Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » E téren visszafelé fejlődést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

E téren visszafelé fejlődést látok a nőknél 10 évvel később. Mi az oka?

Figyelt kérdés

Mostanság több új, 30-33 év körüli nőt ismertem meg, ez az én korosztályom. Köztük előfordult több is, akivel volt kölcsönös érdeklődés. Egy-egy egyénnél eddig nem tűnt fel, de most már elég általánosnak látszik, hogy ezek a nők egy téren lényegesen rosszabbak, mint amiket korábban tapasztaltam: kevésbé odaadóak, kevesebb bennük a tűz, érzelem, hit, akarat. Az érdeklődés ugyanúgy megvan, de ez teljesen más formát ölt. Számító, több vasat tűzben tartó.


Nem ehhez szoktam hozzá. Amikor pár évvel korábban a húsz-huszonegykét évesekkel ismerkedtem, megvolt bennük az a hozzáállás, hogy talán megtalálták életük párját, vagy legalábbis valakit, aki sokat jelent számukra.


Akikkel most ismerkedem a mostani "új" korosztályomban, nincs meg ez bennük. Azon tűnődöm, miért. Vagy azért, mert már többször csalódtak az életben, és nem merik lelküket beletenni, nehogy megsérüljön megint. Esetleg kiégtek, elfogytak érzelmeik, már nincs is mit beletenni. Sok férfi után csak egy sokadik lennék.


A másik elméletem az, hogy 10 év alatt változott a társadalom, a nők általános hozzáállása a kapcsolatok iránt. Sokkal inkább függetlenek, kevésbé van szükségük férfira, kevésbé hajlandóak komoly kapcsolatra, elköteleződésre.


Akár így, akár úgy, de elég csúnyán haladnak a megkeseredett, egyedül maradt kétmacskások táborába, már fél lábbal ott vannak most is. És nem is a külső miatt, hanem a hozzáállás miatt, inkább a 21-24 körüli nőket fogom megcélozni újból, aztán meglátjuk.


Szóval, mi lehet a jelenség fő oka?



2023. okt. 22. 10:40
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
19 - ez szörnyű hozzáállás, ez biztos hogy az új mozgalmak agymosása. Ez a lista maximum a férfiak 1-2%-ánál teljesül. Ezzel a hozzáállással maximum ennyi százaléka a nőknek tudna megállapodni, az összes többi által született gyermek csonka családban, apa nélkül, férfi példakép nélkül nőne fel. Ezt nem gondolhatjátok komolyan. :) Bár gyanús, hogy inkább troll komment. Szerencsére a nők többsége azért nem ilyen.
2023. okt. 22. 12:26
 22/36 anonim ***** válasza:
91%

De igen, komolyan gondolom. És van olyan párom, amilyen férfit leírtam.

Nem, nem az 1-2%-nál teljesül.

De igen, a nők többsége ilyen. Vagy még több dolgot is elvár, vagy más dolgokat. Vagy nem vár el 1-2 olyat, amit én igen, vagy akár kizárná az én páromat olyan pár olyan miatt, ami nekem nem jelent gondot, de ő viszont hűtlennel, bántalmazóval van együtt. Az utóbbi még mindig komoly társadalmi probléma.

2023. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
2%

"Csak egy nagyon magas szintű partner (jóképű, odaadó, intelligens, talpraesett, humoros, hűséges, jó az ágyban) tudja überelni az egyedüllétet. Ha nem akad ilyen, akkor sokkal jobb az élet egyedül (simán lehet tartalmas), mint egy olyan partnerrel, akiből bármelyik leírt érték hiányzik."


Ez borzasztó! Ezzel áltatják manapság egymást a feminista nők? Ez egy káros hazugság, ha így lenne a legtöbb nőnek nem lenne párja. Kezdjük ott hogy ha létezik is ilyen férfi, akkor se minden nőnek jut csakis a legjobbnak. De ezt a listát a férfiak talán ezreléke ha tudná teljesíteni. És nők között is a hasonló pont ennyire ritkaság. Ez roppant káros hogy a feminizmus ilyen téveszméket terjeszt. Nem csoda hogy ennyi a magányos és megkeseredett nő. Biztos a válások is ebből jönnek, sok szingli nő telebeszéli a többi fejét hogy neki is ez járna és váljon meg dobja a másikat a kukába, hiszen oda való. Teljesen káros téveszmékben éltek, és egymást is húzzátok bele ezekkel a becsapásokkal.

2023. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
94%
A korán klimaxolo majmoknak fő a feje, hogy igazolják le maguknak azt, hogy szerintük hozzájuk mindig is csak a huszonéves csajok fognak illeni. A degenerált vágyaikat muszáj, hogy a nőkre kenjék valahogy. Hát ők az okai annak, hogy nekik húszéves csajokra kell nyomulniuk még 50 60 éves majomként is majd. Ennél szánalmasabbak már nem is lehetnétek. 😂🤡
2023. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert TE személy szerint nem tudod megugrani, koránt sem lesz szörnyű vagy épp borzasztó hozzáállás. :)

Az sem igaz, hogy csak a férfiak 1-2%-a tudja ezt megugrani. Mi olyan megugorhatatlan benne?? Intelligencia, talpraesettség, hűség, humor. Ezek lennének olyan megugorhatatlanok? Vagy hogy legyen vele jó a szex? Szörnyű elvárások, valóban. A jóképűség pedig ízlés kérdése, nem csak egy adott típus lehet jóképű, annak ellenére h sok férfi fejében ez a kép él. Hányszor volt már olyan, h a barátnőim áradoztak egy srácról milyen helyes, én meg kb kiszaladtam volna a világból tőle. És persze fordítva.

Mindenki azt vár el, amit akar, maximum nem lesz olyan, aki ennek megfelel, az viszont nem a ti problémátok, hanem az adott emberé! Nem kötelező párkapcsolatban élni, nyugodtan mondhatja bárki azt, hogy inkább egyedül lesz, semmint megalkudjon. Elhiszem, hogy ez csípi a szemeteket, de ez még mindig egyéni szoc.probléma. Addig viszont, amíg van olyan férfi, aki megfelel az elvárásoknak, nem látom hol a probléma.

2023. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
22 - akkor így már más. Akit én "jóképű, odaadó, intelligens, talpraesett, humoros, hűséges, jó az ágyban" valamelyikének tekintek, az egy szűkebb kategória. Neked hamarabb kezdődik, úgy már nem tűnik túlzásnak az elvárás, világos.
2023. okt. 22. 12:49
 27/36 anonim ***** válasza:
91%

23


Nem áltatom magam, mert van ilyen partnerem.

Inkább az a szégyen, hogy ezt a vergődést lenyomjátok itt, amiért nekem ilyen férfi felel meg.

Mi bajotok egyáltalán?

Melyikkel van bajotok?

Jóképű - ez egyrészt szubjektív, másrészt pedig természetes, ti is gondolom, olyan nők akartok, aki tetszik. Ezen nevetséges fennakadni.

Odaadó - Baj, hogy olyan társat szeretnék, aki hajlandó kifejezni a szeretetét? :D

Intelligens - Oké, beismerem, ezzel nagyon sok férfit kizártam. De sajnos az emberi faj már csak ilyen. Hülyéknek áll a világ. De én nem fogok buta embert megtűrni magam mellett soha.

Talpraesett - Hú, micsoda probléma, hogy nem akarok egy szerencsétlennel együtt lenni, miközben én sem vagyok az.

Humoros - Az élet nagyon sok sz.arságot dob, ezt humor nélkül nehéz elviselni. Olyan családban nőttem fel, ahol vevő volt mindenki még sötét humorra is, és soha segített a megküzdésben. Nekem ez fontos a társamnál is. Másrészt pedig nem tehetek róla, de engem kiábrándít egy humortalan férfi.

Hűséges - Remélem, nem kell magyarázni. :)

Jó az ágyban - Bocsi, szeretnék orgazmust, amikor a saját párommal lefekszem, és nem hiszem, hogy sírig tartó házasságra lennék képes egy olyan férfival, akivel el sem tudok élvezni.


Igen, tartom, hogy akiből ezek közül akár egy is hiányzik, azzal nem lennék együtt soha, és kész.

Ha nektek ez BORZALMAS (lol), akkor sírjatok vagy püföljétek a falat, de változni nem fog semmi.

2023. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
16%

Azért abban sajnos igaza van a kérdezőnek, hogy ezt így együtt a férfiak elenyésző %-a képes teljesíteni, és nem "juthat" olyan minden nőnek. Írom ezt nőként, nem olyan szerencsés mikrokörnyezetben élve, amilyenben valószínűleg egy-két ezt cáfoló hozzászóló. Nézzetek szét jobban, nézzetek rá a jelenlegi magyar társadalom férfi tagjaira. Az életkedvetek is elmegy... Vagyis nem, ti bizonyára hálát adtok, hogy szerencsések vagytok, és ez így van rendben. De a valóságot ne tagadjuk már.

Kérdező, nincs ezen mit csodálkozni. Amíg tényleg alig találni az említett feltételeknek megfelelő férfit, ellenben 2 lábon járó csalódáshalmazból van dögivel, mitől legyenek lelkesek a nők?

2023. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
3%
De azért úgy mondjátok ezt, mintha a női oldalon meg hibátlan lenne minden, és csak férfiaknál lenne a sok selejt aki nem ugorja meg az 1%-os elvárást. Hát tévedtek! Amennyi általatok selejtnek titulált pasi van, ugyanannyi selejt nő van a másik oldalon is, de néha több. Kötődési képtelenség, alfa özvegy szindróma, túl sok korábbi partner, folyamatos hazugságok, megkeseredettség, érzelmi ridegség és kiégettség, túlzott elvárások, túlzott feminizmus ahol már a házi munkát is személyes sértésnek veszi, és szerinte a férfinak kellene csinálnia mindent. Csomó olyan nő aki csak balekot és eltartót keres. Hűtlenek, megcsalósok, csak szexre utazók akik becsapják és érzelmekkel hitegetik a másikat. Igénytelenek, alkoholisták, drogosok, elhízottak. Munkanélküliek, lusták, kihasználósok, lehúzósak. Hány ilyen van??? És még sorolhatnám. Azért ne csak a férfiakat ekézzük tisztelt nők, hanem meg kéne látni hogy kettőn áll a vásár. És sokszor a selejt nők is top pasira ácsingóznak már. De mire fel?
2023. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
91%

28


Nem tapasztalom, hogy elenyésző %-a tudja teljesíteni, de persze nem is a többség. Szerintem ti gondoljátok kissé túl, amit írtam, belegondoltok olyan dolgokat, amiket én nem úgy értettem.

Pl. lehet, hogy azt mondom, jóképű, és elképzeltek valami kipattintott modellt, akinek olyan feje van, mintha aftershave reklámból szökött volna 1 perccel ezelőtt. Pedig én hétköznapi férfiakra gondolok. Olyanokra, akik ápoltak, kellemes arcvonásaik vannak, jól öltöznek, és a testükre is igényesek (nem grammra kiszámolt csirkerizs + kondi, hanem mondjuk elég az, hogy nincs rajta felesleg és nem a kanapén tespedős pudingteste van, ezt azért nem nehéz elérni). Nem azt mondom, hogy tömegesen fordulnak elő mindenhol, vagy, hogy a férfiak többsége számomra jóképű, de azért az tény, hogy akárhányszor bemegyek a belvárosba (Pest egyik külkerületében lakom), már az első külvárosi buszon akad pár ilyen. Minden munkahelyen, ahol megfordultam, voltak ilyen külsejű pasik. Még a magasságot sem emelném ki, pedig alapvetően a magasabbak jönnek be, de egyik munkahelyemen pont 170 cm körüli volt az egyik teljesen jó pasi, aki tökéletesen megfelelt a fentebbi leírásomnak.


Vagy azt mondom, hogy odaadó, és olyat gondoltok, hogy virágot küld, vagy minden hétvégén hurcolászik wellnessbe, vagy fuvarozza állandó jelleggel a seggemet, vagy ki tudja. Holott én olyanra gondolok, akinek nem derogál azt mondani, hogy "szeretlek", és komolyan is gondolni közben, tetteivel is ezt visszatükrözni, első pillanattól felvállalni a szándékait, meg mondjuk igényli, hogy hosszan megöleljen csak úgy spontán, vagy megvigasztaljon, ha szomorú vagyok, ne idegenkedjen a romantikától.


A talpraesettet sem úgy értem, hogy csináljon 5 vállalkozást a semmiből és egy használt golyóstollat is képes legyen fél őerc alatt eladni, hanem úgy, hogy ne legyen elrontva az élete, legyen tanult, legyen normális munkája, amit lehetőleg nem ggyűlöl, ne hagyja magát csicskáztatni, kihasználni, ne ragadjon bele számára utálatos helyzetekbe, stb. Ha valamit nem tud, tudjon normális forrásból utánaolvasni, és legyen rá igénye. Nem kell az sem, hogy gazdag legyen, csak annyi, hogy ketten meg tudjuk teremteni rendesen az életünket. Nálam nincs olyan, hogy keressen 800 ezer ft-ot és az a rajtengedély, meg, hogy "alap".


A többit meg már elmagyaráztam.



Azt én nem állítom, hogy a női oldalon minden rendben van, és nincsenek selejt nők.

Nektek is lehetnek elvárásaitok, legyenek is. Az úgy nem működik, ha nincsenek.


Csak azt látom pl. a félpipásnál, hogy nem pozitív elvárásai vannak, mint pl. nekem, hanem rosszindulatú, mocskoló dolgok.

Szerintem az egészséges és normális, hogy azt mondja valaki, hogy olyan nőt szeretne, aki szép, csinos, ad magára, párkapcsolatban pedig tud kötődni és szeretni, meg mondjuk intelligens, nem a másiktól várja a problémamegoldást, hanem partner benne, vagy tudnék sorolni ezer példát.

De az, hogy "alfa özvegy", meg "túlzott feminizmus", vagy a korábbi partnerek terén való vájkálás szerintem nem ez a kategória. Az egy nonszensz, hogy olyan sok nő lenne, aki nem hajlandó házimunkát csinálni, és teljes egészében rátolná a pasira. Ez egy hazugság. Még mindig inkább az a széleskörű probléma, hogy alapvetően a "nő dolga", a modern, haladó, rendes, kedves férfi pedig "besegít", mert jó fej. Én pl. azt várom el, hogy igazságosan, fele-fele arányban csináljuk, és sokszor kibújt már itt a szög a zsákból az oldalon, hogy ez a felállás egyes "feminizmus kritikusnak" nem lenne jó. Olyan JELENSÉG semmiféleképpen nincs, hogy a nő elvárná, hogy a férfi csinálja az egészet, max. izolált eset van, de ez olyan, minthogy van olyan ember, aki egymás sz.arának a megevésére, vagy épp hullákra izgul. Létezik, annyian vannak, hogy komplett közösségeket alkotnak, de valójában ennek ellenére sincs sok azokhoz viszonyítva, akik NEM izgulnak ilyenekre.


Meg mi az, hogy "alfa özvegy"? Ha volt egy jóképű pasim, akivel nem működött aztán ki tudja milyen okból a kapcsolat, és szétmentünk, akkor "alfa özvegy" vagyok? :D Vagy csak akkor, ha a pali szakított, és ti alfának bíráljátok el? Teljes nonszensz ez is, de aki ilyennel jön, az úgysem fogja megérteni, szóval feleslegesen írok erről bármit is.


Az meg, hogy ne eltartót lásson bennetek a nő, ne legyen elhízott, ronda, rideg, stb., teljesen normális elvárás.

Azzal, hogy én leírom, milyen férfit fogadok el magam mellé (vagyis milyet tudok SZERETNI), és azt is, hogy csak ilyen férfival jobb a kapcsolat, mint az egyedüllét, én nem ekéztem a férfiakat. Nem én állítottam azt, hogy a férfiaknak csak a töredéke, ezreléke ilyen, hanem ti.

Ha már "ekézés", akkor inkább ti ekézitek a nőket.

2023. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!