Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » E téren visszafelé fejlődést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

E téren visszafelé fejlődést látok a nőknél 10 évvel később. Mi az oka?

Figyelt kérdés

Mostanság több új, 30-33 év körüli nőt ismertem meg, ez az én korosztályom. Köztük előfordult több is, akivel volt kölcsönös érdeklődés. Egy-egy egyénnél eddig nem tűnt fel, de most már elég általánosnak látszik, hogy ezek a nők egy téren lényegesen rosszabbak, mint amiket korábban tapasztaltam: kevésbé odaadóak, kevesebb bennük a tűz, érzelem, hit, akarat. Az érdeklődés ugyanúgy megvan, de ez teljesen más formát ölt. Számító, több vasat tűzben tartó.


Nem ehhez szoktam hozzá. Amikor pár évvel korábban a húsz-huszonegykét évesekkel ismerkedtem, megvolt bennük az a hozzáállás, hogy talán megtalálták életük párját, vagy legalábbis valakit, aki sokat jelent számukra.


Akikkel most ismerkedem a mostani "új" korosztályomban, nincs meg ez bennük. Azon tűnődöm, miért. Vagy azért, mert már többször csalódtak az életben, és nem merik lelküket beletenni, nehogy megsérüljön megint. Esetleg kiégtek, elfogytak érzelmeik, már nincs is mit beletenni. Sok férfi után csak egy sokadik lennék.


A másik elméletem az, hogy 10 év alatt változott a társadalom, a nők általános hozzáállása a kapcsolatok iránt. Sokkal inkább függetlenek, kevésbé van szükségük férfira, kevésbé hajlandóak komoly kapcsolatra, elköteleződésre.


Akár így, akár úgy, de elég csúnyán haladnak a megkeseredett, egyedül maradt kétmacskások táborába, már fél lábbal ott vannak most is. És nem is a külső miatt, hanem a hozzáállás miatt, inkább a 21-24 körüli nőket fogom megcélozni újból, aztán meglátjuk.


Szóval, mi lehet a jelenség fő oka?



2023. okt. 22. 10:40
A kérdező szavazást indított:
A kor előrehaladtával változik a személyiség
A társadalom változott
Téves az egész feltevés, nincs itt semmi tendencia, csak véletlenül olyanokat dobott az sors most
23 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
31%

Mindkettő opció igaz:


"Vagy azért, mert már többször csalódtak az életben, és nem merik lelküket beletenni, nehogy megsérüljön megint. Esetleg kiégtek, elfogytak érzelmeik, már nincs is mit beletenni. Sok férfi után csak egy sokadik lennék. A másik elméletem az, hogy 10 év alatt változott a társadalom, a nők általános hozzáállása a kapcsolatok iránt. Sokkal inkább függetlenek, kevésbé van szükségük férfira, kevésbé hajlandóak komoly kapcsolatra, elköteleződésre."

2023. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
64%

Tehát megismertél 1-2-3 30-33 közötti nőt és ebből ilyen messzemenő következtetést vonsz le az egész korosztályra nézve?

Kicsit egyszerűen gondolkodsz, nem gondolod? 🙂

2023. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
De ez a "jelenség" nemcsak visszafejlődés, hanem előre haladás is. Úgy gondolom részben tehetnek róla a férfiak akikkel dolguk volt. Persze ez fordítva is előfordul nemeket tekintve.
2023. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
22%

2.


Mondjuk, ha fordított nemekkel írná, akkor sokan nyomnák a "nagyon igaz, nagyon igaz"-t és menne a lepontozás mindenkinek, aki azt írná, amit te most.

2023. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

"Sokkal inkább függetlenek, kevésbé van szükségük férfira"

Bocsánat, tessék? Neked komolyan böki a szemed, hogy a nők nem szorulnak rá a férfiakra és nem függnek tőlük pl anyagilag, hanem jól megvannak akár nélkülük is?

2023. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, mindenki egy egyéniség, senki nem egyforma, ezért én mindenféle általánosítást utálok. Pedig te most pont ezt csinálod. Mindenkinek megvan a saját története, a saját múltja, ez nem korfüggő. Én is 30-as vagyok, de van bennem "tűz" és ugyanúgy (ha nem jobban) tudok szeretni, mint huszonévesen. A te bajod szerintem az, hogy ilyenkor a nőknek már vannak bizonyos elvárásaik, nem ugrálnak egyik pasiról a másikra és megijedtél attól, hogy valamit teljesíteni is kell, nem elég, hogy megvan a vonzalom és jó a szex.
2023. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
15%

6.


Mázli, hogy ezen elvárások csak a férfiakkal szemben kötelező erejűek (legyen lakása, dzsukszos kocsi, milliárdos fizetés stb.), fordítva elvárás már csúnya sovinizmus.

2023. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
75%

Már megint te? Ezt is te írtad ki:


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__randi..


Bolond vagy, ezt már leírták. Ébredj fel az álomvilágodból.

2023. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

"Neked komolyan böki a szemed, hogy a nők nem szorulnak rá a férfiakra és nem függnek tőlük pl anyagilag, hanem jól megvannak akár nélkülük is?"


Nem ezzel a részével van bajom, hanem ami még ebből következik. Persze az egyedülmaradtak, meg a gyerekeket egyedülnevelők védekezési mechanizmusa elhiteti velük, hogy így jó minden, de valójában legbelül a többség vágyik egy társra, aki velük marad, és szörnyű lét az anélkül, csak ezzel nem akarnak szembesülni.

2023. okt. 22. 11:02
 10/36 A kérdező kommentje:
8, wow, gyanús a hasonlóság, engem is meglepett, de emlékeznék rá, ha én írtam volna. Nem én voltam, de vicces az egybeesés. :)
2023. okt. 22. 11:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!