Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mikor és mitől fajult el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor és mitől fajult el ennyire az emberek értékrendje, hogy mostanra sokak számára csak és kizárólag a kinézet az, ami döntő fontosságú?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan szükség van a fizikai vonzalomra is, ez régen is így volt. De manapság bejött egy olyan felszínes irány, hogy mintha csak és kizárólag ez számítana. Az átlag már senkit nem érdekel, mindenki átlagon felülit akar, még akkor is ha ő maga átlagos. Sokan tepernek egy jól kinéző emberért, és neki teljesen lemennek kutyába is, ha a helyzet úgy hozza. Aztán a keletkezett frusztrációkat és sérüléseket persze másokon verik le, olyanokon akik "csak" átlagosak, vagy átlag alattiak. Sokaknak a belülről teljesen üres, sekélyes, vagy akár kifejezetten toxikus alakok is megfelelőek, ha cserébe kellően jól néznek ki. És most nem arra gondolok hogy alkalmi szexkapcsolatra, hanem hogy képesek lennének egy ilyen emberrel akár még az életüket is összekötni, hogy érzelmileg teljesen megnyomorodjanak végül, csak mert annyira jól néz ki és trendi a másik fél. És ugyanez fordítva, a belső értékek sokak szemében semmit nem érnek manapság, ha a másik fél nem átlagon felüli kinézetű, vagy nem kellően trendi a jelenlegi közizlés jegyében.

Trendek? Közösségi média? Instagram, filterek? Mi történt? És fog még valaha ez normális irányba visszarendeződni?



jún. 2. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
0%

"És lehet ezt bárhogy csűrni csavarni, de a 2010-es évtized előtt még jóval kevesebb volt az olyan ember aki magányos, vagy épp úgy szingli hogy szívesebben lenne kapcsolatban, de épp nincs kivel."


Baromság. Régi szép idők? 14 évvel fiatalabb voltál. Más volt, de ugyanennyi magányos ember volt.

jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

40-es, ez ingoványos talaj mert egyesek ebbe is képesek lennének beleállni és személyeskedni, kiforgatni. Nem rád gondolok, téged is normálisnak gondollak, de az oldalon közel sem mindenki az. De azért megpróbálok válaszolni.

Nekem a múltban is voltak hosszabb, rövidebb kapcsolataim és kalandjaim, szóval sose tartottam magamat sikertelennek, még ha nem is kifejezetten az a csajozógép típus voltam. És ami most zajlik az emberek között és főleg a társkeresésben, annak már megvoltak számomra is az intő jelei a 2010-es évek közepétől, de az igazán durva változásokat pár éve érzékelem. Nem, nem lettem csúnyább és nem is öregedtem hirtelen ekkorát. Igazából egzisztenciálisan sőt érzelmi oldalról is stabilabb lettem, mint a múltban voltam. És ennek ellenére tapasztalom ugyan ezeket amiket pl itt is írok, illetve rajtam kívül még sokan mások, akár itt a kérdésem alatt is. Tehát én az értékrendnek az elfajulására, és a rendkívüli felszínesség, látszatalapúság számlájára írnám azt, hogy jelenleg kevésbé vagyok sikeres, mint a múltban voltam.

jún. 2. 17:38
 43/61 anonim ***** válasza:
35%

"2010-es évek közepétől, de az igazán durva változásokat pár éve érzékelem. Nem, nem lettem csúnyább és nem is öregedtem hirtelen ekkorát"


Nem hirtelen. Évente egyet. 10 év alatt 10 évet.

jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:
További valami tényleg lehet a trendekkel, mert a korábban már említett statisztikák is ezt mutatják, hogy jóval több ember van egyedül. Vagy akár hogy sose volt kapcsolata, ha jelenkori fiatal. Szerintem ez egyenes következménye lehet az irreálisan megnövekedett elvárásoknak, és annak ahogy az emberek manapság egymással bánnak. Plusz amit korábban mondtam, egyesek teljesen lehetetlen dolgokat is bevállalnak manapság, hogy másoknak megfeleljenek, ha az a valaki annyira jól néz ki és trendi. Régen is számított a kinézet, de ennyire nem volt eltolódva. És sokszor nem is a valódi szépségről van itt már szó, pusztán hogy mennyire trendi, bevállalós, mennyi tuning és filter van rajta, mennyire divatos és drága cuccokban van stb. Tényleg ez lenne a jelen?
jún. 2. 17:45
 45/61 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem ez a jelen.
jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
0%
A statisztikákat linkeled?
jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
41%

A kérdező felett elfutott az idő. Nem sikerült egyik kapcsolatát sem megtartania, most pedig a korosztálya már vagy házas vagy elvált vagy nem akar családot vagy selejt.


Igen, értjük, hogy ez rossz lehet, de nem ártana kicsit reflektálni magadra is. Eltelt az idő és a kapcsolataid rendre tönkre mentek. Lehet hibáztatni az exeidet, az instagramot vagy felőlem a Spagettiszörnyet is, de mindenki a saját életéért felel. Megvoltak a lehetőségeid és nem éltél velük. Ne a világot hibáztasd.

jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:

Minek? Még én rakjak bele energiát, hogy te folyamat mindenbe beleköss és kiforgass? Ha megkeresném és bemásolnám ide, akkor ignorálnád és jönne a következő belekötős "de nem úgy van az" szintű érved. Nem ez a jelen te megmondtad, szóval bizonyára így is van, ha te mondod el kell hinnünk. Szóval ennek tudatában akár tovább is állhatsz.

Ha nagyon muszáj lenne talán vissza tudnám keresni, az egyik egy grafikon volt a szinglik és párkapcsolatban lévők számáról, évekre lebontva. A jelenkoron eléggé látszott a csökkenés. A másik pedig egy jelenkorról szóló elemzés, ami a fiatalabb korosztály és a szociális média kapcsolatát vizsgálta, több hatást is kielemezve ami romlott azóta nagyon, sőt egyre jobban. Abban szerepelt az a magas százalék is amiről korábban beszéltem, a párkapcsolati és szociális oldal felől.

jún. 2. 17:53
 49/61 A kérdező kommentje:
Egyébként nem velem kéne személyeskedned, ez általános jelenség. Ha kicsit is őszinte lennél és leraknád a szemellenződet, szánnál rá időt hogy utánanézz a múlt milyen volt és a jelenben mi változott meg, akkor látnád te magad is. Ahelyett hogy azokat pontozgatod le, akik ugyanerről számolnak be. Bár ha ebben nőttél fel akkor mindegy is, persze hogy nekem esel védeni a magad kis trendi, tökéletes világát :) Csak így értelmetlen az egész vita. És ha te azzal jössz felettem eljárt az idő, én azzal jövök hogy te még semmit nem tudsz a világról, és nehogy arcra essél később ha már most ekkora az a bizonyos arc. Ja és nagyon örülök hogy nem a jelenkorban vagyok fiatal, egy rémálom lehet! Nem csoda hogy ennyi öngyilkosság, depresszió, és egymás bántalmazása van a mostani fiatalok között. De véletlen sem a toxikus és szutyok trendek tehetnek róla :)
jún. 2. 17:57
 50/61 anonim ***** válasza:
0%

Ne hozd fel a statisztikát, ha nem linkeled be. Mert az olyan, mintha stipistopival akarnád bizonyítani az igazadat.


Miért ne tudnék bármit a világról? Szerintem hasonló a korunk. Csak én elfogadom, hogy múlik az idő, és nem a 20 évesek társkeresésével foglalkozom.

jún. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!