Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mikor és mitől fajult el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor és mitől fajult el ennyire az emberek értékrendje, hogy mostanra sokak számára csak és kizárólag a kinézet az, ami döntő fontosságú?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan szükség van a fizikai vonzalomra is, ez régen is így volt. De manapság bejött egy olyan felszínes irány, hogy mintha csak és kizárólag ez számítana. Az átlag már senkit nem érdekel, mindenki átlagon felülit akar, még akkor is ha ő maga átlagos. Sokan tepernek egy jól kinéző emberért, és neki teljesen lemennek kutyába is, ha a helyzet úgy hozza. Aztán a keletkezett frusztrációkat és sérüléseket persze másokon verik le, olyanokon akik "csak" átlagosak, vagy átlag alattiak. Sokaknak a belülről teljesen üres, sekélyes, vagy akár kifejezetten toxikus alakok is megfelelőek, ha cserébe kellően jól néznek ki. És most nem arra gondolok hogy alkalmi szexkapcsolatra, hanem hogy képesek lennének egy ilyen emberrel akár még az életüket is összekötni, hogy érzelmileg teljesen megnyomorodjanak végül, csak mert annyira jól néz ki és trendi a másik fél. És ugyanez fordítva, a belső értékek sokak szemében semmit nem érnek manapság, ha a másik fél nem átlagon felüli kinézetű, vagy nem kellően trendi a jelenlegi közizlés jegyében.

Trendek? Közösségi média? Instagram, filterek? Mi történt? És fog még valaha ez normális irányba visszarendeződni?



jún. 2. 11:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
32%

Egyetlen baj van ezzel, hogy amit leírsz, az az emberek nagyon kicsi százalékára jellemző.


Pont tegnap láttam egy kérdést redditen, hogy hogyan engedheti meg magának minden csóró 20-on éves, hogy az egész nyarat végigutazgassa. És ugye ez nem MINDEN fiatal, csak egy töredék százaléka, de ha egész nap tiktokon lógsz, és az a világod, akkor azt fogod hinni, ez mindenki.


És őszintén, aki ilyeneket kérdez, az már szűri magát nálam azzal, hogy túl sok időt tölt online.

jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell a Tiktokon lógni egyáltalán, sőt még a neten se! Még a hülyének is leesik, hogy milyen rossz irányba halad az emberiség.

Már akkor le van nézve az ember ha nincs Facebookja, vagy nincs Puma kollekciója mert akkor csakis buta, szegény, lusta lehet. Minél több a pénzed és kipingálod magad teljesen lényegtelen, hogy mi a nemed annál inkább sikeres vagy.

jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
0%

32

Szalmabábozás ezerrel...

jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
Én nem azokról beszéltem akiknek az insta az élete, és éjjel nappal ott pózolnak és selfiezgetnek, a "tökéletes" kis műanyag életüket előadva. Hanem amivé az átlagemberek elvárása vált mostanra a másik nem felé. Hogy mostanra a többségnek mennyire csak a külsőség lett a legfőbb és szinte egyetlen prioritás, minden mást teljes mértékben felülírva, legfőképpen a belső értékeket, személyiséget. Az insta meg még annyiban rontja ezt az egészet, hogy ott a sok filternek és egyéb műanyag tuningnak hála még inkább elrugaszkodik ez az egész összkép a valóságtól. Nem véletlen vizsgálják egy ideje a depressziót, testképzavart és hasonlókat is, rohamosan terjed mióta insta és egyéb közösségi oldalak vannak. És úgy vettem észre részben a jelenkori társkeresést is ez rontotta meg. Meg az emberek egymáshoz való hozzáállását, legyen szó irreális elvárásokról, felszínességről és sekélyességről, és persze hogy sokan csak tárgyként tekintenek a másik személyre, aki az ő kis tökéletes életéhez egy eszköz, egy mellékszereplő. És ha át is megy a nagyon durva rostán, akkor is egyből eldobhatóvá válik, amint "elromlik". Tehát gyakorlatilag sokszor a legkisebb hiba, vagy változás, félreértés esetén is.
jún. 2. 16:31
 35/61 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, egyetértek veled, túl felszínes ez a párválasztás manapság. Hiába találjuk meg az okot, attól nem változik semmi. A fejekben és szívekben kellene kicsit rendeződni a dolgoknak, addig nem lesz változás, sajnos!
jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
31%
Ok és mikor volt jobb? Csak azért kérem, mert egy egy ősidők (értsd Krosztus előtti idők) óta tartó permanens vinnyogás, hogy a "mai generáció" szar. Ezt konkrétan mindenki megénekelte már. Elképesztően uncsi.
jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide a mai generáció? Értem én hogy számodra kínos a téma és ezért lepontozgatsz normális válaszokat, meg mindenféle kiforgatást, terelést próbálsz bevetni, de senki nem szidta a jelenkori generációt. A jelen kor társkeresését már annál inkább, mivel erősen problémássá vált. És ez sajnos érinti a 30-40es de még afölötti embereket is, mert ugyanúgy elérte őket a hatása. És lehet ezt bárhogy csűrni csavarni, de a 2010-es évtized előtt még jóval kevesebb volt az olyan ember aki magányos, vagy épp úgy szingli hogy szívesebben lenne kapcsolatban, de épp nincs kivel. Ez mérhető adat, statisztika, és részben ebből a trendből jön. Szintén valós adat hogy a nyugati 18-20 év körüli fiatalok milyen magas százaléka nemhogy egy szimpla párkapcsolatig, hanem egy csókig se jut el. És a múltban tényleg igaz volt hogy mindenféle emberek voltak egymással kapcsolatban, gyakran tényleg szerelemből, mivel még a belső értékek és a valódi közös élmények is jobban számítottak. Manapság meg a minden lett sokaknál a látszat és külsőségek, így nem csoda hogy a tökéletesre vár, és hogy az ő értékrendje szerint aki nem ilyen, az selejt, és aszerint is kell vele bánni. És ugyanez vonatkozik az eldobásra, lecserélésre is.
jún. 2. 17:00
 38/61 anonim ***** válasza:
26%
Ja, mAnaPsáG az embereknek nem kell MINDENÁRON párkapcsolat, és ha már van párkapcsolata, azt sem akarja MINDENÁRON megtartani. Jaj, jaj, hova jutottunk.
jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
71%
Hány kérdés van itt az oldalon is 20 sőt 28 évesektől is feltéve: "Még nem volt kapcsolatom, vajon mért?". Ebből is látszik az, miről beszél a kérdező. Persze, erre meg azt mondják, nem véletlenül nem jön össze ennyi idős korára semmi. Pedig én is ismertem egy srácot, semmi gond sem volt vele, mégis csak 23 éves korában volt az első barátnője.
jún. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
44%
Kedves kérdező! Lehet egy kérdésem? Neked elméletben mért nem jön össze párkapcsolat? Sejted, mért nem vevők a közeledésedre a nők? Én normálisnak gondollak!
jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!