Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék házban lakni, normális, hogy azt is nézem ismerkedéskor van-e lakása a másiknak?

Figyelt kérdés
Több idősebb kolléganőmék is így csinálták a férjeikkel, hogy oké, nem voltak gazdagok és csak úgy bevételekből nem bírtak volna házat venni, de neki is volt egy lakása, a párjának is volt és azokból plusz még esetleg kisebb egyéb pénzekből tudtak jó helyen lévő, szép nagy házat venni semmi vagy jelképesnek mondható hitellel. Szeretnék én is valamikor házban lakni lakás helyett és felőlem nem kell milliót keressen a másik, de jó lenne, ha valahogy lehetne így tervezni, hogy mondjuk 5-10 év múlva megengedhessük, hogy lakásból házba költözzünk. Ehhez viszont vagy jó kereset vagy már meglévő saját ingatlan kell a másiknál is. Persze nem csak ez alapján döntenék, mielőtt valaki félreérti.

2023. máj. 27. 10:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
#9 Bp-en is vannak kertes házak, nem feltétlenül a város szélén :) Persze az áruk is ennek megfelelő...
2023. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, amit én észrevettem ebben a témában az a következő.

Nagy általánosságban a mai fiatal generáció, akik tanultak a szüleik hibáiból, már tudatosabban gondolkodnak ilyen téren.

Akinek van egy kicsit is tudatosabb pénzkultúrája, az már nem szívesen "olvasztja be" a saját lakását egy közös házba. Vagy ha igen, azt házassági szerződéssel teszi!

Mert például ha az egyik félnek van egy vidéki 2 szobás lakása annak nem ugyanannyi lesz az értéke amit bedob a közösbe, mintha a másik fél a budapesti 2 szobását rakná bele. Ezek tények.

És ha a két ingatlan ára bedobódik a közös házba, akkor az válás esetén feleződik (akkor nem ha van házassági szerződés a beletett arányokról), még akkor is ha az egyik jóval kevesebb pénzt rakott bele.

Ezért is szoktak manapság már házassági szerződést kötni.

De az élelmesebb fiatalok már be sem akarják dobni a közösbe a saját lakásukat, mert senki nem lát a jövőbe (lásd a válások számát).

Úgyhogy lehet hogy az idősebb kolléganőid idejében ez így ment, de manapság aki pénzügyileg tudatosabb, az kétszer is meggondolja, hogy kivel vállal ilyen irányú anyagi összefonódást.

Ezt nem azért írtam hogy beléd kössek, mert azt csinálsz amit akarsz, és azt vársz el a másik féltől amit akarsz. Ez csak egy észrevétel volt tőlem. Ahogy mondani szokták ma már egyre többen "maguknak akarják kikaparni a gesztenyét" és ha már kikaparták azt meg is akarják maguknak tartani.

2023. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%
12: egy szóval nem állította a kérdező, hogy el akarná venni mástól a kikapart gesztenyét. Arról van szó, hogy manapság akinek van lakása és esze, az nem áll össze olyan emberrel, akinek nincs. Különben a büdös életben nem jutna az ember egyről a kettőre. De ez így volt már 20 évvel ezelőtt is. Már akkor se nagyon álltak össze emberek olyanokkal, akik anyagilag nagyon eltérő szinten voltak. És egy lakás megléte vagy hiánya nem valami piszlicsáré dolog. A mai ingatlanárak mellett meg ez hatványozottan igaz.
2023. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

#13:

Értő olvasás!

Én egy szóval SEM írtam azt, hogy a kérdező el akarná venni a másét!!!!!

Értelmezd már, hogy mit írtam!

Leírtam hogy mit vettem észre ÁLTALÁNOSSÁGBAN a mai társadalom működésében! Ennyi. Se több se kevesebb.

Miért kell mindent túlgondolni és miért veszi mindenki magára?

Persze hogy ketten minden könnyebb. Azt sem állítottam hogy nem.

De aki nem struccpolitikát folytat az maga is látja, hogy mi folyik a világban. Pont azért tudatosabbak már bizonyos emberek (nem mindenki), mert ha valamit elveszítesz nagyon nehéz vagy lehetetlen visszaszerezni.

Leírhatnám még a CSOK, Babaváró és egyéb közös bedőlt hitelek végkifejletét (naponta van itt ezzel kapcsolatos sírós kérdés), de nem írok erről semmit, mert azt is ki lehet fordítani, annak aki nem is akarja megérteni, miről írok.

Még egyszer leírom.

Mindenki azt csinál amit akar, és azt vár el a másiktól amit akar!

Hasonló a hasonlóval. Én ezt sem kérdőjeleztem meg.

De látom hogy a magas válási arányok miatt mindenki igyekszik magát valahogy bebiztosítani (én erről írtam), nem arról hogy a kérdező a másét akarná magának.

Csak felhívtam a figyelmét, hogy nem biztos, hogy ebben a kérdésben minden olyan módon fog menni, mint annak idején az idősebb kolléganőinél. Azóta sokat változott a világ működése.

2023. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem mindenki azt néz, amit akar.


Nekem is van egy vidéki házam (nő vagyok), bár túl sok értéke nincs, viszont most zajlik a felújítása ami eltart egy ideig, és hatalmaaas zöld terület, udvar tartozik hozzá.


Igazából mind2 érv megállja a helyét:

1. ma már sokkal többet ér, mint anno ért.. Így ha a párommal pár év múlva sajátot veszünk, vagy a tömérdek hitelt kell majd visszafizetni, ezért érdemes átgondolni, beletoljam-e.

2. az is valid érv, hogyha megtartom magamnak, mint egy vész eseti opció.

(bár nem tartom valószníűneg, hogy valaha visszaköltözzek hosszú távon arrra a részre... Ezen is sok múlik)


A fenti miatt én pl évek múltén hajlanék az eladás felé. És nem érdekelne,

ha a párom a váláskor esetleg "jobban" jár valamivel, mert majd feleződik az összeg, és emiatt én pár millióval többet tettem bele..

Mondjuk mi már most 10+ éve vagyunk együtt, házasság és gyerek most jön.. Ennyi idő után nem érdekelne a dolog. De szerintem ő is ilyen felfogásban, nem kell, és nem is lehet mindent anyagiakban fillérezni és mérni..


(Mondjuk ha új kapcsolatot kezdenék, lehet én is másképp, óvatosabban állnék hozzá. Ezt nem tudom.)

2023. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Kerdezo te el vagy tevedve. En ferfikent most epitkezek ket szintes hazat, ha kesz vagyok es oda valami jovobeli no odakoltozik csak is kimondottan hazassagi szerzodes utjan fog mukodni a dolog. Soha egyetlen novel se kozoskodnek, esetleg adjam el a sajat hazam csak azer hogy vehessek kozoset a novel. Ha esetleg meg gyerek lenne, es valasra kerulne a dolog nekem kene menni. Es mivan akkor? Elbuktam a hazam. Neeeeem. Amier az egyik megdolgozott az 100% ban az ove. Nincs kozoskodes
2023. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézel ismerkedéskor, amit akarsz. De jól teszed, ha nem (csak) erre alapozol,mert hiába a szép ház, ha olyannal kell benne élned, akiért nem vagy egészen odáig, csak "jól megvagytok". De sok embernek/családnak van szép nagy háza, így nem lehetetlen egyáltalán, amit szeretnél.
2023. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
Egyszer randiztam egy csajjal. Lefekudtunk. Aztan eltelik par nap, majd mondja hogy o nem tudja mit csinaljon es tenyleg ne haragudjak, de hogy ha komolyra fordulna a kapcsolatunk hova mennenk hol laknank mert o alberletbe biztos nem megy, oda o nem akar koltozni, minden nagyon draga. Akkor meg anyammal laktam egy panelba. Ezelott 6 eve kb. Rendorkent dolgoztam, es gyakorlatilag burkoltan kijelentette hogy en ennyi penzbol nem jutok sosem lakashoz, o neki en nem kellek mert egyszeruen ez a penz keves a megelheteshez nem lehet tervezni. Tegyuk hozza egy szaros mento apolo volt o is, csak verte magat mer az apja alezredes volt a katonasagnal.... Aztan azzal a lendulettel megmondtam a szemebe hogy te haszonleso r...anc. 4 . Talalkozasnal felhoz egy ilyet hogy burkoltan leszarozza az ember munkajat. Meg ha ugy is van. Ha annyira tisztelem a masikat akkor egyutt erjuk el a celjainkat. Aztan azota sikerult egy olyan munka, ami nagyon nagy aldozatot igenyel de lassan kesz a ket szintes hazam mindenfele hitel es segitseg nelkul. Ilyenkor fu de megkeresnem ot is es azokat a noket akik esetleg akkor azt gondoltak hogy azer nem jonnek velem ossze mer anno annyi fizubol semmire se viszem. Kivinnem oket a teljesen kesz hazamhoz es a pofajukat falba nyomnam ......
2023. máj. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
68%

16al egyetértek.

N

2023. máj. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%
Egy lakás áráért, ha az a lakás Bp-en van, nyugodtan vehetsz házat valahol vidéken. Aki házra vágyik, az egyúttal vidékre is vágyik, úgy gondolom. Mert nekem például Bp-en semmilyen szép, nagy ház nem kellene.
2023. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!