Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik kicsit már idősebbek, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik kicsit már idősebbek, ti úgy látjátok a mostani fiataloknak nehezebb párt találni, mint nektek volt?

Figyelt kérdés

Most hagyjuk az ilyen incel, femcel, stb elméleteket, hanem úgy a két lábbal a földön járó emberek világában maradjunk. Az tény, hogy sokkal többen élnek egyedül, mint régebben és közülük egyre többen fiatalok. Múltkor olvastam, hogy a 30 év alatti férfiak kb 90%-a gyermektelen, a többségük nem házas és egyre több az olyan, akinek nincs is tartós kapcsolata.

Nem tudom régen hogy volt, de most valóban lehet egy olyan tendencia, hogy a közösségi média hatására az elvárások kicsit torzulnak és egyszerűen túl sok ember kiesik a szűrőkön vagy a meglévő kapcsolatokból is nagyon könnyen lépnek ki az emberek egy új pár reményében. Szóval ez a fajta felgyorsult világ és a túlzott igények egyfajta nehézség. Régen viszont ha mondjuk egy faluban volt 10 lány, akiből lehetett választani és egyik sem tetszett, az biztos egy másfajta nehézség volt. Ti mit tanácsolnátok a mai fiataloknak, hogyan közelítsék meg a párkeresést?



2023. ápr. 30. 16:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%
9: az, hogy van saját egzisztenciád és vagyonod az önmagában azért kevés, mert ebből a nőnek semmi se jár. Akkor se, ha később hozzád megy és gyereket szül neked. A magyar törvények alapján csak a házasság alatt szerzett vagyon számít közös vagyonnak. Szóval kicsit is tájékozottabb csajoknál nem a már (saját magadnak) megteremtett vagyonnal fogsz bevágódni. Persze nagyon is számít, hogy ne legyen csóró a csávó, de nem hülyék a nők. A külső is sokat nyom a latba, nálad ez a "fejem sem gáz" talán kevés. De elárulok egy titkot, hogy tudnál levenni egy nőt a lábáról. Ha feminista lennél. Egyenrangúnak tekintenéd, támogatnád az életben, karriercéljaiban, nem azt néznéd, hogy te hogy tudnád őt kihasználni, hogy neked mit tudna ő nyújtani. Ismerek ilyen férfiakat és nincsenek párkapcsolati gondjaik. De ezt nem lehet megjátszani. Vagy ilyen vagy, vagy nem. De ez az egyetlen, amivel manapság ki lehet tűnni a tömegből férfiként.
2023. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

A valasok szama nem azert csokken mert sokkal jobbak a hazassagok hanem azert mert a tamogatast vissza kell fizetni. Ez is egy ocska hazugsag az eletben hogy gyerekre lehet penzt kapni es akkor kell visszafizetni ha valsz.


Az elet ocska hazugsagai legalabb haromszorosara nottek az elmult 10 evben.

2023. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Jaja, a fideszhitelből nem tudnak szabadulni az idióták, kénytelenek papíron együtt maradni.
2023. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
A lenyeg ez, persze lehet ragozni. Nem latom azt a nagy fejlodest a parkapcsolatok teren. Gykirlatilag minden isnerosom elvalt vagy valni keszul. Keves a stabil kapcsolat.
2023. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

10

Ha nem online ismerkedsz, akkor semmi különbség sincs.


"Régen kisebb közösségekben e"

Miért? Most nincs ilyen? SUli, munkahely, évekig ott vagy, van időd ismerkedni.

Szerinted nagyanyáink nem jártak bulizni, ide-oda? Többet jártak, mint mi.

2023. ápr. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#15

Nekem a munkahely mondjuk kilőve, mert IT-ban dolgozom, ahol gyakorlatilag csak férfiak vesznek körül és a hét nagy részében home office van. Egyelőre a táncház vált be leginkább, oda még viszonylag normális értékrendű lányok járnak.

2023. ápr. 30. 19:53
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos (és mindig is átlagos) külsejű nőként hálát adok az égnek, hogy nem most vagyok huszonéves.


Nem tudnám tartani a tempót az "instás" szépikékkel, mivel a kencefice, a magamutogatás távol áll tőlem.


40+n

2023. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%

Még nem vagyok öreg, csak 27. De szerintem párt találni talán könnyebb ma. Ott a sok társkereső, szórakozóhely.

Viszont kitartani valaki mellett nehezebb. Pont azért, mert ennyi lehetőség van az ember agyában mindig ott motoszkál, hogy lehet van jobb, és elég egy appot letölteni ahhoz, hogy több ezer jelöltet megismerhess. Az ugye elfogadott tétel a pszichológiában, hogy a választás szabadsága minden témában csak egy bizonyos pontig boldogít. De ha már akkora a választék, hogy az ember nem képes mindet végig gondolni, akkor soha nem lehet biztos benne hogy a lehető legjobbat választotta, ami folyamatos frusztrációt okoz. Valahogy így van ma ez a társkereséssel.

2023. ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%

56 éves vagyok. Emlékszem, az első gimis osztálytalálkozónkon mindenki házas volt (23 évesen). Az öt szem fiúnk is, akik az osztályban voltak. A következő osztálytalálkozón a kétharmad osztály elvált volt (28 évesen).

És még arra emlékszem, hogy amikor viszont általános iskolások és gimisek voltunk, 2-3 elvált szülős gyerek volt. 1972-1984. közötti időben.

Én arra emlékszem fiatal koromból (sajnos nem mentem egyből főiskolára, munka mellett végeztem, tehát 19 éves korom óta dolgoztam), szóval a munkahelyen, az irodában már 18-20 éves kor között mentek férjhez a kolléganőim. Szépek is, csúnyák is. A szépek (akikre most azt mondanák, hogy hűha) azok sem voltak nagyobb becsben tartva, ahogy én láttam. És a csúnyácskáknak is volt mindig kapcsolatuk. Inkább aki kilógott valahogy a sorból (pl. én is, átlagnál csinibb voltam, műveltebb is, komolyabb is), nekünk volt rossz, mert csesztettek (nem a család, hanem az irodában a többiek). Én pl. elnyertem anno a "válogatós pitcha" címkét, csak mert nem álltam le a a céges sofőr fiával, mondjuk minden vonzalom nélkül, csak mert 24 évesen már "benne voltam a korban" szerintük.

Szóval nagy volt a társadalmi nyomás is (ez most 80-as évek közepe-vége, amiről beszélek).

Én végül 29 évesen találtam meg az életem párját, azóta együtt vagyunk.

Amit még láttam, hogy lényegében nem számított, kihez megy hozzá. Okleveles könyvvizsgáló kolléganőm hozzáment a biztonsági őrhöz, a többi (nem annyira tanult) irodista csajnak is mind melós férje volt. Szóval nagyobb volt talán a megalkuvás, aki kivárta (mint én is), azt pedig baxtatták.

Szerintem most jobb egyébként.

2023. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem igen.

Azt tudni kell, hogy pl az internet nem jót tett a társkeresésnek, hanem pont az ellenjezője.

Teljesen megölte a természetességet. Mindenki a méretekre hajt. Magasság, súly, és ami a legjobbanb"tetszik" a férfiaknál a pénisz méret.


Ma már nincs olyan, hogy valaki szimpatikus lesz az utcán, vagy a sportpályán, vagy bárhol.

Gyorsan bevásárol mindenki a Lidl-be, aztán gyorsan szaladnak haza, irány a közösségi oldalak.

Keresett e valaki, rám írt e valaki, valyon tetszek e valakinek, stb, stb.


Ez borzasztó. Régen létezett szemkontaktus, valamiféle jelzés. Leejtettem a zsebkendőmet, hú de hehéz a csomagom, pont a kedcenc ücsim van a legmagasabban, stb.

Nekitolta a kocsit a lábamnak, lecsapta a legyet a vállamon, meg ilyenek.

Ma már ritkán fordul elő ilyen.

Sajnos.

56F.

2023. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!