Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi miatt nehezített a egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi miatt nehezített a egy hosszú távú kapcsolat keresése?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést tényleg egy felmérésnek szánom, nem a nemek vitájának.

Ha lenne még ok amit ide sorolnál, írd meg egy indokkal.



2023. ápr. 11. 09:32
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
A párom 8 órára él tőlem, két országhatárt is át kell lépni. :) A szerelem nem ezen múlik
2023. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amiket írsz, ebből én csomót nem tartok problémának, de persze nem akarok helyetted ítélkezni. Igazából azt kell tudatosítani, hogy véletlenek nincsenek. Sokszor tényleg olyan emberrel randizunk, aki valamilyen szinten hasonlít egy családtagunkra. Ilyenkor el kell azon gondolkozni, hogy mi alapján is választunk randipartnert. Na meg ez személyes, de ha ennyire csak a negatívumokat látjuk meg a másikban, kereshetünk életünk végéig, akkor sem lesz meg a tökéletes. Azt is tudatosítanunk kell, hogy mit akarunk az adott kapcsolattól. Ha neked az kell, hogy mondjuk valaki egy szinten legyen, akár pénzzel is támogasson, legyen ugyanannyi pénzetek, ez is ok. De akkor ezt közöld az elején.
2023. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez fontos lenne, hogy az anyagiak terén egyetértsünk. Sokan teljesen más dolgokat tartanak fontosnak, más dolgokra költenek sokat, míg én azt a keveset, amim van, szeretném hasznosan elkölteni, eltenni, emiatt pl; nincs autóm. Budapesten is kb. 300-400-at keresnék, ő neki sok opciója lenne a mostani gyári munka helyett,de egyelőre egy ház hitelét fizeti, amiben a szüleivel él. Ez egy nagyon szép gesztus egyébként, de ha kifizeti a hitelt, hiába van a nevén a ház, a szülei attól még ott fognak lakni, tehát ténylegesen nem lesz az övé remélhetőleg nagyon sokáig, mert éljenek soká a szülei, mindenkinek ez a vágya, és hogy ilyen fantasztikus gyereke legyen.


Én viszont ragaszkodom a szülőktől független anyagi élethez, most rezsivel 80 ezer forintért bérlek egy szobát mert a szüleim is messze laknak innen, ott nekem lehetőség nincs. Ahogyan neki sincsenek, mert egy zsákfaluban élnek. Szóval a szülőkkel közös hitel, a közös házban nem olyan kérdés, amit megold egy albérletbe költözés, keményen fizetni kell bele az albérlet mellett ezt a hitelt is.


Akárhogy osztom szorzom, nem lehet kigazdálkodni, hacsak nem támaszkodik maximálisan a romantikus partnerére, akivel együttélve ki tud mindent fizetni.


És igazából ez az, amire nem állok készen, házasság előtt nem szeretnék közös kasszát, főleg nem ilyen dolgokban, mint hogy egymás hitelére figyelni (nekem is van egy kevés Dh-m, mert kellett egy laptop és a szüleimtől se kérhettem kölcsön 2020-ban), mindig tudni, meddig ér az a bizonyos takaró.


Szóval 1 randink volt, ez meg nem a világvége egy "szakításhoz", de már szóba hozta az együttélést, minden anyagi kérdést, meg potenciális nehézséget stb. Mindent felesben fizettünk, mert nem megoldható neki másképp.


Szóval én nem akarom eltartatni magam, de ilyen hamar nem akarok más anyagi nehézségeiben részt venni, sajnálom, ha emiatt önző vagyok, meg nem erre vágyom, hanem arra, hogy ne okozzon gondot a mindennapi költségeken felül néha másra is költeni, nem már az első randikon a hiteleken aggódni.


És nem ő volt az első ilyen srác, aki ezzel jött. Amúgy megfigyeltem, hogy ilyen és ehhez hasonló anyagi akciói több férfinak vannak, mint nőnek. Egy nőt sem ismerek, aki XY-nak tartozik, meg a banknak, inkább beosztjuk, ami éppen van, akkor is ha adott hónapban megmondom egy barátnőmnek, hogy nincs pénzem se mozira, se étteremre, mert most vettem egy új telefont szóval nincs meg a keretem.


De ha ez nem elég valid érv amellett miért nem jó az eltérő anyagi kultúra, hozzáállás, akkor lehet tényleg nekem kéne valamin változtatni, hogy könnyebben találjak párt.

2023. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Még egy valami, az otthonról való elköltözés egy elvi kérdés nálam, nem párkapcsolattól függővé tehető dolog, nekem nem gond vadidegen emberekkel együttélni, hogy legyen munkám és szabad életem. 30 éves kor körül igenis kellemetlen lefutni olyan köröket ismerkedésnél, hogy az sem biztos, hogy együtt leszünk-e, de kb. Szex előtt be kell mutasson az anyukájának. Ciki nem ciki, én 27 évesen ezt nagyon kínos helyzetnek találom.
2023. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!