása, egy idő után nem lesz közös téma🤷🏼‍♀️
júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

Nem a szakdolgozatról meg a konkrét lexikális tudásról van szó szerintem. Egyszerűen szemléletbeli különbség van a két csoport között. Legalábbis elég gyakori.


Én ismerkedtem olyan férfival, aki nyíltan kifejezte az értetlenkedését afölött, hogy a mérlegképes könyvelői képzés miért két éves, hiszen csak annyit kell tudni, hogy "mennyi pénzt kapsz és mennyit adsz ki".


A példánál maradva, egyáltalán, de még csak homeopátiás mértékben sem az a probléma, hogy a pasi nem értett a számvitelhez. Az a gáz, hogy még elméleti síkon, egészen homályos fogalmai sem voltak a terület komplexitásáról. És ezt annak a számlájára írtam, hogy ő maga soha, egyetlen egy területben sem mélyedt el igazán.

júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
55%

Jártam egyetemre, de nincs diplomám. Volt, aki részegen ment csak át a vizsgán, és egyedül neki sikerült. Sajnos nagyon szivatós volt a legtöbb tanár, én meg nem akartam elpazarolni még X évet, úgyhogy letettem egy felsőfokú szakképesítést, és elmentem dolgozni.

Szerintem semmi olyan pluszt nem ad a beképzeltségen kívül - aki hajlamos rá, ami egy intelligens szakmásnak ne tudna megadni egy szakma, amit kitanul, és elhivatott benne.

Nem az egyetemi életről kell beszélgetni, és akkor fogtok tudni témát találni. Nekem sosem volt gondom diplomás emberekkel beszélgetni. Kivéve azzal, aki sík hülye volt, csak bölcsészetből szerzett 1 diplomát, meg azzal, aki még meg se szerezte, de egy felfuvalkodott hólyag lett, és magát képzelte a világ közepének.

Tesómnak 3 diplomája is van, és okos, de képtelen akár egy kapcsolatba is belemenni. Végignéztem az összes szakdolgozat írását, az csak idegrendszeri összeomlást okozott neki, meg az amúgy is nagy teljesítmény orientált hozzáállásán olyan szinten rontott, hogy azóta is minden feszültebb helyzetben bőg, nem plusz képességeket adott neki...


Ha neked ez az elvárásod, akkor oké. De te magad is bevallod, hogy diplomások közt is vannak kevésbé intelligensek, és nem diplomások közt is vannak értelmesek, tehát ez csak a saját elvárásod. Semmi gond, te ilyen vagy. Biztosan találsz majd párt, de akkor szánalomból, meg a sznobság látszatának csökkentése érdekében nem kell próbálkozni szakmásoknál.

júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
57%
Hasonló hasonlót vonz.
júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is csak diplomás jöhet szóba. Ha nem akarsz, nem kell ezen változtatni.
júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
59%

"Az a gáz, hogy még elméleti síkon, egészen homályos fogalmai sem voltak a terület komplexitásáról."


Létező jelenség. Minél kevésbé ért valaki valamihez, annál többre értékeli a tudását sok esetben.

júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!