Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sorozatos, durva, súlyos okok miatt nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel (röviden egyikük folyamatosan próbált terrorizálni, a másikuk meg falazott neki akkor is, amikor életveszélyes dolgokkal próbálkozott, többször is adtam új esélyeket, mindig ugyanaz lett a vége). Egyikükkel nagy ritkán beszélek, de olyankor is ügyelve arra, hogy mit és hogyan mondok neki magamról és a dolgaimról (leginkább semmit, vagy csak teljesen érdektelen apróságokat), mert nem akarom, hogy visszaéljen vele. Ezzel különösebb probléma nincs, alapvetően óriási felszabadulás nekem már az is, hogy régen nem élek velük még csak egy városban sem, érzelmileg is túl vagyok ezen a dolgon, sokrétű, célokkal teli, aktív életet élek.


A probléma az, hogy nagyon gyakran negatív irányba változott több barátnőm viselkedése is irányomba, amikor elmondtam nekik annak idején, hogy ez a helyzet. Kb mintha onnantól kevesebb tétje lett volna annak, ha nem bánnak velem jól. Haverok részéről is megesett ez többször is az évek alatt, de ez most nem lényeg, mert tanultam az esetekből és egy ideje ezekről a dolgokról nem beszélek senkinek, és azok a ,,haverok" nyilván már nem haverok, viszont egy párkapcsolatban azért idővel csak felmerül ez a kérdés, nem lehet megkerülni.

Többször is tapasztaltam magamon nagyon erős szorongást, amikor új lánnyal ismerkedtem meg és érdekelt, aminek a tárgya az volt, hogy ezt a kérdést hogy tudom majd rendezni, ha kapcsolat lesz belőle, így utóbbi időben nem is engedtem magamhoz senkit közel. Viszont így 30 körül azért érzem, hogy valami megoldást kellene erre találni, mert később szeretnék családot és nem akarom, hogy emiatt féljek belekezdeni egy kapcsolatba. Meg úgy alapból elég rossz érzés emiatt bele sem kezdeni olyan lányokkal, akik alapvetően nagyon érdekeltek volna. Ugyanakkor úgy sem szeretnék járni, mint a korábbiakkal.


Hogy lehet ezt már jó előre kiszűrni, hogy ki az, aki valóban rám kíváncsi és arra, hogy együtt mit tudunk kihozni az életünkből és egymásnak adni, nem pedig ösztönösen a védőháló nélküli magányos farkast látja bennem? Egyáltalán nem vagyok pedig se elveszett, se magányos, kifejezetten életrevalónak ismer a környezetem, és az átlagnál kiterjedtebb baráti, haveri köreim vannak.



máj. 24. 01:30
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem ismerkedési céllal kérdezem, csak én is kb. erre a következtetésre jutottam, mint a 9-es, aztán kíváncsi lettem, mennyire kor függvénye ez.
máj. 25. 22:37
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

31/N

(7-es voltam)

(a 9-es nem én vagyok) :)

máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ugyanaz a korosztály, mint én
máj. 31. 21:52
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Többször is tapasztaltam magamon nagyon erős szorongást, amikor új lánnyal ismerkedtem meg és érdekelt, aminek a tárgya az volt, hogy ezt a kérdést hogy tudom majd rendezni, ha kapcsolat lesz belőle..."


Fölöslegesen agyalsz ilyesmiken, sőt pánikolsz mert aki téged szeretni fog az úgyis fog, hogy megtudja milyen gyermekkorod volt. Természetesen egyáltalán nem kéne tartani egyik szülővel se tartani a kapcsolatot. Hogyha te szorongsz akkor az amiatt történik mert kisebbségi komplexusod van a történtek miatt, illetve az az oka, hogy elutasítottak már miatta.

El kéne engedni a múltat.

jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezzel tisztában vagyok, a kérdésem arra irányul, hogy honnan, milyen jelekből lehet tudni, hogy valakinek ez nem számít és így is én érdeklem.
jún. 18. 13:57
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"Fölöslegesen agyalsz ilyesmiken, sőt pánikolsz mert aki téged szeretni fog az úgyis fog, hogy megtudja milyen gyermekkorod volt."


Innen fogod tudni egyedül. Ez az egyetlenegy jele.

jún. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem legalább 30 pasi visszahőkölt amikor megismerte a családomat, azt hogy bántanak, lehordanak mindennek ,meg kihasználnak.

35 évesen szakítottam a szüleimmel, akkor ismertem meg a mostani férjem.

Nővérem ugyanezt tapasztalta, rájött h jobb ha nem beszél róla ismerősöknek , munkatársaknak.

Mert valahogy belerögzült az emberek agyába h mindenáron tisztelni kell a szülőket, meg gondoskodni róluk, meg ugye szerintük olyan nincs h egy anya utálja a saját gyerekeit.

De van!

Elszedték a fizetésemet, elvették a gyerekemet, elvették az önbizalmamat és napi szinten hallgattam hogy milyen ronda vagyok , szerencsétlen, nem vagyok képes semmire, meg ilyen buta ember nincs még egy a földön.

Na mindegy, azóta már férjhez mentem, anya lettem, munkahelyem van, jogsim, érettségim, 3 szakmám, most megyek egyetemre szeptembertől.

Szerintem lesz akit nem riaszt majd el a kapcsolatod a szüleiddel, semmiképp ne az elején mond el hogy mi a helyzet.

Én csak 3 hónap után mondtam el a férjemnek hogy miért nem szívesen mutatnám be a szüleimnek. Végül bemutattam, indításnak anyám a 3 első mondatával belevágott a férjem lelkébe,de úgy voltam vele, lássa hogy milyen emberek, nem véletlenül tartom a távolságot tőlük.

Bár az is megfordult a fejemben hogy azt mondjam, nincsenek szüleim.

jún. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, a férjed viselkedése nem változott a téma hatására?
jún. 27. 20:40
 19/27 anonim ***** válasza:
32%
Kedves kérdező, nekem az jon le,hogy meg mindig az ő "börtönükben" vagy. Akkor lehet tudni, hogy valakinek ez nem számít és így is Te érdekled, amikortol ezt a batyut leteszed és mar téged sem erdekel. A szulok tettek amit tettek,egyszer ugyis felelni fognak a tetteikert. Nem is dolgod megbocsatani. Neked teljesértéku élethez jogod van. Az elődeit az ember nem valasztja meg. Amikor beérik egy ember, akkor egyedül is érzi mennyire Eros,biztonsagot tud nyujtani onmaganak es pl.a párjanak,gyerekeidek,na ott az a pont,az a belső erő amit megérez a női nem. Amikor tudod hogy ugyis mindent tulélsz,büszkén vagy magadra,honnan jottel es megcsinaltad,amikor ez a sztory nem a szégyen forrasa,hanem az erő és csupasziv forrasa. Te ahogy idősodsz,ugy szerzed meg fokozatosan a belső nyugalmadat erodet,amit soha nem lehet majd elvenni Toled. Egy igazi peldakep,fantasztikus szulo lehetsz majd,ha jol hasznalod a lecket. Te magad légy saját magad mentora, szerintem is keruld a szuleimet no kontakt. És légy bator élni,bator beszelni errol,megkuzdeni,hajra
júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Urisssten mekkora elszolas 😂😂 keruld a szuleimet. A mobil javitgatja helyettem a szoveget. Amugy a 30 azt pont idealis ledobni ezeket a batyukat, rossz mintakat, es baromira szerencses helyzet meg gyerekvallalas elott ezt elinditani. Ha szorongsz akkor dolgod van meg ezzel
júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!