Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mikor és mitől fajult el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor és mitől fajult el ennyire az emberek értékrendje, hogy mostanra sokak számára csak és kizárólag a kinézet az, ami döntő fontosságú?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan szükség van a fizikai vonzalomra is, ez régen is így volt. De manapság bejött egy olyan felszínes irány, hogy mintha csak és kizárólag ez számítana. Az átlag már senkit nem érdekel, mindenki átlagon felülit akar, még akkor is ha ő maga átlagos. Sokan tepernek egy jól kinéző emberért, és neki teljesen lemennek kutyába is, ha a helyzet úgy hozza. Aztán a keletkezett frusztrációkat és sérüléseket persze másokon verik le, olyanokon akik "csak" átlagosak, vagy átlag alattiak. Sokaknak a belülről teljesen üres, sekélyes, vagy akár kifejezetten toxikus alakok is megfelelőek, ha cserébe kellően jól néznek ki. És most nem arra gondolok hogy alkalmi szexkapcsolatra, hanem hogy képesek lennének egy ilyen emberrel akár még az életüket is összekötni, hogy érzelmileg teljesen megnyomorodjanak végül, csak mert annyira jól néz ki és trendi a másik fél. És ugyanez fordítva, a belső értékek sokak szemében semmit nem érnek manapság, ha a másik fél nem átlagon felüli kinézetű, vagy nem kellően trendi a jelenlegi közizlés jegyében.

Trendek? Közösségi média? Instagram, filterek? Mi történt? És fog még valaha ez normális irányba visszarendeződni?



jún. 2. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:
Ha kivesszük a statisztikát az állításaimból, akkor is valid és hiteles marad az összes többi állítás. Hogy miért mondom ezt? Olvasd vissza a többiek kommentjeit. Tudom, tudom ez a gyakori, itt mindenki sikertelen és boldogtalan stb. De most őszintén, a te ismerőseidnél nem látod hogy aki manapság szingli, az mennyit panaszkodik hogy nem találja a számára megfelelőt? Vagy milyen gyorsan jön össze és szakít, aztán szidja a másik felet? Nem csak a 20 évesekről van itt szó, mivel ez trend, elérte bőven az afölötti korosztályt is. A 20 éveseknek csak rosszabb ez az egész, mert belecsöppentek egy személytelen és embertelen, számító világba. Nem véletlen mondtam hogy örülök nem most vagyok 20-onéves.
jún. 2. 18:11
 52/61 anonim ***** válasza:
24%

49

Oksa, akkor nehogy magadba nézz, mert még a végén sikerülne megoldani a problémáidat. Inkább csúnyagonosz nagyvilág. Felőlem... :DDD

jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
0%

"De most őszintén, a te ismerőseidnél nem látod hogy aki manapság szingli, az mennyit panaszkodik hogy nem találja a számára megfelelőt?"


Nem. Én elhiszem, hogy a te valóságod ez, meg hogy vannak emberek, akikre ez szintén igaz, de ez személyes tapasztalatoktól nem lesz objektív igazság vagy valóság. Objektív módon nem lehet megoldani egy szubjektív problémát, de lehet róla jó sokat beszélni, és eldönteni, hogy a világ csúnya és gonosz, és oh well, nincs mit tenni, csak tovább vergődni.


(Érdekes, hogy milyen más hangnemet kapok, ha elmúltam huszonéves. Talán ezt is meg kéne vizsgálnod.)

jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:
Az aztán érv, bravó. Tehát aki nem tud vagy nem akar azonosulni a jelenkori káros trendekkel, az a hibás. A valós érveket le kell söpörni mintha ott se lenne, személyeskedni kell és hibáztatni a másikat. Kíváncsi lennék a te kis tökéletes életedre ha ennyire megy az ész osztás, valóban olyan tökéletes-e. Mellesleg azt sem tudom honnan veszed hogy nekem ez probléma. Nem vágyok párkapcsolatra bármi áron. És szerintem sokan mások is így vannak ezzel, akik megtapasztalták a jelenkori trendeket. A kérdésem célja pedig a megértés és elemzés még mindig.
jún. 2. 18:27
 55/61 anonim ***** válasza:
0%

Ahhhhh, az elemzés, mint mindig. :D


Ahhoz képest már a kérdés leírásában elragadtattad magad... :D Hát hol marad az objektivitás, te elemző?

jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:
A hangnemet aszerint kapod tőlem, amilyen hangnemet és stílust velem szemben megengedsz épp. Nem a kor alapján ment sosem. Egyébként felesleges veled az egész vita, én részben elfogadtam amit mondtál, de nem lehet pusztán erre ráhúzni, hiszen rengeteg más ember tapasztalata is egybevág az enyémmel, főleg a 2020-as évek kapcsán. Te viszont csak a magad igazát szajkózod, miközben szubjektív problémának próbálsz beállítani egy olyat, amire csak a kérdés alatt is a többség ugyanúgy panaszkodott. Ráadásul ilyen alapon nekem se kell elhinnem hogy a te ismerőseid meg mint boldog és elégedett emberek. Vagy kérjek talán én is bizonyítékot? Itt a gyakorin mindenki azt mond amit akar. Én hajlamosabb vagyok a többség szavának hinni, mint egy olyannak aki már többször is terelni, személyeskedni, és kiforgatni próbálta az én és mások mondanivalóját is.
jún. 2. 18:31
 57/61 anonim ***** válasza:
19%

54, ez nem tudom, melyikünknek ment, de milyen trendek vannak?


Láttam, hogy a Gen Z kijelentette, hogy a bokazokni ciki. Akkor 2 dolgot tehetek. Vagy becsicskulok egy csapat kis szarosnak, és lecserélem a zoknis fiókomat, vagy rohadtul leszarom, mit gondolnak a zoknikról (ahogy a szüleim és társai is leszarták, mi mit gondolunk a mom jeansről), és csinálom, amit akarok.


Ha a trendek rabja vagy, az a te hibád, pláne 30 felett.

jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
25%

(2 emberrel vitatkozol amúgy.)


"Te viszont csak a magad igazát szajkózod"


Ember, te is. Erről beszélek, a szubjektivitásról. Az egész a te tapasztalatodról szól, meg pár emberéről. Milyen többségről beszélsz? Nem milliárdok válaszoltak a kérdésedre, ez nem többség.


Ráadásul a szubjektivitásodat is homály fedi. Írj le 3 sikeres ismerkedést, 3 sikertelent, datáld, és nézzük meg, hogy a világ rossz, vagy az idő múlását nem sikerült feldolgoznod.

jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 A kérdező kommentje:

Már bocs de az a pár ember (összes többi eddigi kommentelő) jóval több mint az az állítólagos 2 ellenkező ember, aki simán lehet hogy csak egy. Milliárdok ide vagy oda.

A trendek kapcsán meg hatalmas tévúton vagy, ha azt hiszed ez valami divatvita témakör. Mostanra úgy látom két lehetőség maradt, vagy ennyire a vitakultúráddal van valami gond és csak veszekedni, kötekedni akarsz, vagy szándékosan trollkodsz. Szóval részemről befejeztem a veled való csevelyt, mert van ennél jobb dolgom is. Szép volt, jó volt, örültem hogy itt voltál, de erre már tényleg nincs időm.

A további értelmes válaszokat természetesen továbbra is várjuk.

jún. 2. 18:44
 60/61 anonim ***** válasza:
0%
Remélem én sosem fogom a magam nyomoráért a teljes világot hibáztatni.
jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!