Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » E téren visszafelé fejlődést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

E téren visszafelé fejlődést látok a nőknél 10 évvel később. Mi az oka?

Figyelt kérdés

Mostanság több új, 30-33 év körüli nőt ismertem meg, ez az én korosztályom. Köztük előfordult több is, akivel volt kölcsönös érdeklődés. Egy-egy egyénnél eddig nem tűnt fel, de most már elég általánosnak látszik, hogy ezek a nők egy téren lényegesen rosszabbak, mint amiket korábban tapasztaltam: kevésbé odaadóak, kevesebb bennük a tűz, érzelem, hit, akarat. Az érdeklődés ugyanúgy megvan, de ez teljesen más formát ölt. Számító, több vasat tűzben tartó.


Nem ehhez szoktam hozzá. Amikor pár évvel korábban a húsz-huszonegykét évesekkel ismerkedtem, megvolt bennük az a hozzáállás, hogy talán megtalálták életük párját, vagy legalábbis valakit, aki sokat jelent számukra.


Akikkel most ismerkedem a mostani "új" korosztályomban, nincs meg ez bennük. Azon tűnődöm, miért. Vagy azért, mert már többször csalódtak az életben, és nem merik lelküket beletenni, nehogy megsérüljön megint. Esetleg kiégtek, elfogytak érzelmeik, már nincs is mit beletenni. Sok férfi után csak egy sokadik lennék.


A másik elméletem az, hogy 10 év alatt változott a társadalom, a nők általános hozzáállása a kapcsolatok iránt. Sokkal inkább függetlenek, kevésbé van szükségük férfira, kevésbé hajlandóak komoly kapcsolatra, elköteleződésre.


Akár így, akár úgy, de elég csúnyán haladnak a megkeseredett, egyedül maradt kétmacskások táborába, már fél lábbal ott vannak most is. És nem is a külső miatt, hanem a hozzáállás miatt, inkább a 21-24 körüli nőket fogom megcélozni újból, aztán meglátjuk.


Szóval, mi lehet a jelenség fő oka?



2023. okt. 22. 10:40
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
94%
Ez jó sz*r szöveg, még hazudni sem tudsz. Már megkaptad a válaszokat arra a kérdésedre is, miért vagy értetlen?
2023. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenen akkor filózhatnál, ha ugyanezeket a nőket ismerted volna 10 évvel ezelőtt is.

Akikkel ismerkedsz, lehet, hogy korábban sem voltak jobbak.

Ráadásul feletted is eltelt ez a 10 év, te is változtál.

Egyébként 30 után már bőven éri/érte az embert annyi sz@r és csalódás, hogy nyilván óvatosabb, akár befásult, megkeseredett. Már látja, hogy nem lesz fiatalabb, véges az idő. Ha emellett nincs rendben magával és nem jó helyen van az életében, persze, hogy nem pozitív kisugárzású lesz.

2023. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

12

Én is változtam, bennem is nagyobb a tudatosság, valójában amiket leírtam róluk, rám is igazak részben, de engedtem, hogy teljesen ilyen legyek.

Na meg annyi a különbség, hogy férfiak esetén ez sokkal inkább számít erénynek, mert a nagyon érzelmes és odaadó hozzáállás inkább női energia, továbbá összességében is pozitívabb életem van 30 évesen, mint 10 éve.

2023. okt. 22. 11:14
 14/36 A kérdező kommentje:
*de nem engedtem
2023. okt. 22. 11:14
 15/36 Kitana. ***** válasza:
100%

A macskás részre annyit reagálnék, hogy ez csak nektek tűnik ilyen borús jövőképnek, akik semlegesen viszonyultok hozzájuk, amúgy hidd el, hogy bármelyik macskaszerető nő boldogan leélné az életét 1+ macskával, ha valaki elémállna, hogy vagy pasim nem lehet soha többet, vagy macskám, hát, nem macska nélkül maradnék :DDD És erről nem a férfiak tehetnek, nyugi, nem is várja senki tőletek, hogy überelni tudjatok egy macskát.

De komolyra fordítva a szót, nem csalódásnak mondanám, de szerintem x tapasztalat után az ember rájön, hogy nem kell mindenáron mellé valaki, csak akivel tényleg passzolnak, de ezt meg nem az első pár találkozás után tudod megállapítani, szóval nyilván nem fog még ragadni a másik a negyedik randin, tovább tart az ismerkedős szakasz, én nem ismerkedek soha egyszerre több emberrel, ha egy érdekel épp, akkor azt akarom megismerni, de egy komolyabb kötődés nem fog pillanatok alatt kialakulni csak mert látok a másikban pár pozitív tulajdonságot. Főleg, ha van az embernek egy kialakult életritmusa, akkor abba is hogyan illeszkedik majd a másik, ha neked ez túl rideg, akkor ez van, de ez nem azt jelenti, hogy nincsen tűz, csak az nem fog csak úgy magától feléledni pár jó megmozdulástól, hanem picit több fa kell, érted :D

2023. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
96%

6-os vagyok

Nézd 7-es, biztos voltam benne, hogy az "elvárások" alatt te csak a lóvét, a kocsit, meg a házat látod. Annyira tipikus :D. Pedig baromira nem erről van szó. Itt elkötelettségről, szeretetről és érzelmi bizonságról szól a dolog (nyilván vannak nők, akik a te részlevételeid szerint élnek, de ha hiszed, ha nem, nem ez a gyakori).

2023. okt. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a fő probléma hogy másképp van a két nem "bekötve" úgymond. A nő tini kora óta/gyermekkora óta arról ábrándozik, hogy lesz szerelme, házasság és gyerekek általában(!) míg a fiúk többsége (nem az összes) minél több lányon akar "praxolni" és képes még hazudni is érte. Na most a totálisan naív lányka elhiszi hogy vele akarja leélni az életét, így-úgy szereti aztán pofára esik. Ennek függvényében csalódás éri, óvatosabb és ha megint kifog egy "jómadarat" (hazug, hűtlen, bántalmazó) akkor ismét megszívja. Olyannyira hogy már társat se keress, vagy csak szexre partnert. A férfiak HA változnak jobb irányba akkor 25-35 éves koruk között érettebbek lesznek, de már az a érzelmileg kiégett nő már tartással van iránta, vagy figyelembe se veszi. Ez így örök körforgás míg nem akad olyan, aki a páncél mögé férkőzik.
2023. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Most sikerült feleleveníteni, hogy a 20 évesektől pedig azért menekültem, mert sokszor nem tudták, mit akarnak, meggondolatlanul viselkedtek, butaságokat csináltak. Szívtam már meg emiatt cserben hagyást.


Valójában az az ideális, amelyik már van elég tudatos saját magát illetően, de még nincs kiégve, vagy sérülve.


Nagyon szűk rétegnek tűnik ez, de főnyeremény.

2023. okt. 22. 11:37
 19/36 anonim ***** válasza:
95%

" a többség vágyik egy társra, aki velük marad, és szörnyű lét az anélkül, csak ezzel nem akarnak szembesülni."


Dehogy szörnyű. Hiába próbálod ezt belebeszélni másokba.

Csak egy nagyon magas szintű partner (jóképű, odaadó, intelligens, talpraesett, humoros, hűséges, jó az ágyban) tudja überelni az egyedüllétet. Ha nem akad ilyen, akkor sokkal jobb az élet egyedül (simán lehet tartalmas), mint egy olyan partnerrel, akiből bármelyik leírt érték hiányzik.

2023. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Kitana. ***** válasza:
97%
19 Igen, ezt az “ember társas lény” dolgot félreértelmezik általában. Nem úgy vagyunk társas lények, mint pl a madarak, akiknek kell egy pár, akivel leélik az életüket, hanem simán szociális lények vagyunk, akiknek kell a társaság és bármilyen közeli emberi kapcsolatok. Aztán ezekből a közeli kapcsolatokból szövődnek párkapcsolatok is néha, de biológiailag meg az időszakos monogámia lenne a természetes, ezért gyengül a vonzalom is, amit már pusztán azért próbálunk fenntartani mindenféle “trükkel” (programok, minőségi idő, stb), mert már értelmesebbek vagyunk, mint az ősemberek és nem csak az ungabunga meg a szülés miatt érdekel a másik :D Valójában nálunk a párkapcsolat csak az utód első pár éve miatt lenne lényeges és simán csak a közösségre van szükségünk. (Csak sok embernél ez is hiányzik.)
2023. okt. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!