Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezt a "lefőtt a kávé" kifejezé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt a "lefőtt a kávé" kifejezést miért használják olyan gyakran?

Figyelt kérdés
Igazából lassan bármilyen kategóriára rámondják, 30, 40, 50 évesekre, de gyerekes nőkre, pocakos férfiakra, stb. Mondjuk valószínűleg nem ugyanazok vélelmezik ezt mindenkinél, hanem inkább a rivális csoportok képviselői dühből. Lehet neki nem jön össze és úgy érzi beszólhat másnak és jobban érzi attól magát. Nekem ez fura, én nem gondolnám, hogy bárkire ilyet mondanék addig, amíg nem ismerem, ha körülnézünk nem csak a szuper képességű embereknek van párkapcsolatuk, ki is halt volna már az emberiség, ha annyi mindenkinek "lefőtt volna a kávé", amennyinek itt írják.

jún. 26. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

merő jóindulatból...


Sok olyan ember van itt aki.."ha nekem sz**ar másnak is legyen az..azért is lehúzom"

jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem a hasonlat zavar nagyon, mert a lefőtt kávé fogyasztásra kész. A tejes meg boros hasonlatot értem, ha nem is értek egyet vele, de a mondandója tiszta.


A kávéfőzőben maradt zacc vagy - ennek van értelme. Senkinek nem kell az ázott kávézacc. De a lefőtt kávéra vár mindenki, mikor reggel kezdi a napot.

jún. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Én meg magamra szoktam mondani. Ez csak egy kifejezés.
jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Nekem lefott, sajnos. Kb. 10, de inkabb 15 eve.



De nagyjabol tinikora ota sejti az ember, hogy amig a helyes faszikkal flortolnek a nok, addig neki csak az ignoralas jut. Csak akkor meg a csaladtagok mondjak, hogy "ugyis lesz egy lany, aki szeretni fog" es hasonlo.



40F incel

jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Noren1989 ***** válasza:
10%
Mert làssuk reàlisan: a "lefőtt a bableves" jelentés nélküli lózüng.
jún. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem 20 évvel ezelőtt, ezt a 40-es férfira, nőre mondták, azt jelenti az én értelmezésemben, hogy 40 éves korára az embernek már nem nagyon lehet újat mutatni. Atélt addigra rengeteg megcsalást, szerelmet, harcot, szart, fost, sajnos lehet, hogy a szülei sincsenek már....

Szerintem mára ez a 40, inkább 30 lett. Annyira felgyorsult az élet, hogy a mai férfi/nő 30 éves korára már annyit élt mint 20 évvel ezelőtt egy 50 éves.

Hamarabb jutottunk el a történet végéhez, tudjuk a befejezést, tudjuk mi lesz, nincs már az, hogy várjuk a csattanót, vagy, hogy boldog happy end....nem, már tudjuk, hogy az egész kbaszott párkapcsolati fosok egy felesleges és végkimerülésig fajuló dolog, értelmezhetetlen és értelmetlen minden amit egy emberrel véghez viszel, mert a végén a másik fogja magát és lelép egy jobb pasival, jobb csajjal, aztán újra keresel, újra házat építész és benne kapcsolatot, szeretsz, kívánsz, szarsz, eszel, de megint csak lelép, megint házat csinálsz, vagy kapcsolatot, de már nem olyan, már nem ad olyan pluszt, mert tudod, hogy csak addig lesztek együtt, amíg az érzelmi és értelmi szintetek stagnál, amint valamelyik egy kicsit is elkezd csökkenni, vagy növekedni, újra vége a kapcsolatnak, aztán megint keresel újat, aztán megint ez, aztán megint, aztán megint.......jön a kiégés, már nem szerelmet keresel, hanem társat, hogy ne egyedül dögölj meg, már nem érdekel, hogy kivel bszik, mert már leszrod...már nem érdekel semmi, csak, hogy legyen ott egy személy, hogy majd ha megdöglesz hívja fel a hullaszállítót és vitessen el.


Hát ennyi, ez az utolsó 4-5 szó, sajnos nálam már 30 éves koromra jött. Én még akartam bízni, akartam naív lenni, akartam....áhh mindegy....nőkkel nem lehet. F

jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan a másikat már nem tartják semmire sem, ha elért egy bizonyos korosztályt.
jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
Képzavar, ahogy 2-es kifejtette.
jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Ezeket nem kell szoszerint értelmezni meg hasonlatozni.


Van olyan kifejezés is pl hogy "alig várom"


Ez is pont az ellenkezőjét jelenti mint szószerinti fordításban.

jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

De az "alig" csak egy határozószó. Alig bírom kivárni rövidítve. A hasonlatoknak, analógiáknak pont az a lényegük, hogy elmagyarázzák a konkrét dolgot.


Itt azt kell jelentenie a hasonlatnak, hogy valami véget ért. És ha lefőtt a kávé, a kávéfőzésnek ugyan vége, de az egy örvendetes dolog. Azt mindenki érti, hogy ha azt akarjuk képi hasonlattal kifejezni, hogy valaki csúnyán öregszik, akkor azt mondjuk, úgy öregszik, mint a tej, mert az öreg tej savanyú, rossz, fogyasztásra alkalmatlan.

jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!