Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem féltek a kapcsolattal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem féltek a kapcsolattal, elköteleződéssel járó változásoktól?

Figyelt kérdés

Leginkább 35-40 felettiek válasza érdekelne, hogy ti ezt hogyan élitek meg.


Tapasztaltatok ilyet, hogy attól tartotok, hogy egy ismerkedés felforgatja a nyugodt, békés szingliéleteteket, és pl hosszútávon többet vesz el az egész, mint amennyit ad?

Leginkább arra az érzésre gondolok, amikor az embert egy ismerkedésnél elkapja a pánik, hogy ha össze kell költözni, akkor lőttek az eddigi nyugalomnak, és a másik miatt sokkal több lemondást, türelmet kell majd gyakorolni, olyan dolgokat, áldozatokat is bevállalni, amiket az ember nem akar, de abban a helyzetben már muszáj.


Szeretnék párkapcsolatot, de ilyen téren az összeillőséget is keresem, hogy az ellentétek ne tegyék tönkre a dolgokat... ilyen téren inkább tudatosabban ismerkedem, de ettől még ez a szorongás ott van. És ilyenkor a könnyebbik út a menekülés, hogy az ember mégsem vállal párkapcsolatot, kihátrál, mert nem szeretné hogy felforgassák az életét, és még ő legyen a hibás utólag. Közben viszont ott van belül az igény egy megértő, elfogadó, és mély párkapcsolat iránt, mert nagyon jó dolog szeretni, adni, és viszontszeretve is lenni.


Hogyan élitek meg ezt? Van itt olyan, aki fel tudott ez alól szabadulni, és jó párkapcsolata lett? Mi segít ilyen helyzetben?



tegnapelőtt 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A megfelelő partnerrel nem szenved az ember, hanem jobban érzi magát. Őt kell megtalálnod.
tegnapelőtt 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

48 évesek voltunk mikor összejöttünk. A párom sosem élt együtt előttem senkivel, intro(nagyon), gyereke sincs. Nekem 2 gyerek, 2,5 évvel előtte halt meg a párom.

Rajta éreztem, hogy fél feladni a szingli létet, meg hogy eztán együtt vkivel ... meg is mondta, neki kell az egyedüllét. 3 hónapra rá a covid miatt összeköltöztünk próbaidőre...és maradt. Eleinte fura volt neki tudom, a gépére, telójára nagyon kényes volt 😀 Aztán elköltöztünk sajátba véglegesbe , együtt is dolgozunk igy 0/24...ma már azt mondja, semmi pénzért nem kéne a régi élete. Mondjuk én eleve nagyon bújós, gondoskodó vagyok, sosincs vitan könnyű velem az élet.

tegnapelőtt 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Voltak hosszabb,együtt élős kapcsolataim . Már hetedik éve nincs senkim. De soha többet sem együtt élni, de még egy szobában, egy ágyban sem vagyok hajlandó senkivel.

Mindenkinek legyen meg a saját vára,ahová visszavonulhat.Attól még lehet nagyon jó kapcsolatot alakítani, fenntartani. De ötven felett nem vágyom közös fizikai együttélésre már.


F

tegnapelőtt 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Dettó. Ment egy darabig, de egyre rosszabb lett, szép lassan, de kihátráltam belőle. Ha nem is 100 %-ban, de visszakaptam a régi életemet. Nem vagyok egyedül, de független vagyok.

N

tegnapelőtt 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De
tegnapelőtt 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy picit igen, de rájöttem, hogy nekem egy JÓ kapcsolat ad annyit, hogy megéri alkalmazkodni miatta és lemondani bizonyos dolgokról.
ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!