Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Akik kicsit már idősebbek, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik kicsit már idősebbek, ti úgy látjátok a mostani fiataloknak nehezebb párt találni, mint nektek volt?

Figyelt kérdés

Most hagyjuk az ilyen incel, femcel, stb elméleteket, hanem úgy a két lábbal a földön járó emberek világában maradjunk. Az tény, hogy sokkal többen élnek egyedül, mint régebben és közülük egyre többen fiatalok. Múltkor olvastam, hogy a 30 év alatti férfiak kb 90%-a gyermektelen, a többségük nem házas és egyre több az olyan, akinek nincs is tartós kapcsolata.

Nem tudom régen hogy volt, de most valóban lehet egy olyan tendencia, hogy a közösségi média hatására az elvárások kicsit torzulnak és egyszerűen túl sok ember kiesik a szűrőkön vagy a meglévő kapcsolatokból is nagyon könnyen lépnek ki az emberek egy új pár reményében. Szóval ez a fajta felgyorsult világ és a túlzott igények egyfajta nehézség. Régen viszont ha mondjuk egy faluban volt 10 lány, akiből lehetett választani és egyik sem tetszett, az biztos egy másfajta nehézség volt. Ti mit tanácsolnátok a mai fiataloknak, hogyan közelítsék meg a párkeresést?



2023. ápr. 30. 16:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

37 vagyok.


Minden korosztályban nehéz már ismerkedni, a megfelelő külső, és egzisztenciális adottságok nélkül.

2023. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Az biztos, hogy mostanra nőtt fel az a generáció, akik nem tudják, hogyan kell megszólítani egy nőt.
2023. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

50 vagyok, elmondom mik változtak.

Először is ami a legfontosabb szerintem, hogy olyan nem volt, hogy a nők ennyire elképesztő magas számban akartak volna szingli életet, ez a jelenség nem létezett szó szerint.

Aztán ami szintén nem létezett az a külsőségekre ekkora hangsúlyt fektetni. Hogy egy nőnek legyen hosszú a haja, ilyen meg olyan az alakja, stb. Mindenféle típusú nőnek volt udvarlója. A férfiaknak szintén, nem volt olyan, hogy mekkora magas, mindenki tetszett valakinek.

Aztán mivel mindenki a lehető leghamarabb igyekezett nősülni, férjhez menni, nem volt nagy álmodozás, várakozás, mindenki a hozzá közel esők közül mihamarabb választott. Munkahely, szomszédság, szórakozóhely, ezek voltak a színhelyek a pártalálásra.

Szóval a két meghatározója szerintem a mai nehézségeknek a szingliség tudatos választása és a párkeresők felszínessége amivel "trendi" kinézetű nőt vagy pl. kizárólag magas férfit hajszolnak.

2023. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
39 éves nő vagyok. Amikor én voltam 18-20 éves akkor sem az volt a jellemző, hogy mindenki mindenáron párkapcsolatban élt. Már 20 éve is bőven volt olyan, hogy valaki szakított a pasijával aztán évekig szingli volt és bulizott, tanult, dolgozott. Ez a 20-25 évesen megtaláljuk a párunkat, megházasodunk, családot alapítunk és életünk végéig együtt maradunk utoljára az én szüleim generációjára volt jellemző. Akik most 65 évesek.
2023. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Könnyebb
2023. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Ismerősi körömben most is a nagytöbbség a való életben ismerte meg a párját (egyetem, munkahely, buli, hobbi...)
2023. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

" családot alapítunk és életünk végéig együtt maradunk utoljára az én szüleim generációjára volt jellemző. Akik most 65 évesek."


EZt pont nem igaz. AZ ő idejükben ugrott hatalmasra a válások száma, a 70-es években meredeken emelkedett. (KSH adatai)

Az ezer fennálló házasságra jutó válások száma valamelyest csökkent, és jelenleg megegyezik az 1980-as évekbelivel. AZ ezer házasságkötésre jutó válások száma pedig jelenleg a harmada 15-20 évvel ezelöttivel.

Nem kell mindig légből kapott dolgokat mondogatni, és azt hinni igaz.

Ja, és az átlagos házasságok élettartama is nőtt 1980 óta 2022-ig. 10 évről 14.5 évre. Nem kell idealizálni a múltat, mert nem igaz.

2023. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
a link lemaradt: [link]
2023. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

Én 35 vagyok és ég és föld a különbség. Huszonévesen sem volt sétagalopp, de most kb. lehetetlen. Egy másik kérdésnél pár hete kifejtettem, hogy ami most megy, az körülbelül egy farsangi jelmezbállal egyenértékű: az nyer, aki a legnagyobbat lódítja és azt a leghihetőbben el tudja adni... De ez is csak 30 alatt működik. 30 felett, pláne a nőknél már messze irreálisak az elvárások.

Rengeteg 30-35 közötti szingli csajt ismerek, akik a 35 éves Brad Pittet is lazán lepattintanák, mert pl. nem olyan barna a bőre, mint az ideáljuknak. És évek óta jól érzik magukat egyedül és várják Mr. Tökéletest.


Anonim fórum, ezért leírom: 35 éves vagyok, orvos, 200M+ vagyon, saját minden hitelmentesen, 183 cm, járok kondiba, szerintem a fejem sem gáz stb. Ehhez képest pl. Tinderen havonta 3-4 db csaj húz jobbra, de ők is az igénytelenül elhízott, max. érettségit kiizzadók vagy 150 km-re lakók táborát erősítik... De van egy haverom, ő is jól áll anyagilag, jó diploma, 190 cm, 120kg színizom erőemelő, 10 év alatt 2 csajjal volt randija, pedig nem válogatós. Azóta külföldön él és ott talált párt.


Szóval, én rohadtul nem tudom, hogy manapság mi kell a nőknek (1 éve kerültem vissza a "piacra"), de hátha valaki leírja itt egy kommentben...

2023. ápr. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#9

Jó a Tindert hagyjuk, ott a férfiak legnagyobb része a frusztráción kívül semmi mást nem szerez. Alapból kb háromszor többen vannak, így ha minden nő párba állna valakivel, akkor is a férfiak kétharmada hoppon maradna. Ráadásul a nők jó része nem is párkapcsolatot keres ott, hanem csak önbizalomnövelésre, egofényezésre használja az egészet.

A civil helyeken, pl tánc, túra, társasjáték, stb azért nem ilyen rossz a helyzet, de ott is az van szerintem, hogy túl gyorsan akarják eldönteni az emberek, hogy kivel akarnak párkapcsolatot és nagyon könnyen leírnak olyanokat, akik első blikkre nem ütik meg az elvárásaikat. Régen kisebb közösségekben ez egy baromi nagy előny volt, hogy ha több időt tölthettél el potenciális jelöltek közt, akkor jobban feltudtad mérni ki hogy viselkedik bizonyos helyzetekben és mennyire tudnál vele elképzelni párkapcsolatot. Ma futószalagon jön szembe a lehetőség és könnyen el is dobják az emberek.

2023. ápr. 30. 19:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!